Jump to content
IGNORED

Airbnb u Srbalja


yolo

Recommended Posts

Stigla mi rodbina iz Svedske, 4clana porodica. Uzeli su 100kvm u centru BGa preko AirBnBa medjutim nisu dobili ono sto se vidi na slikama, realnost je kud i kamo losija. Kvake ostaju u ruci, dalje da ne pominjem.

 

Usli su u stan preksinoc. Njihova komunikacija sa vlasnikom stana (devojka 25 godina) je prestala posle druge SMS poruke, ne odgovara ni na pozive. Svedjani kakvi su ne zele da sebi kvare odmor i da ulaze u konflikte, rekose mi ako se ne budu navikli za koji dan da ce otici u hotel i da ne zele da se cimaju osim sto ce ostaviti negativan komentar na sajtu.

 

Moje pitanje je da li postoji mehanizam da se zali AirBnb na ovakve prevarante. Ne znam kako funkcionise cela prica ali pretpostavljam da su oni(airbnb) nekakav garant (deponovanje sredstava pre isplate pruzaocu usluge) da se ovakve stvari resavaju pravedno.

da. dosta dobro radi sistem. ja sam imao dva nesporazuma sa domacinima u poslednjih 2 nedelje, zalio se i imao sam mogucnost da zadrzim ~95% uplacene sume

bitno je da pokrene complaint sto pre. prvo ide pokusaj da se resi izmedju domacina i gosta, a ako ne uspe onda se dodeljuje complaints resolution officer koji je neka vrsta sudije, koliko sam razumeo

Link to comment

Da li je taj host sto joj otpadaju kvake imala dobre ocene na sajtu ? Ja uvek procitam i komentare pre bukiranja, da kucnem u drvo do sada nisam imao vecih zamerki a stan je bio kao na fotkama, mozda i bolji uzivo zbog utiska u samom prostoru.

Link to comment

Pogledao sam ocene i prilicno su dobre. To su mi i ovi rekli. Cak ima i komentar da je bas sve kao na slici!? :)

 

Stan je siv, dugo nije osvezen krecenjem. Na par mesta je boja pocela da otpada sa plafona. U jednoj od soba zid je sav ispucao, od poda do plafona. U dnevnoj sobi je kozna garnitura ciji se delovi ljuste. Dve stolice u trpezariji su izbusene cigaretama.

U dnevnoj sobi stoji muzicki stub dvokasetas - to je bar 20 godina staro.

 

Realno je da su slike stare preko 5 godina uz konstantno habanje nesavesnih gostiji, ali što je najgore i bez gazdinog ulaganja.

 

Za 7 dana placeno je 600eur.

 

Sto je najgore za mene - ove smara da se zale osim sto ce da napisu negativan komentar, ali kukaju kako su zajebani.

Link to comment

Ja sam jednom koristio u Beogradu i stan je bio tačno onakav kakvim je prikazan na sajtu. Jedino što se na sajtu nije videlo je da je zgrada iznutra oronula i da putešestvije od ulaza pa do strava gajbe koja je smeštena u nekom adaptiranom delu potkrovlja ostavlja prilično jak™ utisak čak i na lokalca a mogu misliti kako je stranim turistima. Doduše ko je jednom uživotu rentirao gajbu u Istanbulu njega apsolutno ništa ne može da iznenadi :D

 

Ali stvarno je ispalo super, savršena lokacija a i gazde neki skroz kul likovi. Brzo smo se ukačili i sad imam njihove privatne brojeve pa sledeći put možemo da radimo bez airbnb. Imaju jedno deset gajbi u Beogradu, starogradnja, novogradnja, biraj ago šta ti srcu drago.

Link to comment

Pogledao sam ocene i prilicno su dobre. To su mi i ovi rekli. Cak ima i komentar da je bas sve kao na slici!? :)

 

Stan je siv, dugo nije osvezen krecenjem. Na par mesta je boja pocela da otpada sa plafona. U jednoj od soba zid je sav ispucao, od poda do plafona. U dnevnoj sobi je kozna garnitura ciji se delovi ljuste. Dve stolice u trpezariji su izbusene cigaretama.

U dnevnoj sobi stoji muzicki stub dvokasetas - to je bar 20 godina staro.

 

Realno je da su slike stare preko 5 godina uz konstantno habanje nesavesnih gostiji, ali što je najgore i bez gazdinog ulaganja.

 

Za 7 dana placeno je 600eur.

 

Sto je najgore za mene - ove smara da se zale osim sto ce da napisu negativan komentar, ali kukaju kako su zajebani.

 

Pozitivni komentari na sajtu, na osnovu kojih baziraš odluku o najmu, ne smeju biti stariji od tri meseca. U špicu sezone tj. u ovo doba godine poželjno je da je najsvežiji komentar ostavljen pre najviše 2-3 nedelje. U suprotnom imaš razlog da budeš sumnjičav.

 

Nije ti ova mudrost sad od neke pomoći ali eto, tek da pomenem. Što se tiče tvojih Šveđana probaj da im objasniš da njihova konstatacija da su preveslani nikog u zemlji Srbiji neće dirnuti u srce (vlasnika ponajmanje) tako da im je izbor ili da se pomire sa situacijom ili da idu u complaint proces. Kada su doleteli iz Švedske nisu se pomerili samo geografski nego i vremenski jedno 200 godina unazad i toga bi trebalo da budu svesni.

Link to comment

Bitno je i podesiti kriterijume, tj. sta vam je bitno kod stana koji rentirate. Meni cistoca, blizina metroa i wifi kao i rejting hosta.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Bitno je i podesiti kriterijume, tj. sta vam je bitno kod stana koji rentirate. Meni cistoca, blizina metroa i wifi kao i rejting hosta.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

+1

upravo ovo, i mnoge neprijatnosi će biti izbegnute

 

ali ljudi to olako shvataju, to sam videla toliko puta jer su me gosti pitali ( a nakon što bi rezervisali) o nečemu što je vrlo eksplicitno dato u opisu

 

recimo, da li stan ima lift, parking, fen, peglu i slične gluposti

Link to comment

Uzi centar grada: Cara Dusana - Dzordza Vasingtona - Takovska - Kneza Milosa - Nemanjina - Karadjordjeva - Kalemegdan. Pojedini uzi centar prosire skroz do linije Kraljice Marije - Beogradska - Slavija - Nemanjina.

 

Siri centar: Bogoslovija - Vukov spomenik - Autokomanda - Mostar

Link to comment

+1

upravo ovo, i mnoge neprijatnosi će biti izbegnute

 

ali ljudi to olako shvataju, to sam videla toliko puta jer su me gosti pitali ( a nakon što bi rezervisali) o nečemu što je vrlo eksplicitno dato u opisu

 

recimo, da li stan ima lift, parking, fen, peglu i slične gluposti

nekad su gosti malo pogubljeni (moj slučaj :D) i ne registruju dobro opis, ili samo prelete preko stvari očekujući, na primer, da stan ima kupatilo kao nešto najosnovnije, a onda se na licu mesta vidi da nema kupatila ili da stan ima polu-kupatilo. u jednom slučaju, čovek je izdavao 4 stana, sva 4 u istoj kući (trosoban, dvosoban i dva jednosobna). mi smo uzeli jednosobni, a onda na licu mesta videli da kupatilo imaju samo trosobni i dvosobni. jednosobni imaju tuš napolju i eko WC napolju! na floridi gde vrvi od komaraca, zmija itd. srećom, trosobni stan mu je bio neiznajmljen, pa smo se na licu mesta preselili u taj stan kao bismo imali kupatilo. onda sam se vratila na oglas, i stvarno je pisalo eco tuš kod jednosobnog stana, ali to nisam uopšte registrovala prilikom iznajmiljivanja, jer je ceo oglas bio za čitavi kompleks (voćnjak, organic doručak, 4 stana, raj na zemlji itd., a onda opisi svakog stana...nisam dovoljno proučila ceo oglas...) 

 

u drugom slučaju je pisalo brvnara u šumu sa kupatilom i saunom (idila). u realnosti se pokazalo da je šolja u kupatilu isto eco, tj zemlja unutra i posipa se zemljom nakon obavljenih radnji. 160 dolara za noć. jeste priroda i sve to, ali kad imaš eko šolju na 2 m od kreveta, malo je zeznuto.

 

treći slučaj, opet na floridi, sve slike su lepe, svi komentari pozitivni, svi hvale kako je čisto i novo itd. kažu pojedini malo, ali prelepo. na licu mesta garsonjera je jedna soba od 2 puta 2.5 metra, manju prostoriju za stanovanje nisam videla u svom životu pre toga. sve jeste bilo novo, i čisto, ali dimenizije nije dao u oglasu. na fotkama se nije moglo videti kako je u pitanju mala kutija, a ne soba. ovo je bilo oko 130 dolara (miami beach). čovek je napravio micro hotel od garaže, 5 minijaturnih sobica koje izdaje kao studio apartments. 

 

za prva dva slučaja krivim sebe jer nisam dobro pročitala oglas, ali ovaj poslednji slučaj je bio u neku ruku obmana. ako se izdaju micro dimenzije, trebalo bi da se te dimenzije navedu u oglasu.

 

ali ovo je sve američki airbnb, trolujem ovde 

Edited by mei
Link to comment

Ko koristi AirBnB pocrkaće u najgorim mukama i neće država poslati avion po njega da ga izbavi:

 

 

Sajt "Airbnb" preko koga širom sveta turisti pronalaze sobe koje se izdaju na dan, i u Beogradu nudi širok asortiman stanova i apartmana.

 

Na tom sajtu se mogu naći stanovi od samo 10 evra po danu, ali i luksuzne vile i apartmani čija se cena kreće i do 200 evra po danu! Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija "Juta" za "Blic" je objasnio da u Beogradu postoji veliki broj stanova koji nisu kategorisani ni prijavljeni u sistemu.

- Prema istraživanjima koje smo sproveli na četiri sistema, kontrolisali smo 150 objekata (apartmana, privatnih hotela...) i našli da je samo 60 njih evidentirano, dok čak 90 objekata nismo mogli da pronađemo ni u jednom sistemu - rekao je Seničić.

Kako navodi Seničić, "Airbnb" je jedan od najpopularnijih sistema koji nudi veliki broj stanova i apartmana, ali bez prethodne provere da li su ti objekti kategorisani i da li se nalaze u sistemu.

- Upravo iz tog razloga ovaj sajt je u velikom broju zemalja ili zabranjen, ili mu je zabrana "pred vratima". Sajt ne vodi računa o regulativi objekata, te se tu odmah otvara i pitanje o mogućnosti zarade ali i utaje poreza. Ne postoji nikakva garancija za putnike, jer, kome da se žalite za nekoga ko nije evidentiran? - kazao je Seničić.

:lolol:

Link to comment
  • 5 months later...

ako se dobro secam, vas par ovde koristi Airbnb ali sa druge strane, tj kao rentijeri, pa je moje pitanje upuceno vama: kuma dolazi oko NG u BG, sa bebom, na dve nedelje, i trazi stan negde na Vracaru, sa odvojenom spavacom sobom. moze pomoc? grazie :)

Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...