Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

odigrao Telltale-ov Boarderlands bez da sam imao i minut igranje bilo kog dela originalne igre i prilicno mi se dopao. Ako nista drugo bar je bilo 5-6 situacija gde se tokom igre mozes glasno nasmejati, cela prica je sjajna kao i gluma pa je osecaj vise kao da gledas film nego li da igras igricu. Posebno je dobro sto je prica prethodnih igara sazvakana pa se nista ne gubi i ako nisi palio Boarderlands 1 i 2

 

Sto se losih stvari tice to su stare boljke Telltalea, na prvom mestu su prividno bitni izbor koji malo do ni malo ne uticu na pricu, slab tj skoro nikakav customization likova kao i to sto cela prica ide u retrospektivi pa se vec od pola prve epizode zna gde ce likovi zavrsiti pred kraj igre i naravno dvosmislen ending.

 

Na srecu sve te zamerke su dosta manje vidljive kada je prica dobra kao sto je u ovoj igri slucaj.

 

tales-from-the-borderlands-telltale-rhys

Link to comment

najlepsa stvar koju mogu da kazem za heavy rain je da se radi o brutalno ambicioznoj igri. mislim, aaa naslov o serijskom ubici i sveze kidnapovanom klincu s cetiri protagonista koji mogu da umru u svakom trenutku, pristojno zamisljen kostur radnje, 50+ scena (nazovimo ih tako, cage ionako svoje igre smatra interaktivnim filmovima) i 20+ krajeva koji idu od "i svi su ziveli srecno do kraja zivota" do smrti klinca i svih koji znaju nesto o slucaju sem ubice koji uspe da umakne. ovako nesto se ipak ne vidja svaki dan, i cageu se prosto mora cestitati sto je uopste pokusao da istera svoju viziju do kraja.

 

avaj, igra sama sebe sabotira na bukvalno svakom koraku. za pocetak, solidan broj scena se bukvalno vodi ovim principom:

 

 

u nekim situacijama je prosto nemoguce iz prve dokuciti misaoni proces koji je moje likove doveo tamo gde su. sta cu ja u ovoj prodavnici? zasto kucam na ova vrata? zbog cega se automobilom probijam u ovu vilu i ubijam nekih petnaest ljudi unutra? sto je jos gore, qte segmenti unutar samih scena su jos nejasniji. u dosta situacija igra na igraca baca sijaset mogucih komandi, i previse njih se svodi na igru pogadjalice. ako ne razumete sta je scenarista zamislio da treba da se uradi, samo cete nasumice pritiskati dugmad dok se nesto ne desi. da, mogucnost ulazenja protagonistima u um i citanja misli donekle pomaze. ne, to nece biti od koristi u scenama gde je potrebna brza i odlucna reakcija.

 

ovo bi se moglo i podneti da prica daje razloga za to. steta sto se radi o rekordnoj kombinaciji klisea, rupa u radnji, ekstremno glupavih odluka, nelogicnih desavanja, nemogucih slucajnosti, uncanny valley momenata i klasicne eksploatacije. o identitetu ubice tek nema potrebe pricati. kad se sve sabere, ovo je 1 od najglupljih igara koju sam ikad igrao :D meni su svi likovi ostali zivi do kraja, odradio sam gotovo sve sto je trebalo (na cetvrtom ethanovom trialu nisam hteo da ubijem drogerasa, mislim da je to bilo sve) i opet mi gomila stvari nije imala smisla. dijalozi su ispodprosecni, a ni glumci se bas nisu pretrgli da ih iznesu kako treba. posebnu paznju valja obratiti na cageovu ideju decje zabave, koja se gotovo iskljucivo sastoji iz trcanja uokolo i debilnog smejanja :isuse:

 

prozborio bih koju i o kontrolama, koje su skandalozne. ne mogu da skapiram da nakon svih ovih godina koriscenja leve pecurke za kretanje i desne za pomeranje kamere, dakle u drugoj deceniji 21. veka, mozemo dobiti igru u kojoj se glavni lik pomera napred na r2 i okrece oko svoje ose (ili samo pomera glavu) preko leve pecurke. ja mogu da razumem neke objektivnije nedostatke poput loseg scenarija ili nepostojanja istinske imerzije, ali menjanje kontrolne seme koju koristi otprilike 99% igara iz treceg lica? ideja je valjda bila da igra bude sto bliza filmu, pa se islo na svesno suzbijanje 3d okruzenja. posle nekog vremena sam se koliko-toliko navikao, ali sudaranje s obliznjim zidovima je ostao problem do kraja.

 

ono sto me zapravo najvise cudi je da sam igru uopste i zavrsio. prvih par nivoa su iz mnogo razloga nepresusan izvor nenamerne komedije, ali nakon toga se stvari ipak zahuktavaju™. konstantno prebacivanje s jednog lika na drugi je vraski zabavno, pacing je skroz pristojan, radnja deluje kao da se odvija u zanimljivom smeru, a na kraju krajeva, hteo sam da vidim ko je ubica -_- sad kad sam igru zapravo zavrsio, ne znam sta da mislim. ne bih rekao da se radi o dobrom naslovu, ali mozda ga ipak vredi odigrati jer, jebiga, niko drugi ne pravi ovakve igre. mozda se moze podvesti pod gilti plezr, nemam pojma. ono sto znam je da se necu vracati fahrenhaitu u skorije vreme, za njega me jos vezuju predobre uspomene.

 

ako vam igra nije u planu, odgledajte bar poteru za bratom miroslavom:

 

Link to comment

rime je lepa igra, ali i prilicno dosadna. zagonetke su previse rudimentarne, i u vecini slucajeva je za dalji progres potrebno samo pronaci skrajnuti hodnik kroz koji se moze proci ili liticu uz koju se da uzverati <_< to ne mora nuzno znaciti da ovo ne vredi odigrati (videti pod journey, recimo), ali rime nema mnogo toga da ponudi ni na umetnickom planu. plus, decak je kilav protagonista, collectablesa ima previse i ne sluze nicemu, a igra zaista predugo traje za ovo sto nudi. super muzika i par vizuelnih detalja malo vade stvar, ali glavni utisak je da smo sve ovo vec videli.

 

ali lepo je, ne kazem:

 

Link to comment

a shadow of mordor se moze pazariti za 4 eura, popust od 80%, odistinska™ preporuka ^_^

 

samo da prijavim da se prvi uncharted dobro drzi za svoje godine. s izuzetkom nekih blesavih animacija i mestimicno sumnjivog neprijateljskog ai-ja (ne pomeraju se kad im bacim bombu pod noge :D), ovo bi moglo da prodje kao dosta moderniji naslov. dizajn nivoa je solidan, a ekonomija odlicna (konstantno sam prinudjen na menjanje oruzja usled nedostatka municije). malo je previse napucavanja za moj ukus, ali isto je dovoljno zabavno i odmereno da ne smeta previse.
 
najvise me je obradovao kvalitet pisanog texta™. sama prica je lagana, zabavna i traje taman koliko treba, dakle sve ono sto se ocekuje od adaptacije indiane jonesa za moderno doba. likovi su ocekivano jednodimenzionalni, ali i krajnje dopadljivi. rapport izmedju nathana i elene (i sullyja) je cist kvalitet, sa gomilom britkih replika i dobrog osecaja za tajming. nije to bas tlou nivo, ali jasno je da u naughty dogu kapiraju kako scenario za jednu igru treba da izgleda.
Link to comment

Ja juce zavrsio Uncharted 2

Uzeo za neke sitne pare PS3 koji je izmedju ostalih imao i Uncarted 2 na hardu

dobra zabava kada se navikne covek na kontroler, solidna prica, linearnost mi nije uopste smetala (cak naprotiv, prica super vozi)

Link to comment

Završio Uncharted IV, remek delo :) Paralelno igram i The Last of Us Remaster... s njim se ipak ništa ne može porediti.

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...