Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ja ne mogu da verujem da ima ljudi koji rusko sanjarenje o imperijalnoj slavi, maskirano u obozavanje Staljinovih ikona, smatraju za bilo kakvu formu antifasizma.

Link to comment
Ja ne mogu da verujem da ima ljudi koji rusko sanjarenje o imperijalnoj slavi, maskirano u obozavanje Staljinovih ikona, smatraju za bilo kakvu formu antifasizma.
Zar ne mislis da postoje mozda i iskreni antifasisti u Rusiji?
Link to comment

Uh koji nesporazum. Mislio sam na Hazardovu tezu da ruska drzava propagira antifasizam, sto drzim potpuno netacnim. Naravno da ima iskrenih antifasista u Rusiji, ali ne u Kremlju.

Link to comment
Uh koji nesporazum. Mislio sam na Hazardovu tezu da ruska drzava propagira antifasizam, sto drzim potpuno netacnim. Naravno da ima iskrenih antifasista u Rusiji, ali ne u Kremlju.
A, naravno. Ja sam pogresno skapirao, izvinjavam se. ;)
Link to comment
Tema bi mogla da bude i cinjenica da su nacisti u Rusiji jaci nego u bilo kojoj drugoj drzavi i kao takvi su reper za nebeske visine koje mogu da dostignu u Poljskoj, Nemackoj, Engleskoj, gle cuda i Srbiji.
Na HRT-u bila emisija o 20 godina pada komunizma- veoma slični ovima su u Mađarskoj osvojili 15% glasova na skorašnjim izborima. Osnovana i garda, maršira se po ulicama, preti se manjinama, te vraćanjem pre-trijanonskih granica i tako... E sad, samo ukoliko je verovati HRT-u, možda neko upućeniji da kaže nešto?Off: bio i skup "Hortijevih veterana" pre 4-5 godina u Novom Sadu... Edited by zorglub
Link to comment
Ne morate da podrzavate ali nemojte ovde vezbati mudrosersko bolimekurcastvo. Fala.
imperija uzvraća udarac, crkvenjaci i pravoslavci još u suzama zbog predstavljanja Tvorcu njegove svetosti, no ipak dovoljno kivni zbog govana istrešenih po njemu od strane bezbožnika, vraćaju istom merom po grobu komunjare. you gotta love this forum!
Link to comment
Ja ne mogu da verujem da ima ljudi koji rusko sanjarenje o imperijalnoj slavi, maskirano u obozavanje Staljinovih ikona, smatraju za bilo kakvu formu antifasizma.
Upravo. Hvala.Rusija je danas jedna od zemalja sa najvecim porastom fasistickih grupacija i to je trend koji traje vec deceniju.Ozivljavanje Staljinizma kao vracanje osecanja imperijalizma doprinosi ovoj tendenciji. Ne sprecava je. Edited by Eraserhead
Link to comment

molim. uz malu ogradu: sovjetska zrtva u WW2 je nesto sto svakako treba "slaviti slavom velikom", sto kaze Tolkin, i Rusi imaju pravo na kakve hoce parade (recimo za mene je i dalje fascinantan podatak da su francuski vinari za vecna vremena dozvolili SSSR-u i Rusiji da prave vino po imenu "Sampanjskoe")...ali cenim da je, u svetlu danasnjeg odnosa Rusije prema savremenom antifasizmu, ono sto Putin i ekipa rade veoma ideoloski kontaminirano i u sustini licemerno. edit:i samo da primetim da je ime topica pomalo neprimereno, tek sad sam video. U svetlu onoga sto su SS trupe radile u SSSR-u mozda nije OK na ovaj nacin tretirati ime te zemlje. Kapiram da nije u zloj nameri, ali ipak...

Edited by vasudeva418
Link to comment
edit:i samo da primetim da je ime topica pomalo neprimereno, tek sad sam video. U svetlu onoga sto su SS trupe radile u SSSR-u mozda nije OK na ovaj nacin tretirati ime te zemlje. Kapiram da nije u zloj nameri, ali ipak...
Ma bilo je u najboljoj nameri, siguran sam...
Link to comment
  • 2 weeks later...
Na HRT-u bila emisija o 20 godina pada komunizma- veoma slični ovima su u Mađarskoj osvojili 15% glasova na skorašnjim izborima. Osnovana i garda, maršira se po ulicama, preti se manjinama, te vraćanjem pre-trijanonskih granica i tako... E sad, samo ukoliko je verovati HRT-u, možda neko upućeniji da kaže nešto?Off: bio i skup "Hortijevih veterana" pre 4-5 godina u Novom Sadu...
1. ti u madzarskoj se zowu Jobbik2. garda je formirana prije izbora i prije formiranja partije3. u madarskoj se manjinama prijeti od 4 stoljeca AD4. to nije odlika samo extrema, wec i onoga sto se u madzarskoj percipira mainstreamom5. to nije jedina slicnost madzarske sa srbijom - kroz obje protjece dunaw6. ti skorasnji izbori su bili izbori za EP [google for meaning of abbreviation EP]7. na izborima 2006 nisu presli cenzus8. od tad su narasli vise od 400%9. recenica: "E sad, samo ukoliko je verovati HRT-u" swjedoci o tvojem inherentnom showinizmu koji granici sa xenofobicno-rasistickim komplexom...il si madzar, il si srbin, treceg nema...
Link to comment
nacisti u Rusiji jaci nego u bilo kojoj drugoj drzavi i kao takvi su reper za nebeske visine koje mogu da dostignu u Poljskoj, Nemackoj, Engleskoj, gle cuda i Srbiji.
and why not???jesu kolektivisti - jesu; el nose sa sobom socijalisticku ideologiju - nose; el mrziju zidowe - mrziju; el imaju lijepe uniforme - pa sad, kaxe zemi, al recimo da se rusima swidzaju; el voliju pucat - voliju; what's there not to like? it's just like ROC, but with gunz...
Link to comment

Pošto je ovaj odgovor ostao u onom tulumu o Švajcarskoj...

1. ti u madzarskoj se zowu Jobbik2. garda je formirana prije izbora i prije formiranja partije3. u madarskoj se manjinama prijeti od 4 stoljeca AD4. to nije odlika samo extrema, wec i onoga sto se u madzarskoj percipira mainstreamom5. to nije jedina slicnost madzarske sa srbijom - kroz obje protjece dunaw6. ti skorasnji izbori su bili izbori za EP [google for meaning of abbreviation EP]7. na izborima 2006 nisu presli cenzus8. od tad su narasli vise od 400%9. recenica: "E sad, samo ukoliko je verovati HRT-u" swjedoci o tvojem inherentnom showinizmu koji granici sa xenofobicno-rasistickim komplexom...il si madzar, il si srbin, treceg nema...
Hvala lepo za 1,2,4,6,7,8. Vrckave doskočice i broj 9, koji si ubo ko prstom u govno, Ti vraćam.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...