Jump to content
IGNORED

Postoji li neko kome mogu da prijavim zlostavljanje životinja?


Recommended Posts

Pa ništa. Orca mi je poslala mail da su podneli prijavu, ali da će ta inspekcija mene da kontaktira, pošto sam ja očevidac. Ja sam obišao još jedan krug sa nadležnima (mamu da im jebem, iskreno im želim makar jednu kratku turu bola i patnje i potrebe koju svi ignorišu iz lenjosti), uzalud. Probao sam i ja nešto da uradim sam, ali lik noću navlači neku rešetku sa nekim katancem koji bi morao da se razvaljuje, ali je to pored ulice i čuje se, a ja nisam profesionalni lopov da znam kako se to radi nečujno. Posle su mi prijatelji rekli da je to krivično delo za koje se leži šest meseci do godinu dana ili se dobija uslov uz otvoren dosije, a to sebi ne smem da priuštim zbog posla. Mislim, ne smem da rizikujem zato što sam amater i ne mogu da rizikujem jer ne znam da bih to uradio uspešno.Ovaj momak iz Noe je odlučan i rešen da pomogne, ali je on sam tu, pa je njemu iskrslo nešto preče (neka porodica je htela da eutanazira mladog psa), pa je morao da se bavi tom birokratijom. On bi trebalo da namakne neke pare da mu kupimo novu kućicu i činije i mekšu ogrlicu za lanac, a nada se da bi to moglo da se uradi prekosutra. To je trenutni plan, videćemo kako će se razvijati.Prekjuče sam tu prošao preko dana sa svojim psom. Ova moja se zalepila za ogradu, a ovaj jadničak je izašao iz svoje "kućice" pa su mahali repovima i cviluckali u želji da se igraju. Meni je to bilo previše tužno sve pa sam potisnuo. Inače, pravna služba Orke mi je rekla da je to što on radi prekršaj. Samo u Srbiji nema ko da sprovede zakon.Eto, to se dešava. Ne znam kako je danas bilo, tešim se da je bilo sunca i tako, ali je jebeno i svakave stvari mi prolaze kroz glavu. Najgore od svega mi je što je ovo selo Žarkovo poprilično super prema psima. Ima ih gomila, vlasnici znaju sve ostale pse, pa se i najveći gedžovani, mangupi, alkosi, kriminalci i bivši robijaši super odnose prema psima i vole ih i paze ih. Razgovarao sam sa njima i pokušavao nekog da nagovorim da ubedi vlasnika ovog psa da ga uvede u kuću ili mu sagradi nešto bolje, ali svi kažu da su pokušavali i da je to uzalud...Mislim, ima Srbija daleko većih i suštinskijih problema, ali mi je ovo iskustvo nekako sve to saželo i plastično i precizno oslikalo kako ne radi Srbija i kako ne postoji ni sistem, ni pravo, ni ljudskost...'Bem ti život.Tako.

Šta se desilo na kraju sa ovim psom?
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...