Jump to content
IGNORED

PPP pomoc


luba

Recommended Posts

Ja sam u fazonu da upucaš svu tu preostalu kintu u kupovinu prve pomoći za evakuisane ljude (hrana za bebe i sl.) pa kada se situacija stabilizuje i otvore mogućnosti za neke konkretne akcije, da se organizuje i isfinansira neka konkretna pomoć postradalima na nekoj konkretnoj lokaciji.

Link to comment

pokušavala sam (kasno) da se uključim kao volonter, kažu da ih u ovom trenutku ima dovoljno. info iz proverenog izvora. 

 

 

zvala, u ovom momentu imaju svuda dovoljno ljudi. nasi u Knezu MIhajlovoj 5, prikupljaju pomoc i kontinirano prevoze u magacin MUP-a odakle se distribuira dalje. za sada je tamo dovoljno volontera, a trenutno obilazimo i centre za zbrinjavanje, da na licu mesta proverimo situaciju i pocnemo sa naucnim i kreativnim radionicama, da malo smanjimo tenziju kod dece koja su tamo vec danima. javicu cim stigne informacija o potrebama.
Link to comment

OK ja cu u Interkomerc sad sam zvao zenu pa cemo prvo robu i onda u Rodic!Znaci realno kasice i pelene....

može i pasta za zube i oni tečni sapuni za suvo pranje, toga treba

Link to comment

Za nas americane:

 

St_Sava_Logo.jpg 15c5bd36-7809-439e-ba6e-6e68ea5d5be4.jpg1fd141f5-771e-4949-b185-56c829a08ce0.jpgfb5dea4f-cdb9-4221-a0c5-6e5459d7de5c.jpgf22eb735-0ba0-4f38-8666-a88880dbbdcc.jpg
 
Help for Flood Impacted Areas in Serbia
А cataclysmic flooding in Serbia, the worst in 120 years (since the measuring began), already took many lives and left thousands of people in large areas of the country stranded, without any food, electricity and their homes.

Serbian Orthodox Church of Saint Sava in New York is collecting monetary donations to aid the flooded areas in Serbia and Republika Srpska. If you would like to contribute, you may do so by:

1. Bringing or sending a check to the church (20 West 26th Street, New York, NY 10010, Make checks payable to: Serbian Orthodox Cathedral of Saint Sava). On the memo line, please write "Flood Aid."

2. Paying by credit card or Paypal (please, visit our webpage at http://stsavanyc.org/, then click on the button "Donate" on the right hand side of the main page). 


  Помоћ најугроженијим продручијима од поплаве у Србији
Саборна црква Светог Саве у Њујорку прикупља новчану помоћ за најугроженија поплављена подручја у Србији и Републици Српској. Уколико желите да помогнете, новац можете приложити:

1. Слањем чека на црквену адресу (20 West 26th Street, New York, NY 10010, чек насловите на "Serbian Orthodox Cathedral of Saint Sava," са назнаком „Поплава“).

2. Путем кредитне картице, или уплатом на Paypal налог. На црквеној интернет презентацији http://stsavanyc.org/, кликните на дугме "Donate" на десној страни странице.

 

Link to comment

neke stvari koje mogu da se nose bilo gde i svuda ce biti prihvacene:

 

televizori kakvi god, samo da rade. u svim prihvatilistima ih nema ili ih nema dovoljno, i ljudi zavise samo od rekla-kazala informacija.

 

dvd plejeri, crtani filmovi, bojanke, igracke, bojice, flomasteri, gejmboj, igrice - uvek treba pelena i hrane, ali decu treba nekako zabaviti.

 

mikrotalasne pecnice, frizideri prenosni, mali resoi - ovo predavati volonterima crvenog krsta.

 

mobilni telefoni kakvi god, sa pripejd brojevima i kreditima - takodje predavati volonterima, mnogi evakuisani nisu poneli svoje, znaci im.

Link to comment

sad se vratio sa DIF-a, gore u Košutnjaku. odneli pelene, sredstva za dezinfekciju, sapun za suvo pranje ruku, vodu i odeću, prekrivače, čarape i bokserice. rekoše mi volonteri da su sredstva za higijenu i odeća i donji veš vrlo potrebni. inače odlična je organizacija, na samom ulazu dočekuju volonteri i upućuje gde treba da se parkira, druga ekipa preuzima i sortira pomoć, sve ide brzo. stigao je još jedan bus iz Obrenovca dok sam bio gore.

 

ostavili smo i broj telefona i druge podatke u vezi stana u koji možemo da primimo porodicu sa decom. ima još ljudi koji nude smeštaj, pravi se spisak pa će kontaktirati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...