Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Ima vec cetiri ljeta kako trosim Wintere, pokazale su se relativno okay, mada sam ih prosle zime izakao na pravdi Boga - nigde snega, topla zima, a ja udri po autoputevima. Dva eksera uspesno zakrpio, ama je vec red da se menjaju i kupuju nove, sve cetiri.Napolju se vec vreme slosilo, pocetkom novembra pocinje sezona menjanja pa pozivam auto zrece i vraceve da preporuce zimske pnjevmatike. Ne mora se ici na socijalnu varijantu, jerbo bi u tom slucaju ove cedio jos godinu dana. Zelim da sacuvam zivu glavu, tako da zahvaljujem na rezultatima nekih dobrih testova (ako ih znate) ili iskustvima iz prve ruke.

Link to comment

continental je ovde jeftin ali kumho ima mnogo bolje kritike, mozda se malo brze trose ali koji ludak ionako drzi iste gume posle 50000 milja. ja sam promenio kada sam poceo veselo da se klizam po kisici pogadjajuci da li cu zakociti pre nego sto se prikucam u kamion ispred sebe.

Link to comment
Ima vec cetiri ljeta kako trosim Wintere, pokazale su se relativno okay, mada sam ih prosle zime izakao na pravdi Boga - nigde snega, topla zima, a ja udri po autoputevima. Dva eksera uspesno zakrpio, ama je vec red da se menjaju i kupuju nove, sve cetiri.Napolju se vec vreme slosilo, pocetkom novembra pocinje sezona menjanja pa pozivam auto zrece i vraceve da preporuce zimske pnjevmatike. Ne mora se ici na socijalnu varijantu, jerbo bi u tom slucaju ove cedio jos godinu dana. Zelim da sacuvam zivu glavu, tako da zahvaljujem na rezultatima nekih dobrih testova (ako ih znate) ili iskustvima iz prve ruke.
A šta će ti zimske gume?
Link to comment
A šta će ti zimske gume?
1. ne zivim u brazilu (na zalost).2. cesto putujem zimi.3. cesto zimi putujem u zemlje gde su zimske gume obavezne do aprila - ne bih da me rebnu.4. i letnje su mi na izdisaju, a navikoh da imam dva seta.5. sta ce tebi zimske i letnje cipele? :plz:
Link to comment
moram da pitam: prave li nasi pirocanci gume i kakve su??
pa pravi tigar winteru, koja je valjda kopija michelinove alpin od pre par godina. okay su, ne nesto narocito na kisi, odlicne na snegu. bio neki test u autobildu, nagrdise ih. veoma su mekane i relativno tihe, cena odlicna.sto se letnjih tice i tu su poceli da izbacuju ok robu, cak dosta i izvoze. uglavnom sve licencirano od michelina, par godina stariji dezeni i tehnologija, dovoljno za nase rupcage.
Link to comment
1. ne zivim u brazilu (na zalost).2. cesto putujem zimi.3. cesto zimi putujem u zemlje gde su zimske gume obavezne do aprila - ne bih da me rebnu.4. i letnje su mi na izdisaju, a navikoh da imam dva seta.5. sta ce tebi zimske i letnje cipele? :plz:
Aha. Ja ne kupujem zimske gume, pošto vrlo retko vozim u zimskim uslovima, pa sam zato pitao. I sam si napomenuo da si pocepao gume jer nije bilo snega.
Link to comment
pa pravi tigar winteru, koja je valjda kopija michelinove alpin od pre par godina. okay su, ne nesto narocito na kisi, odlicne na snegu. bio neki test u autobildu, nagrdise ih. veoma su mekane i relativno tihe, cena odlicna.sto se letnjih tice i tu su poceli da izbacuju ok robu, cak dosta i izvoze. uglavnom sve licencirano od michelina, par godina stariji dezeni i tehnologija, dovoljno za nase rupcage.
...posto su miselin alpine i ice odllicne, to nije tako losa opcija - a na osnovu cega su ih to nagrdili? ono sto je meni najvaznije kod kupovine zimske gume je da ja dobro balansirana (ponasanje na snegu-po kisi-po ledu-po bljuzgavici), dok me to da li su tihe ili se brzo trose ne interesuje mnogo...ne vollim ni kada je guma dizajnirana samo za jedan ekstremni zimski uslov (npr. led), mada, ima ljudi kojima bas treba takva guma
Link to comment

koliko znam, tigar pravi gume za 'poznatog kupca' stoga moraju da ispostuju dobar deo vazecih standarda.furao sam svojevremeno zimske 'rotex' i mogu reci da uopste nisu lose.svakako su bolji izbor nego 'kumho' koje se kod nas mogu pazariti.

Link to comment

Barum = član koncerna Continental. Vrlo dobra guma je Barum Polaris, preiswert. Ako hoćeš da daš malo više para, preporučujem Michelin Alpine ili Pilote Alpine. Ja sam često na snegu i ledu, sa ovim gumama nisam morao da montiram lance nijedanput.

Link to comment

Goodyear Ultragrip 7(+)Odlični rezultati i po ledu, snegu, bljuzgi, kiši (akvaplaning!), ali i po suvom - za sve prilike. Prezadovoljan. S obzirom koliko sam sa njima prešao, nisu se ni potrošile koliko sam mislio da hoće. Vidim da se po raznim testovima slažu mišljenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...