Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Ja se secam skriptarnice kroz maglu ali sendvica slabo. Moze li neko da okvirno da epohu kad se to desavalo da vidim dal je problem kod mene?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

skriptarnice se secam. sendvicha nikako, mada su godine odgovarajuce, taman sam bila na pola.

 

Stvarno bi ovo moglo da se preimenuje u "Sećanja na bulevar br. 73" <_<

 

Kod nas na spratu u auli, ispod desnog kraka stepenica za drugi sprat, dugo je bio kafić™ "Šampinjon", sa sve stolovima i stolicama... Kraj devedesetih-početak dvehiljaditih...

bulevar revolucije -_-

 

budimo precizni :D

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 3 weeks later...

nije sećanje, malo svežih vesti:

https://startit.rs/etf-se-konacno-siri-odobreno-500-kvadrata-za-60-novih-studenata-softverskog-inzenjerstva/

 

 

Godinama unazad se najavljuje proširenje Elektrotehničkog fakulteta u zgradu „Lola holdinga” u Bulevaru kralja Aleksandra, ali imovinsko-pravno pitanje nije bilo rešeno do juče, kada je na Komisiji Vlade usvojena odluka o dodeli više od 500 kvadrata Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja za potrebe ETF-a.

 

Zainteresovanost maturanata za Elektrotehnički fakultet u Beogradu je velika već godinama, ali za sve to vreme nema dovoljno prostora za studente i zaposlene. Naime, svaki student na fakultetu ima u proseku dva kvadratna metra upotrebnog prostora, što je manje od onoga što je propisano akreditacijom, pa su ovi tehnički razlozi jedna od stvari koje sprečavaju fakultet da poveća upisne kvote.

 

Kako kažu u ETFu, oko 500 kvadrata prostora u novoj zgradi biće dovoljno za dodatnih 60 studenata na smeru Softversko inženjerstvo, a fakultet će biti bogatiji za jedan amfiteatar i jednu salu.

Na povećnju broja studenata insistira se jer na tržištu postoji ogromna potržnja za IT stručnjacima. Iz tog razloga se godinama unazad prijavi daleko više kandidata nego što bude raspisanih mesta.

 

Međutim, prostor nije jedina kočnica za proširenje kapaciteta jednog od najpopularnijih fakulteta u zemlji. Problem je u pronalaženju kvalitetnog nastavnog kadra, jer mladi koji bi mogli da postanu asistenti pre biraju da rade u IT sektoru gde je plata i nekoliko puta veća. A to je problem koji, takođe, opstaje godinama.

Link to comment

e da, taj shto je bio sin neke profesorke a asistent, bio je chak i popio neku kaznicu jer se namerio da pretrese neko zensko protivu prepisivanja na ispitu :lolol:

čekaj, koji taj?

Link to comment

pa mislim streljaj me sad. neki blavor.

da nije iričanin? on mi je bio specijalno ogavan.

sećam se neke situacije sa vežbi iz matematike, postavi on zadatak, bemliga, neka geometrija ili verovatnoća ili kombo, i ja ga pitam da mi razjasni da li su uključene neke tačke na obodu ili samo unutar figure

-o, pa vidim da ovde i devojke postavljaju pametna pitanja.

takav je to 1 gadan lik bio.

(majka mu je, mislim, predavala nemački.)

<_<

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

 

(majka mu je, mislim, predavala nemački.)

<_<

e taj je!

 

ona je koliko sam čula bila opaka, ja taman smislila da polažem nemački na postdiplomskim pa sam to čula pa pobegla na francuski

 

a on je bio mladi ljigos

Link to comment

ne znam kako se zvao junak, bio je aktuelan kod generacije neke 2-3 godine kasnije, i isticao se, uglavnom, do tog incidenta sa pokushajem prepipavanja zene zenskog pola. posle se valjda sredio. ili makar limitirao na verbalno bulaznjenje.

 

ja sam generalno etf dozivela kao jednu veoma prijatnu bespolnu sredinu za rad :D

 

nikad imala problema ni u nagoveshtaju, niti chula da je neka imala, bar u to doba :unsure:

(dobro, osim onih standardnih skandala gde su svi trazili djavola i posledichno ga i nashli ^_^)

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...