Jump to content
IGNORED

Kamere...


Moća

Recommended Posts

u tom cenovnom rangu, nema mnogo razlike u kvalitetu. ja bih se odlučio za nekog renomiranog proizvođača(kanon, soni, panasonik)

gledaj da je što širi objektiv, i to je to.

Link to comment
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    19

  • kud u maglu Simoviću

    15

  • Frank Pembleton

    7

  • ragasto

    7

  • 11 months later...

ja, znam da samo da se montažer napatio nešto sa ekstenzijom u final cutu i da je morao da skida neki plug in. za moj ukus prelaka i ima nekako čudan blur kada je nešto izvan fokusa. meni je delovalo kao kod prljavog objektiva.

kako sam shvatio jedina razlika izmedju ova dva modela je sdi out koji ima 105, ako ti je potreban monitor za izlaz vodi o ovome računa. ukoliko je kamera na rentalu ja bih se uvek pre odlučio za sony ex1, ili 3.

 

generalno nije loša kamera, ok je slika na širokom objektivu na zumu ima čudan blur, kažu da u premijeru radi super. i to je to. ništa vauuuu.

 

sony je keva

Link to comment

i ja sam navikao na sony, al nesto sam sad uzo u razmatranje i druge opcije. gledam ove canon fx i panasoanic ag-ac seriju, pa tu sad imaju (u okviru mog budzeta) modele 120, 130, 160 i 130AEJ. od sony-a razmatram pmw 100 i pmw 150. otvoren sam i za preporuke u tom nekom okviru cena...

 

jos jedno pitanje, imam opciju da nesto od toga kupim u engleskoj, pa me zanima kakva je situacija sa carinom i isporukom? odnosno, da li uk drzavljanin placa carinu ako odande naruci ili donese takvu opremu?

Edited by Bright Billy
Link to comment

meni je sony uvek br. 1, a jako dugo radim sa panasonicom doduše sve je broadcast i tu kidaju, i sony i sve. ali za ove prosumer modele sony je uvek na prvom mestu. prošle godine mi je pao šaka canon a10 to je mladji brat ove fx100 bila je smešna lova za smešnu kameru koja za ne verovati ima 2xlr ulaza što je automatski kvalifikuje za bilo koje "ozbiljnije" poslove. kad sam sve stavio na papir ispalo je da je rental ipak bolji.

 

jab izabrao pmw150 ipak, iako ne znam namenu

:s_w:

Link to comment

namena je informativa, al da moze da prodje i za neku dokmumentaristiku. sad nesto slicno peglam sa pmw 200 i to mi pokriva te potrebe. uzeo bih nesto najpribliznije tome, al u jednom cenovnom rangu nize. 

Link to comment

jos jedno pitanje, imam opciju da nesto od toga kupim u engleskoj, pa me zanima kakva je situacija sa carinom i isporukom? odnosno, da li uk drzavljanin placa carinu ako odande naruci ili donese takvu opremu?

 

Samo ako ga uhvate :D

 

 

 

Ako ce da ostavlja to u Srbiji, podlozno je carini.

Link to comment

sad i ja nesto gledam, realnije je da mi tamo skinu VAT (koji je oko 20%, ako se ne varam) a ovde da platim carinu i PDV; sto opet izadje oko 30% jeftinije nego da sam kupio ovde.

Link to comment
  • 4 years later...

Postoji li neka action camera koja pravi makar prihvatljive snimke u low light uslovima? Odnosno u zatvorenom prostoru? Slučajno sam na nekom popustu kupio Hero silver 7, ali su rezultati tragikomični. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...