Jump to content
IGNORED

Eliptični trenažer


Willow

Recommended Posts

u suštini, nabacio sam jedan ovaj vežbač, za oko 10.000 dinara, kod Sport Depot-a i nisam nezadovoljan, naprotiv. svako jutro otamburam 30 minuta na njemu u zoni pulsa 120-150 i više me oznoji nego trčanje u istoj zoni. imam utisak da je napor ravnomernije raspoređen nego kod džoginga, i da mišići zadnjice i abdomena podjednako aktivno sudeluju u vežbi kao i mišići nogu. ipak, nakon treninga, ne osećam nikakvu nelagodu ili iscrpljenost u bilo kom delu tela, što je isto tako pokazatelj da eliptični trenažer dosta vodi računa o nama. naravno, pritisak na zglobove je znatno manji (nego kod džoginga), ali rekao bih da je dosta tenzije preneto na kolena, pa ti se povremeno čini da stojeći voziš bajs. ipak, da se preživeti i, sve u svemu, eliptični trenažer je ok spravica za nekog ko brine o sebi. najbolje od svega je što ne ovisiš o meteorološkim prilikama. i što možeš, recimo, ujutru, direktno iz kreveta da se popneš na trenažer i još uvek u gaćama i onako snen odradiš svoj kardio paket za taj dan, pre drugih radnih obaveza. za nekog ko nema priliku da svako jutro vodi ljubav, ovo je solidna alternativa koja te u identičnoj meri fizički istroši, naravno, uz nešto manje cike i zadovoljstva. negativne strane: zahteva idealno ravnu podlogu, tako da ponekad moraš da podmetneš novine pod nogice da se trenažer ne bi drmusao. isto tako, mehanizam oko pedala ponekad škripi, što remeti slušanje Vivaldija dok vežbaš. podaci na komandnoj tabli (naročito utrošak kalorija i visina pulsa) su netačni i izazivaju smeh. ocena: 4.7 od 5 zvezdica.

Link to comment
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    14

  • I*m with the pilots

    6

  • aram

    6

  • Valkyrie

    5

Od sveg srca ti želim da ti se što pre posreći, pa se se preznajaš i zornjačiš uz nešto što mu se podmeće samo jastuk pod guzu, a vrišti i ciliče da te milina slušat'.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Od sveg srca ti želim da ti se što pre posreći, pa se se preznajaš i zornjačiš uz nešto što mu se podmeće samo jastuk pod guzu, a vrišti i ciliče da te milina slušat'.
Da, ali koliko to kalorija sagoreva?
Link to comment
  • 8 months later...

Jedno pitanje: upravo su mi isporucili elipticni trenazer, dosta dobar - ima cak i recovery opciju (cita smanjivanje pulsa odmah posle vezbanja, u trajanju od jednog minuta - i daje neki fitnes index (od F1 do F6, gde je najbolje imati F1 a ja naravno imam F6).E, sad - za koliko se optimalno moze smanjiti boj otkucaja od npr 130-140 za jedan minut mirovanja posle vezbi? Meni je oko 100:( (ako ovaj kompjuter tacno pokazuje a trebalo bi)

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 2 years later...

da povampirim temu:na šta bi trebalo obratiti pažnju prilikom odabira i kupovine trenažera? ne treba mi neki profi od 800 evra, taman posla, već neki dovoljno dobar i izdržljiv da se ne raspadne čim se malo jače potera.

Link to comment

Vidi koliko ima štrčećih delova. Dva ona za ruke svakako, al ne bi bilo loše da ima i one dodatne rukohvate sa senzorom za puls. Tako možeš više stvari da okačiš na njega. Gledaj i da je jednostavno rasklopiti ga, da se ne mlatiš noseći ga u komadu kad ga budeš prodavala. Takođe probaj da uzmeš neki življih boja, privlači kupce na ebay-u. Svoj prodadoh skoro po ceni za koju ga uzeh samo zahvaljujući wow efektu intenzivnih boja i metalnih površina.

Link to comment
:lol: okay okay, I get it..dakle, sklopiv, sa što više motki i fuksija boje (po mogućstvu). gotcha!
Ja imam Ketler 307 Verso, platio ga 400 eura - nije se raspao bez obzira na mene.Toplo preporucujem.kettler-verso-307-elliptical-cross-trainer.jpg
Link to comment

Ja sam u teretanama koristio dva i nijedan nije tandrkao toliko da bi smetalo bilo kome, a pogotovo ne komsijama ispod. Cak i nisu bili neki kvalitetni, tako da ovi bolji mogu biti samo tisi.

Link to comment
Jel to brund/tandrce mnogo?Vise me zanima zbog komsija ispot nego zbog mene....
Zavisi od komšija, a i od tvoje zgrade, tj. stana. :) Ja imam običan sobni bicikl (magnetni) i imao sam pritužbe s nižeg sprata. Edited by Time Crisis
Link to comment
  • 1 month later...
  • 5 years later...

Da povampirim temu jopet...

Koliko , ako jeste, je ovaj "epileptični trenažer" bolji od bicikla?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...