Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

drugi način kako sam pekao kada su lošije rakije u pitanju, je preko vode - postupak je jednostavan, stavi se puna tegla vode i u nju ide tanak mlaz rakije koja preliva u prihvatni sud, na kraju kada uzmeš teglu imaš šta da pomirišeš, ako si dovoljno hrabar  :lolol:

 

kolko sam cuo, ovo odstranjuje deo metanola, jer je nesto gusci od etanola, ali ne odstranjuje lose ukuse

(mada moguce da gresim + postupak mi nije bas sasvim jasan, jer je voda gusca od obadva, pa ne znam sto bi metanol potonuo ispod vode i ostao u tegli)

 

 

 

Btw rekli mi da rakija gorci od lincure a ne kantariona...

 

moguce ako se on ponasa drugacije u alkoholu nego u vodi

probaj da skuvas caj od njega, i stavi ga malko vise, videces i sam koliko bude neprijatno gorko

 

(ili su obe biljke zagorcile + moguce da ih je bilo vise neg sto treba za toliko rakije)

btw. ne rece sta je bio rezultat filtriranja, samo da si je isfiltrirao

Link to comment

024df59ed3f522629021b2822ac7050b.jpg

 

 

ovo je ta divlja kruska koju uzeh juce, braca tomasevic iz prijepolja

 

odgovorno tvrdim da je ovo mozda najbolja rakija od voca (koje nije sljiva) koju sam probao u zivotu

 

neverovatna kompleksnost u ustima za jedno u sustini prosto pice kao sto je rakija, kombinacija slasti, oporosti i necega sto iz daleka lici na ostatke dima. nikakvog fensi ukusa voca koje izbija iz ovih novih vocnih rakija nema, sem te slasti koja nepogresivo ukazuje na dobru krusku. nizak alkohol - 40% - pokazuje da su je pekli na ukus a ne na snagu.

 

ljudi su iz prijepolja, znaci sa granice sa bosnom. moji drugari koji su tokom rata cuvali divlje kruske komsija muslimana na njihovim posedima i pekli rakiju koju su cuvali za njih kada se vrate su mi pricali bukvalno mitske price o kultu rakije od divlje kruske koji tamo vlada. bukvalno sam sa prvim gutljajem osetio o cemu su pricali.

 

sad mi je zao sto nisam kupio karton ovoga. glupi AV da zna, imao bi strava poklon za svakog na planeti.

 

ovi tomasevici inace ne rade samo sa vocem iz svog kraja, krstare srbijom u sezoni berbe i traze najbolje sto se da kupiti.

Edited by yolo
Link to comment

024df59ed3f522629021b2822ac7050b.jpg

 

 

sad mi je zao sto nisam kupio karton ovoga.

 

ovo nije tako teško nabavljivo, ne nerviraj se, mislim da može redovno da se kupi na par mesta. enivej, pio sam, doista je veoma dobro.

Link to comment

 

 

(ili su obe biljke zagorcile + moguce da ih je bilo vise neg sto treba za toliko rakije)

btw. ne rece sta je bio rezultat filtriranja, samo da si je isfiltrirao

 

 

 

ma sigurno sam preterao sa kolicinom a sad nemam sucim da razredim, sem da u tu jabukovacu turam onu lozu sto smrdi na OHO, ili nju ili alkohol i destilovanu vodu:)

 

enivej zasro sam, ali posto ni ta jabuka nije nizasta drugo nego za poklon nekome ko nije mnogo bitan, onda nikom nista

 

samo sam je inace procedio od travuljina, nisam nikakav filter probao. mozda sutra posle sljake...

Link to comment

Jbt, ja tek sad, prateći laronov kvot, vidim zašto si ti krljo te travuljine.

Pa veseljače, ne ubija se miris OHO lepka tako, zapravo ne ubija se nikako. To ti je etil-acetat, posledica gadne tehnološko-higijenske brljotine. Oslepeti nećeš, ali ne mazi jetru. Prospi to. Ili pokloni Laronu, vidiš da mu je stalo.

 

Larone, ako preživiš, oni krušku bi trebalo da nađeš u Wine & Pleasure, prekoputa Marakane na bulevaru JNA. Raspitaću de tačno sutra

Edited by banatjanin
Link to comment

Ma de, ja sam poslednjih 20 godina na kvalitetnoj šljivi tastovači koja se stidljivo valja samo proverenim osobama, ne pijem ja ta sranja, to gazza oće da me ubije.

 

Aj javi za to, baš me zanima, mada nisam ljubitelj tih radža sa konjačkoviskoznim procentom alkohola, al možda bude kul.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Treba mi savet iskusnih korisnika - Kurvoazje ili Henesi konjak ? I koji, redovan ili X.O. ?

 

Ne za poklon, za licnu upotrebu i max uzivanje.

 

edit - ili Remi Marten ili...

Edited by vookela
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...