Jump to content
IGNORED

Nokti


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Ruke i nokte negujemo (generalno) mnogo manje nego lice. Lice mackamo, pilingujemo, hranimo, maskiramo a ruke koristimo svakodnenvo i neprestano. Da li i kako negujete ruke? Nokte? Koliko primecujete nokte kod nekoga kada je opsti utisak u pitanju? Prirodni?Akrilni?Dugi?Kratki? Ovalni?Cetvrtasti? U boji? Kojoj?Francuski manikir? Tretman zanoktica? Cvrsti ili pucaju? Manikirka ili uradi sam? Dobre kreme za ruke? Jas sam si upravo priustila jedan dvosatni manikir kod profesionalca sve sa masazom ruku, pilingom ruku, maskama + sredjivanje noktiju. Ukapirala sam da sam sve to mogla da uradim i sama da me nije mrzelo :)

Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Francuski manikir?
samo da se osvrnem na ovaj način uređivanja noktiju:nedavno me jedan poznanik, francuz za posjete zagrebu začuđeno pitao zašto sve žene imaju jednako uređene nokte i to zovu francusom manikurom (a navodno doma nije nikoga vidio da to nosi). ni meni nije do kraja jasna ta nekritična pomama za frenchom na dugim, kockastim noktima, posebno što isti uključuje solidan trošak vrimena i love (ako se radi sa geliranjem, tri vrste laka i sl.), da a bi se postigao izgled koji je prirodan. naravno, samo ako proces uspije. :D
Link to comment
ni meni nije do kraja jasna ta nekritična pomama za frenchom na dugim, kockastim noktima
a tek ako su na papcima :ph34r: mozda ce zvucati cudno i neocekivano s moje strane, al nikako ne volim niti duge niti u jarke boje lakirane nokte.razumljivo kad su cak i te navodno prirodne varijante obicno takve da izgledaju vise vestacki nego najbrutalniji cinober.
Link to comment
najvise mrzim kad vidim duge nokte na nogama.
jos kad nabace french, povraca mi se momentalno.skoro sam imala problema sa kozom na rukama, sushila se abnormlano, cak pocela i da se ljusti ( :huh:). elem, neutogenina krema za ruke me spasila (kad se obogatim podicicu joj mali spomenik :D)
Link to comment

Evo ja ću prva da se autiram kao nosilac prirodnih dugih noktiju (na rukama naravno) i to pod french manikirom. Od svega sto sam probala to mi najlepše stoji, sama ih sređujem, tehniku savladala vežbom. Koristim dva laka + sjaj, tretman ne traje dugo jer nemam zanoktice i ostale problematične pojave zbog kojih se ide na manikir. šta wikipedia kaže o tome zašto se french manikir tako zove.

Link to comment

Inače, nedavno sam ostala zbilja ugodno iznenađena rezultatima programa manikure za osobe s izgriženim noktima. Prvi i osnovni preduvjet je da osoba mora biti motivirana prestat grist nokte, potom se kreće u proces u kojem se najprije rezidue noktiju prekrivaju kratkim umjetnim noktom (mislim da se zove tipse ili klipse), koje se korigiraju jednom tjedno. Ti umeci, koliko sam vidjela, imaju najmanje dvojako zaštitno djelovanje: fizički znantno otežavaju griženje, ali i izgledaju lijepo pa je i okorjelom grizliju žao uništit svoje novostečene nokte. Na taj se način, zapravo, podržava rast prirodnog nokta ispod umjetne površine, a pri tome se redovito tjedno uređuje kožica oko nokta i sanira ostatak štete na vrhovima prstiju. Finalna faza je, pretpostavljam, skidanje umjetnog nokta i uređivanje novonaraslog, međutim, to grand finale još nisam vidila. Istina, traje dugo i nije jeftino, ali rekla bih da vridi pokušat (barem za one koji samostalno nisu imali uspjeha...)Moji su poludugi, uglavnom nalakirani jednim slojem neke svjetlije boje. Da sam spremnija uložit nešto više vrimena, novaca ili strpljenja, mislim da bi nosila i neku intenzivniju boju, npr. tamno crvenu, da mi se slaže s autom. :D

Evo ja ću prva da se autiram kao nosilac prirodnih dugih noktiju (na rukama naravno) i to pod french manikirom.
:) Nisam upoznala nikoga tko sam sebi radi french, a da mu to nije i zanimanje. Oštru granicu bijelog dijela radiš uz pomoć naljepnica ili potezom lakom?
Link to comment

Istina, moja drugarica se odvikla od grickanja noktiju na taj način. Posle se primila pa je godinama nosila akrilske nokte, ali sad se vratila na prirodne, divno izgledaju.

Nisam upoznala nikoga tko sam sebi radi french, a da mu to nije i zanimanje. Oštru granicu bijelog dijela radiš uz pomoć naljepnica ili potezom lakom?
Potezom lakom. Ako zabrljam, obrišem pa ponovo. Sad imaju one ćoškaste četkice koje dosta olakšavaju posao (preporučujem Lorealov set za french, kvalitetni lakovi i lepe boje, kvalitetne četkice). Međutim, ja i inače imam dosta mirnu ruku, noću slikam bez stativa (znaće ovi s topika Fotografija o čemu pričam :D ) tako da mi je verovatno ceo poduhvat lakši nego drugim ljudima (tj. ženama).
Link to comment
dranata, moji nokti izgledaju veoma slično, i po obliku i po dužini. Samo što mi prsti nisu tako lepo pocrneli... :D
Nisu pocrneli... takvi su... Ni dana sunčanja ove godine :( Ja sam bila ovisnik o grickanju noktiju dok jednom nisam iz inata pustila da izrastu i shvatila koliko mi ruka lepše izgleda sa noktima. Od tad se trudim da ih održavam, mada ponovo imam periode kad su skroz izgriženi...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...