Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Treba mi preporuka za mesto u severnom delu Grčke (zbog prevoza), dakle Tasos, solunska regija, tri prsta... Vode se dve bebe (tada će imati 6 meseci) i jedan skoro pa petogodišnjak. 

Vidim da su se u međuvremenu odlučili za Stavros (greška!), ali ako neko ima slično pitanje preporučio bih Spathies http://www.spathies.com/location.aspx

Sajt je bezveze, uživo je mnogo bolje. Mi smo bili pre 2 godine, dve porodice, sa po jednim malim detetom i oduševili se.

Smeštaj ima ograđeno dvorište sa omanjim igralištem za decu gde ima ljuljaška, dva tobogana, pesak, stočić sa 4 stolice i jedna veća okrugla ljuljaška gde jedno dete može da legne i ljulja se. Igrališe je zeleno (zaliva se svaki dan) i uvek uredno pokošeno i nama je sjajsno poslužilo da se deca igraju u pauzama izmeđ kupanja ili za vreme spremanja hrane.

Plaža je na 150 metara tj. ima ih dve. Jedna mala sa velikim borom ispod kog je ceo dan hladovina (to je ova prva slika sa sajta, mada u realnosti izgleda bolje nego na sajtu). Ta plaža je u stvari uvala, pa je tu i more mirno i nema vetra. 30ak metara levo je veća plaža koja je skroz pristojna.

200 metara u desno je sjajna Kalogrija plaža, tako da praktično ni ne morate nigde da dalje idete.

Ok, morate po hranu, ali do Lidl-a (ili ostala dva marketa) u Nikitiju imate 7,5km.

Za malu decu bitna je i blizina lekara, a isti je u Nikitiju.

 

Usput, da pitam za neke preporuke za Tasos.

Vidim da većina ljudi ide na jug, na istoku su poznate plaže, ali i planinski deo gde ima malo smeštaja i vožnja je teža. Neki pričaju da je zapad bezveze, a moja žena je gledala smeštaje tamo i na severu.

Kriterijumi su: van buke, slobodno može biti izolovano, ali opet relativno blizu neke prodavnice (npr do 10-15 km). Poželjno da smeštaj ima ograđeno dvorište sa sadržajem za decu i da je u blizini neke lepe (kids friendly) plaže.

 

edit: Isto bih pohvalio Moćinu Nissaki plažu. Mala, ali je super. Mi smo bili u Dasiji (sestra i zet u kampu, mi našli hotel pored). Lokalnu plažu koristili ujutro dok se razbudimo, a kasnije išli svuda po ostrvu. Dopalo nam se jer je dobra baza za šetnju po ostrvu i jer je relativno blizu glavnog grada, pa se uveče lako stiže do tamo i nazad.

Edited by salerokada
Link to comment

:thumbsup:

 

Jbg, ta iz 1905 ce morati malo da priceka, jer sam ja mislio da je kod mojih, a u stvari je kod ujaka, a on ne zivi u Beogradu. Cimacu ga jer sad mene zanima da je ponovo imam. Za ovu priliku cete se morati zadovoljiti fotkom iz , mislim, 1928-29 al ne mogu da se zakunem. Skroz levo cukundjed, druga s desna prababa. 

 

 

 

 

23h88d5.jpg

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ja sam bio prezadovoljan sa Evi pansionom. Ljubazni domaćini, kvalitet gradnje i opreme u apartmanu kakav do sad nisam sreo u Grčkoj - nije da je to nešto bitno na odmoru, ali opet lep ugođaj.

Lokacija je malo izdvojena od "centra", ali ipak u samom mestu.

Sam Ammouliani je takav da mesto obiđeš peške za 10 min, a celo ostrvo kolima obiđeš za manje od 30.

Smeštaja na samim plažama nema, bar ja nisam video nigde nešto odakle bi peške išao na plažu, tako da je lokacija u gradu mnogo bolja od hotelčića u brdu van samog mesta.

Odlično  za mirniji porodični odmor bez gužvi (jun/početak jula). U  mestu imaš nekoliko restorana i isto toliko kafića/girosa tako da zabavu i noćni provod zaboravi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

jel neko zakačio ovo nevreme na sitoniji? idemo za 10 dana. nadam se bez uragana. 

 

turske gužve na autoputu su krenule. neki dan išao du Subotice bez enp. pakao. enp je spas mada i to ume da zataji ako ne postave čoveka da maše. bubanj potok sad bar izgleda kao svemirska stanica. nadam se da tako i radi. 

Link to comment

Moj bata...znači slike su mu kataklizmične, nanjušio na vreme pa se delimično dislocirao sa familijom a od kampa i bungalova nije skoro ništa ostalo...totalni haos i na autoputu ka Solunskom aerodromu.Plaže nema, samo blato i debla.Kao cunami da je udario.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...