Jump to content
IGNORED

Putovanje u Hrvatsku


El Guapo

Recommended Posts

  • 2 months later...

Planiram u HR na produzeni vikend kolima, ali sam i pored mnogih pozitivnih iskustava ipak pomalo skeptican i oprezan apropo BG tabli. Istra je izbor pa me zanima da li je tamo bas potpuno opusteno ili bi bilo preporucljivo naci neki stek sa garazom i slicno. Drugo - gde se stacionirati? Ne poznajem HR obalu uopste, zadnji put bio pre devedesetih kao klinac, tako da bi mi dobro dosao savet, osnovni kriterijum fina obala/plaza i po mogucstvu ne preterana guzvetina. Znam da je predeo prelep i da su gradovi zivopisni ali cilj je prvenstveno kupanje i opustencija tih 3-4 dana, posto je to otprilike sve od odmora ovog leta :( . Tnx

Link to comment

Baška na Krku. Lipo kraj, pitoma podvrsta Rvata, itd. Usput pogledaš Baščansku ploču i onda svima u Srbiji dosađuješ pričajuć o 1000ljetnjoj hrvackoj kulturi. Ima i restorana i wellnessa.

Link to comment
Planiram u HR na produzeni vikend kolima, ali sam i pored mnogih pozitivnih iskustava ipak pomalo skeptican i oprezan apropo BG tabli. Istra je izbor pa me zanima da li je tamo bas potpuno opusteno ili bi bilo preporucljivo naci neki stek sa garazom i slicno. Drugo - gde se stacionirati? Ne poznajem HR obalu uopste, zadnji put bio pre devedesetih kao klinac, tako da bi mi dobro dosao savet, osnovni kriterijum fina obala/plaza i po mogucstvu ne preterana guzvetina. Znam da je predeo prelep i da su gradovi zivopisni ali cilj je prvenstveno kupanje i opustencija tih 3-4 dana, posto je to otprilike sve od odmora ovog leta :( . Tnx
jes otiso? bila ja par dana u fazani, to je jedno simpaticno mesto blizu pule, poznato po tome sto se s njega ide na brijune (brione ;)). tamo ne da mozes da se parkiras gde oces bez da iko obrati paznju na tebe, nego i u radnji mozes da trazis hleb, niko ti nece ni zackiljiti ocima, a kamoli nesto vise od toga.najjaci utisak su mi zapravo ti divni, pitomi ljudi. opet, istranima kad kazes da si na plazi u fazani, oni prvo kazu: kao prvo, fazana nema plazu :lol: al ima tog nasutog kamenja sto glumi sljunak... sta znam, meni tamo bilo lepo i simpaticno. kupala se ko velika. odatle je sve blizu, rovinj, porec, pula, unutrasnja istra. kolima 6 i po sati, sa sve stajanjem.mozda nije losa ideja da odes na ovaj krk, il mozda u opatiju, pa tu mozes da se svrcnes i peske do ike, lovrana, da vidis rijeku, odatle mozes po dijagonali u rovinj na izlet... 5 sati kolima, srbija nema blizeg mora od istre. :)
Link to comment
Baška na Krku. Lipo kraj, pitoma podvrsta Rvata, itd. Usput pogledaš Baščansku ploču i onda svima u Srbiji dosađuješ pričajuć o 1000ljetnjoj hrvackoj kulturi. Ima i restorana i wellnessa.
ti verovatno nisi nikada bio u baski na krku. prvi prsten halkidikija i budvanska slovenska plaza je deluks destinacija u odnosu na kilometar plaze sa 10.000 istocnoevropskih turista koji sinhrono shoraju u more, jeduci pomfrit u raznim varijetetima - sa majonezom ili sa kecapom (ali niposto sa oba posto je skupo). na plazi mozes da kupis i langos. pobegao sam treceg dana.ako hoces krk, idi u vrdnik. to na krku jedino lici na mesto dostojno posete ljudskog bica, sto je opet diskutabilno u nasem slucaju. i lepa je zapadna obala - stara baska, koja je sve samo ne stara, uprkos imenu, ali je barem cista i lepa (i ladna) voda.
Link to comment
Planiram u HR na produzeni vikend kolima, ali sam i pored mnogih pozitivnih iskustava ipak pomalo skeptican i oprezan apropo BG tabli. Istra je izbor pa me zanima da li je tamo bas potpuno opusteno ili bi bilo preporucljivo naci neki stek sa garazom i slicno. Drugo - gde se stacionirati? Ne poznajem HR obalu uopste, zadnji put bio pre devedesetih kao klinac, tako da bi mi dobro dosao savet, osnovni kriterijum fina obala/plaza i po mogucstvu ne preterana guzvetina. Znam da je predeo prelep i da su gradovi zivopisni ali cilj je prvenstveno kupanje i opustencija tih 3-4 dana, posto je to otprilike sve od odmora ovog leta :( . Tnx
Mogu ti preneti samo licno iskustvo od pre par nedelja, na osnovu kojeg naravno ne treba izvoditi opste zakljucke. Bio sam svojim kolima sa BG tablama 10 dana na Korculi i 2 noci u Splitu bez najmanjeg problema. To jest, ako izuzmemo nekog matorog klosara u Splitu, izmilelog iz kante za smece, koji je urlao nesto nerazgovetno o srpskim zlocincima, na koga se niko nije obazirao. Krsina mi je 12 noci stajala na ulici, bez ikakve zastite.Sto se saveta za lokaciju tice, ne mogu zamisliti bolje mesto za pravi odmor od Korcule (grad Korcula). Jeste malo daleko, ali ako zelis mir i tisinu, bez guzve i halabuke, neces pogresiti. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

ne, nego bi menjao primorske selendre za blokove. mada mili, tvoj glas se rodio za klape! pa da onda drljas ceo zivot o moru, ribi, moru, moru, ribi, brodovima, moru, galebovima, moru...

Link to comment
Mogu ti preneti samo licno iskustvo od pre par nedelja, na osnovu kojeg naravno ne treba izvoditi opste zakljucke. Bio sam svojim kolima sa BG tablama 10 dana na Korculi i 2 noci u Splitu bez najmanjeg problema. To jest, ako izuzmemo nekog matorog klosara u Splitu, izmilelog iz kante za smece, koji je urlao nesto nerazgovetno o srpskim zlocincima, na koga se niko nije obazirao. Krsina mi je 12 noci stajala na ulici, bez ikakve zastite.Sto se saveta za lokaciju tice, ne mogu zamisliti bolje mesto za pravi odmor od Korcule (grad Korcula). Jeste malo daleko, ali ako zelis mir i tisinu, bez guzve i halabuke, neces pogresiti.
verovatno si imao nekog debelog badigarda, pa te nisu pipkali
Link to comment
ti verovatno nisi nikada bio u baski na krku. prvi prsten halkidikija i budvanska slovenska plaza je deluks destinacija u odnosu na kilometar plaze sa 10.000 istocnoevropskih turista koji sinhrono shoraju u more, jeduci pomfrit u raznim varijetetima - sa majonezom ili sa kecapom (ali niposto sa oba posto je skupo). na plazi mozes da kupis i langos. pobegao sam treceg dana.ako hoces krk, idi u vrdnik. to na krku jedino lici na mesto dostojno posete ljudskog bica, sto je opet diskutabilno u nasem slucaju. i lepa je zapadna obala - stara baska, koja je sve samo ne stara, uprkos imenu, ali je barem cista i lepa (i ladna) voda.
Ja sam nekada davno letovao na Krku i to u Malinskoj. Secam se Titovog mosta koji je od otoka napravio vestacki poluotok, domorodaca blago retardiranih ali u sustini dobrocudnih koji zive u strahu od crkvenog zvona i ne idu na plazu i prica o MirJam koja je opisala Malinsku u nekom romanu. Kako ti ovo zvuci?Ja ne bih otisao opet ni u snu, mada ne znam kako je danas. Mozda sve ovo zacinjeno proslavama (festama) za vreme obljetnice Oluje?
Link to comment
Ja ne bih otisao opet ni u snu, mada ne znam kako je danas. Mozda sve ovo zacinjeno proslavama (festama) za vreme obljetnice Oluje?
Ono, jes... Pa da onda skokneš u Doljevac, fina klima, sveže voće, babe te švićkaju koprivom, autentični srpski doživljaj?
Link to comment
Ono, jes... Pa da onda skokneš u Doljevac, fina klima, sveže voće, babe te švićkaju koprivom, autentični srpski doživljaj?
Pa ne treba mi autenticni srpski dozivljaj ali ni kicaste proslave pokolja. Ti ne izaberes nista izmedju kada ides na odmor?
Link to comment

Sine, idi pročitaj šta si napisao. Ponoviću citat, da ti olakšam:

Ja ne bih otisao opet ni u snu, mada ne znam kako je danas. Mozda sve ovo zacinjeno proslavama (festama) za vreme obljetnice Oluje?
Znači, i sam kažeš da ne znaš kako je danas, al ceniš da slave pokolj. Blistaš.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...