Jump to content
IGNORED

Atina


Milosh76

Recommended Posts

Grčki jogurt (odnosno Greek Yogurt) se po agregatnom stanju može porediti sa našim kiselim mlekom, s tim da je više kremast odnosno masniji je.

 

U Turskoj postoji ista kremasta stvar (kaymaklı yoğurt) ali postoji i "obična" verzija (yoğurt) koja je skoro identična kiselom mleku.

 

Ono što možeš da dobiješ u tečnom stanju je ayran (u Grčkoj ξινόγαλο) koji jeste tečan i beo ali se značajno razlikuje od jogurta na kojem smo mi odrasli. Nije kiselkast kao naš jogurt već vuče na slano i znatno je ređi. U Anadoliji i na Kavkazu se rasturaju od toga i mislim da se uglavnom pravi od ovčijeg mleka, mada Grci možda prave ξινόγαλο od kravljeg. Meni lično se ta slana nota ne dopada a veliki proizvođači samo nju forsiraju, tako da ayran pijem samo kada naiđem na neku dobru domaću radinost u unutrašnjosti. 

 

Probala sam jednom ajran, doduse ne na izvonrom mestu nego ovde u Nemackoj, i nisam nesto pozelela da kupim ponovo. Na odredjene nove stvari se tesko navikavam... Inace nisam neki die-hard obozavatelj naseg jogurta, ali nekoliko puta godisnje popiti po solju nije lose. A u glavi imam da se jos negde sem kod nas pravi tecni(ji) jogurt, samo ne znam gde, pa pomislih da mozda i Grci imaju. A taj njihov jogurt, tj. kiselo mleko, bas volim. :)

E da, zanimljivo je da sam u Geteborgu u radnji nasla tecni jogurt. Nije bio uvoz iz Srbije ili tako nesto, nego pravljen bas tamo negde. Skroz neocekivano!

 

 

Da se vratim na temu Atine:

 

da li sam dobro shvatila da Muzej Akropolisa ne ulazi u tu grupnu ulaznicu sa samim Akropolisom? Jer na sajtu samog muzeja ne pise nista o tome, a kada odem na info o Akropolisu, tamo pise da vazi jos za sledece i da je onda ulaznica 30 evra:

 

 

Tickets spacer.gifhor_inf_line516.gifspacer.gif Full: €20, Reduced: €10

Valid for the archaeological site of the Acropolis and its Slopes. Tickets are available only at the ticket office on site. According to the common ministerial decision ΥΠΠΟΑ/ΓΔΑΠΚ/ΔΜ/ΤΑΜΣ/Φ32-Φ56/370862/218709/12209/7831 (FEK 2916 b’/31.12.2015) from the 1st of April 2016 the ticket price for the Acropolis archaeological site and the North and South slope changes to 20 Euros (reduced 10 Euros). The price for the unified ticket changes to 30 Euros (reduced 15 Euros). From 01-11 till 31-03 a reduced rate for individual tickets is valid, for all the archaeological sites that belong to the State.

Special ticket package: Full: €30, Reduced: €15

Valid for 5 days.

Valid for: Acropolis of Athens, Ancient Agora of Athens, Archaeological Museum of Kerameikos, Archaeological Site of Lykeion, Hadrian's Library, Kerameikos, Museum of the Ancient Agora, North slope of Acropolis, Olympieio, Roman Agora of Athens, South Slope of Acropolis

 

Malo mi je to nelogicno, al' dobro.

Ovo je info sa sledeceg sajta: http://odysseus.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2384

 

Drugo, posto cemo biti tamo prve nedelje u mesecu, a od novembra je tako da je tada uvek besplatan ulaz u sve, da li da planiramo da idemo tada npr. u Arheoloski muzej, ili mislite da ce biti nesnosna guzva? Takodje je tada i Arkopolis besplatan ali tu vec verujem da bi bilo nemoguce uzivati. Nemam predstavu koliko je Atina zajahana turistima, da li se moze porediti sa Italijom..? Ja se iskreno nadam da nije kao u Rimu, ali ko zna.....

Link to comment

Da li se Jms seća, taj restoran Agora "sa donje strane Hiltona u ul. Vassilis Sofias" koji je beowl preporučio na temi, da li je to ovaj? https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g189400-d946894-Reviews-Agora_Select_Restaurant-Athens_Attica.html

Nesto ne nalazim na mapi, ovo sam dobila guglanjem

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Da li se Jms seća, taj restoran Agora "sa donje strane Hiltona u ul. Vassilis Sofias" koji je beowl preporučio na temi, da li je to ovaj? https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g189400-d946894-Reviews-Agora_Select_Restaurant-Athens_Attica.html

Nesto ne nalazim na mapi, ovo sam dobila guglanjem

Uh, nekih skoro 7 godina kasnije, i ne bas.

 

Ne zaboravi da, uz krizu u kojoj je Grcka bila u medjuvremenu, to mesto mozda vise ne postoji...

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Shvatih tek posle da su vaše preporuke dosta stare :) tražila sam i sladoled kod Vasilisa, kad sam već bila u toj ulici ali nema mu ni traga, takodje neke ljude iz tog kraja pitah, svi su mi dali odgovor da ne znaju za takvog i uputili na isti sladoled "Da Vinči". Najmanja porcija tj. "jedan ukus" (ne znam koliko je to zapravo u kolicini) im je 2,20 evra 0_o

generalno su cene pića i poslastica u centru dosta jake u odnosu na cene glavnih jela npr., a verujem i u odnosu na standard?

Ali zato voće...davim se u socnim mandarinama i planiram da vratim natrag zalihu nara ;D

 

Upali smo inače u sezonu kada su ulaznice za sve muzeje i mesta interesovanja poput Akropolisa u pola cene. To će trajati sve do kraja marta. U ovom periodu vazi i to da je prva nedelja u mesecu besplatna, u celoj Grčkoj.

Grupna karta za Akropolis i Agore i šta još sve ne menja cenu, tj. ostaje 30 evra i vazi pet dana ali se u ovom slučaju ne isplati uzeti je.

Novi muzej Akropolja je odličan i kako nam je žena na informacijama muzeja preporucila, tako ću i ja dalje: prvo otići u muzej pa onda na Akropolj, jer se u njemu čovek dosta dobro pripremi i obnovi malo istoriju. Sam muzej je jako dobro urađen, prosto je celokupno iskustvo dobro, i svašta ima da se vidi.

Link to comment

Vraticemo se Atini ponovo, jako lep utisak je ostavio grad na nas, mada neke stvari smaraju, i ostalo je jos mnogo toga sta nismo videli. To sta smara je sto ne moze covek da prodje ulicama po centru a da ga ne nutkaju za veceru. Cene u Plaki nisu nesto visoke (poredim sad ovde sa Nemackom, nemam valjan osecaj za Beograd vise) ali ni porcije u principu nisu nesto velike (kaze moj manly man). Probali smo i kebap kod Tanasisa koji ste hvalili, to je jedino mesto koje smo uboli u ovih sest dana gde su porcije velike (meni nije bitno jer ja pola porcije jedva pojedem ali govorim zbog ostalih muskaraca), i iako ja nisam neki ljubitelj takve hrane, taj sa jogurtom je bas ukusan i osvezavajuc. Cak se i mom suprugu, koji inace ne voli jogurt, svideo pa je bez problema i teranja pojeo pola moje porcije :D On je jeo bas "Tanasisov kebap" i bio zadovoljan takodje.

 

Akropolj je najbolje posetiti posle 13-14h, ili jos kasnije kada je duzi dan (sad se smrkavalo oko 1730), jer tada horde sa brodova vec odu jureci da odrade jos nesto na svojoj listi "top 5 Atine od 09 do 16h". Mi smo koristili audio vodic Rika Stivsa, koji sam vec preporucivala na temi o Italiji (Rick Steeves audio guide), i nesto vec citali i pre, i takodje otisli u novi muzej pre toga, tako da smo bili pripremljeni koliko-toliko i nismo uzimali dodatnog vodica na licu mesta. Posto je taj dan bio jako suncan, ciljano smo poneli sa sobom dosta tecnosti i knjige, i pravili pauzu gore suncajuci se kao kornjace i citajuci na miru. Ima dovoljno klupica za takve egzibicije :)

 

Vec spomenuti kulturni centar Stavros Niarhos je lako posetiti jer pored redovnih autobuskih linija ima i shuttle bus (koji je u nasem slucaju bio mini-bus, ali sumnjam da isto vozilo koriste i kada je lepse vreme i kada ima vise posetilaca), i stvarno je super. Unutra nema toliko toga zanimljivog za nas, sem ako se ubode vece kada je koncert (opera, klasika, pop muzika), bibiloteka se polako prenosi iz centralne (vredi gvirnuti u nju, nalazi se odmah pored zgrade univerziteta u centru grada), ali ima taj lep vidikovac, mirni kafic takodje na tom vrhu i park koji se prostire od vrha zgrade, preko zgrade, sve do nivoa ulice. Ko ima vremena za takvu vrstu setnje van centra, preporuka.

Mi smo kombinovali ovaj centar sa odlaskom do Pireja pre toga i sta znam da kazem, taj Pirej mozete slobodno preskociti (znam da je i Ros to vec komentarisao). Naime mene je mamina preporuka, da se na u nekoj od malih luka moze pojesti sveza riba za nevelike pare, povela ali to prosto nije tako (vise). Pored glavne luke gde polaze trajekti i gde vlada haos, ruznoca itd. postoje dva mala zaliva koja su lepa i do kojih se lako stize pesice od stanice metroa Pirej, no jedan zaliv ima uglavnom kafice, a dok drugi (Mikrolimano) ima nacickane restorane jedan do drugog, od kojih nisu cak ni svi riblji, povoljnu svezu ribu necete sresti. :) Cene su u svim restoranima od 40 do 80 evra za kilo, zavisno od vrste ribe, dakle nista "povoljno". Posto nismo imali preporuke za neki konkretni, seli smo u jedan koji je rekao da ima bakalara (cod), medjutim ja na kraju nisam bas sigurna da smo tu ribu i dobili. No riba je bila ukusna i to je jedino sto je bilo okej u toj usluzi. Uz tu ribu nisu predvideli nista, pa si sve ono sta bi inace bilo u razumnoj porciji (bareni krompir, ili povrce, ili pomfrit) morao da platis dodatno, a nije ni samo to, nego izbor nije neki - pomfrit, przene tikvice (nisu hteli da ih griluju iako su dakle grilovali ribu, wtf?), nista kuvano, i izbor nekih cudnih i skupih salata. Od pica, i to nije bilo jedino mesto koje smo videli, imaju samo nesto alkoholno ili gazirane sokove, dakle nista za mene. Limunadu da naprave (objasnih kako) - nope. Na kraju se na racunu nasao naravno hleb koji nismo narucili niti pipnuli, i flasa vode koju takodje nismo narucili ali koju smo pili jer smo mislili da je to prosto kao i u Atini, gde dobijes uvek vodu. Ovakva iskustva su za mene bas bljak, navikla sam se na to sta mogu da ocekujem u Srbiji i Nemackoj i valjda razmazena time, sva ta iznenadjenja mi idu na zivce, ne radi se tu o dodatnom evru. U svakom slucaju, tu istu svezu ribu mozete jesti i u samoj Atini, mozda ne gledajuci u barke, ali bez cimanja do luke. Odatle smo mislili da nekako dodjemo do glavne ulice da bismo hvatali prevoz koji ide duz obale a do Stavros Niarhosa, taj deo je bio bas ruzan, nije prosto ni osmisljeno da tu sad neki pesak ide pa smo tako isli nekim tunelom da bismo dosli do civilizacije..prezivesmo u svakom slucaju.

 

Spomenuh tu glavnu biblioteku u centru, jako lepa zgrada a i sama sala unutra, u koju moze samo da se gvirne, je bas onako stara, topla, lepa. Ja inace volim da obilazim bibilioteke pa mi je ovo bilo super. Pored je zgrada univerziteta, sa takodje lepo oslikanom svecanom salom, i do njih se stize sirokim bulevarom od Sintagme, tako da i to preporucujem.

 

Uzeli smo auto samo na jedan dan umesto dva (izgubivsi jedan dan zbog kasnjenja na let..), i odlucili da taj dan provedemo u Epidaurusu i svetilistu boga Asklepiona, ciji je Epidaurus deo, i posle toga da odemo u gradic Nauplio. Da smo isli na dva dana, prespavali bismo tamo i onda sutradan otisli i u Mikenu, ali to je bilo nemoguce sve u jednom danu (posto nismo hteli da krenemo na put bas u 06), u povratku smo po mraku videli Korintski kanal. Vredi skrenuti sa puta da bi se to videlo, mi smo bili prvo na pocetku (Ishtmia), gde je sve nisko ali se vidi u neposrednoj daljini kakvo cudo kanal postane, a onda smo, taman vracajuci se na autoput, dosli do tog mosta sa kog izgleda postoji i bandzi skakanje, i na kom se covek oseti jako malim. Mene bio stra' da gledam, pa sam sve na vrhovima prstiju prisla toliko da mogu da vidim koliko je duboko :)

 

Epidaurus je super, nema tu sta reci, proveli smo preko tri sata tamo, hodajuci okolo i po tom svetilistu. Lepo je sto, generalno na svim lokalitetima koje smo posetili ovih dana, stoje velike dvojezicne table gde covek moze sve lepo da procita. Pogotovo ovde je bio slucaj da su pored tektsova stajale i razne fotografije: pogled odozgo, pretpostavljeni izgled hrama, detalji...skroz super.

Nauplio je Ros dovoljno pohvalio, bas vredi otici, jer je pravi morski gradic (jedino nema neku sad bas lepu plazu), postoji dugacka staza za setnju - ne samo u centralnom delu, vec kada se dodje naizgled do kraja centra (gde se zidine spustaju do mora), moze da se produzi dalje (iako stoji tabla da nije preporuceno ici stazom, verovatno zato sto nema neke ograde, staza je inace lepo uradjena). Sve vreme setate uz milione kaktusa, koji se pruzaju levo na licitama iznad vas, i desno dole ispod vas ka vodi. Savrsenstvo! Tom stazom se zapravo dodje do napustenog hotela koji je visoko na litici gore, ima takodje i plaza na kojoj je bilo nekoliko kupaca. Sisli smo dole i voda stvarno nije bila nesto hladna (mada, mi smo bili smrznuti tog dana tako da je mozda i do toga). Odatle se lako vrati u sam grad, i onda moze da se ide po starom centru grada, koji je bas lep i mnogo opusteniji od Plake (makar sad u novembru). Nismo se peli gore na vrh tvrdjave (procitah negde da ima 900 stepenika) - drugi put!

 

Ako imate vise dana za Atinu kao sto mi planirali, preporucujem da uzmete autic i obidjete sta mozete okolo, ima toliko toga, a ovo sta smo mi videli je bilo na oko dva sata voznje po smeru :) Jedino sta je lose: mnogo kosta taj autoput! Tamo i nazad za tih ni 150km od Atine: 13 evra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...