Jump to content
IGNORED

Америчански богови...


porucnik vasic

Recommended Posts

Lagunin prevodilac Daško Roganović na N1 gusla o Gejmenu i nordijskoj mitologiji, a ja bih sve da ga pitam da li se u istoj Odin razapinje na jasen (ash), ili naopako na pepeo (ash) <_<

 

Mlad je čovek pa možda i nije njegov biser - knjiga je originalno izašla tamo početkom veka. I da jeste, nosio je Rick and Morty majicu u jutarnjem programu pa mu je automatski sve oprošteno -_-

Link to comment
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    23

  • porucnik vasic

    14

  • Sludge Factory

    13

  • goofs

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pominjao je i novu knjigu, ali uglavnom su tupili o seriji i o tome kako je sve sa čim NG ima ikakve veze po difoltu fenomenalno (voditeljka ima lady boner za matorog smarača).

Link to comment

Bindžvočovao sam treću i četvrtu, dosadno. U trećoj se ništa ne dešava, četvrta filer. Tempom kojim idu neće završiti knjigu u jednoj sezoni, a moraju da naprave neki opasan pičvajz i ludilo za kraj iste, inače će ljudi izgubiti interesovanje.

Link to comment

Pretpostavio sam da su uplanirali odmah i drugu, mada nisam video nigde potvrdu (nisam iskreno ni trazio).

Ne znam kako ce to sve da izvedu, razvlace seriju slow-motionima i sokantnim kadrovima, sto ume da prija oku, ali ne drzi paznju. Iz knjige se ne secam nekog spektakl momenta kojim bi mogli da zavrse sezonu a da ne razocaraju ljude. I nemam pojma kako necitaoci vare ovu seriju, meni se cini da mi nista zivo ne bi bilo jasno da nisam procitao knjigu.

Link to comment

Stvarno imbecilna ova filler epizoda sa Lorom. Trivijalizacija smrti i vaskrsnuća, uzdizanje na pijedestal hronične depresije kao ključnog elementa lika :isuse:

 

Najgori detalj je Afro Anubis koji je iz nepoznatog razloga dežurni psihopomp za sve žive. Pred kraj serije treba da meri Senki srce i objašnjava maat princip, ajde tome unapred da oduzmemo svaki smisao, svaku težinu - prvo ćemo da ga gledamo kako ritualno sprovodi u zagrobni život neku babu što je pala sa stolice, posle kako isto pokušava sa sassy zombie Lorom, možda još dva-tri puta da prođemo taj ritual da se lepo svima smuči daleko pre finala serije :isuse:

 

Koliko se ja sećam braka iz knjige, tamo je Senka Yin a Lora Yang, ona je nekakvo energično stvorenje koje njega mrtvosanog vuče za sobom. Tamo je efektan kontrast kad se vrati kao spori, nezaustavljivi Romero zombi koji se jedva priseća prethodnog života, sve što radi je suvo i kompulzivno, bez ikakvih emocija. 

 

Ovde su se odlučili za potpuni preokret: Senka je veseli jebivetar, Lora je suicidno joyless govno. A kad zagine i vrati se, naprave je u action ninja pirate zombie kung-fu budalaštinu :isuse:

Link to comment

Iz knjige se ne secam nekog spektakl momenta kojim bi mogli da zavrse sezonu a da ne razocaraju ljude.

 

Kako se ne sećaš?

 

 

Pa zaginuće McShane i eto spektakla. Onda u drugoj sezoni Shadow kreče u totalnu osvetu™.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ozbziljno se to desilo?!  :huh: 

Eto, toliko se nicega ne secam da sad ne znam ni da li me lozis ili pricas istinu, lol. A necu da proveravam da ne bih pokvario sebi seriju :D

Link to comment

Naravno da se desilo, ne znam čega se sećaš ako ne toga :D Za seriju ne garantujem, ali verovatno će i tu da bude.

 

 

U tome leži ceo plan, Odin pokušava da organizuje te stare bogove dok u saradnji sa njim nove vodi Loki - Senkin cimer iz zatvora suptilno nazvan Lowkey Lyesmith.

 

Ideja je da se dve strane uzajamno pošibaju, Loki ritualno posveti tu bitku Odinu, a ovaj se vrati iz mrtvih preporođen, ganc nov. Dakle hoće da zajebu sve ostale bogove da se međusobno poubijaju da bi njih dvojica mogli da opstanu.

 

Senkina planirana uloga je da kad Odin zagine, nastavi da regrutuje stare bogove (dodatno motivisane njegovom žrtvom za Našu stvar), i onda da mu održi bdenje, tj. da se razapne na drvetu Igdrasilu, što je valjda takođe neophodno za preporod Odina.

 

Zombi Lora im pokvari planove, bogovi se ipak ne poubijaju, Odin ostane mrtav, umesto njega se u život vrati Senka - inače Odinov vanbračni sin, pandam žrtvovanom bogu Balderu iz nordijske mitologije.

 

Posle u epilogu Senka putuje svetom, negde u Skandinaviji sreće lika koji ga neobično podseća na Sredu. Ispostavi se da tu još živi evropski Odin, da su sva ta američka božanstva nezavisni entiteti, nekako nakalamljeni na originale.

 

 

 

Eto, sve temeljno spoilirano, sad ne moraš ni da gledaš. Nema na čemu -_-

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Sve je istina sto kaze Vini.

 

Ja sam se obradovao kada su produzili na drugu sezonu jer sam kontao da ce biti prva sezona knjiga a druga sezona nastavak, medjutim posto ima samo jos 4 epizode sve mi deluje kao da ce i tu mucenu knjigu da razvuku na pola, sto bi objasnilo ovu filler epizodu + onolika Once upon a time in America lutanja

Link to comment

agentkinja skali kao merilin monro :lol:

- dobro možda je do mene, nikako ne mogu da je zamislim kao segzi zavodnicu, inače još jedna filer epizoda....

Edited by gone fishing
Link to comment

agentkinja skali kao merilin monro :lol:

- dobro možda je do mene, nikako ne mogu da je zamislim kao segzi zavodnicu, inače još jedna filer epizoda....

 

Užasna je, ne znam kome su takve karikature pale na pamet ni zašto.

 

Bar da je stvarno filler epizoda, nego voze zaplet negde a sve crnje od goreg - policija hapsi nordijskog boga, on se vadi na neuračunljivost :isuse: Onda stižu retardirana božanstva korporacija, medija, i tehnologije u Three Stooges izdanju :isuse: dok naša dva heroja nemo posmatraju njihov tragikomični performans :isuse: Toliko su zakucani u Amerikana mindset da od Srede prave nekakvo oličenje individualizma, ispade čovek borac protiv korporativne uravnilovke jbt.

 

Čak je i ona animacija o praistorijskim ljudima visokim i vitkim koji bosi hodaju po snegu bila spektakularan fail. Zombie Lora vs. Leprechaun budalaštinu bolje da ni ne komentarišem. Praktično su svi likovi neka bizarna parodija originalnih verzija, od protagonista pa do najusputnijih.

Link to comment

agentkinja skali kao merilin monro :lol:

- dobro možda je do mene, nikako ne mogu da je zamislim kao segzi zavodnicu, inače još jedna filer epizoda....

 

 

Ja sam se prijatno iznenadio kako izgleda Katrin Zita Đons u seriji Feud kao plavuša iz šezdesetih.

Jes' da nema veze sa ovom temom, ali morao sam da kažem.

Link to comment

Ja sam se prijatno iznenadio kako izgleda Katrin Zita Đons u seriji Feud kao plavuša iz šezdesetih.

Jes' da nema veze sa ovom temom, ali morao sam da kažem.

Kad se već spominje, kakav je Feud? Vredi li ga gledati?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...