Jump to content
IGNORED

R.I.P.


MancMellow

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
Preminuo snimatelj Blagoje Topličić

 

 

 

ČETVRTAK, 14. APR 2016, 10:26 -> 16:11

IZVOR:RTS

 

Dugogodišnji snimatelj RTS-a i Sportske redakcije Blagoje Topličić preminuo je juče u 81. godini. Posao u Radio-televiziji Beograd dobio je davne 1961. godine. U penziju odlazi 1996. godine, ali nastavlja da radi u Sportskoj redakciji kao honorarni saradnik punih 20 godina.

U bogatoj karijeri legendarni Top je kamerom beležio kadrove sa svih velikih i važnih sportskih događaja, uključujući olimpijske igre i četiri fudbalska cvetska prvenstva.

Blagoje-Toplicic.jpg

 

Dobitnik je nagrade "Svetozar Marković", a višestruko je nagrađivan i od brojnih sportskih saveza.

Komemoracija Blagoju Topličiću biće održana u petak, u 13 časova, u galeriji RTS-a. Ispraćaj za kremaciju zakazan je za subotu u 15 časova, na Novom groblju u Beogradu.

 

 

 

RIP   :(

Edited by Nesh
Link to comment
 
7. mart 1983.

 

terasa rts.jpg

"donji red s leva na desno:

Duško Korać, Mile Jasnić Čerenski/snimatelj, Srdjan Knežević, Dobrosav Gajić, Petar Lazović - Coka, Jovan S. Kitanović - Muki

stoje s leva na desno:

Milojko Pantić, Vladanko Stojaković, Vitomir Vujović/novinar, Svetozar Mićunović/producent, Blagoje Topličić, Miša Živković/scenski realizator, Vujadin Vujović - Mališa, Dragoljub Nikitović Nikita, Mića Terzić/organizator, Luka Ježina, Vojin Reljin/organizator

- to je bila redakcija 1983. Nedostaju Dragan Andrijević, Veselin Grozdanić, Zvonko Mihajlovski."

Link to comment
  • 1 month later...

Sećam se krmeljivih jutara kad tata ustane da gleda Kleja, kao što smo mi kasnije ustajali da gledamo NBA. Ne znam zašto , ali uvek sam navijao za Frejzera.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...