Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Oljuštiš paradajz, samelješ ga jednom na mašini za meso, iseckaš i jednu vezu peršunovog lista, ako želiš ljuto samelješ nekoliko ljutih papričica i to je to. Dodaš malo vinobrana (pročitaj na kesici za količine) sipaj u flaše i to je to.

Link to comment
Oljuštiš paradajz, samelješ ga jednom na mašini za meso, iseckaš i jednu vezu peršunovog lista, ako želiš ljuto samelješ nekoliko ljutih papričica i to je to. Dodaš malo vinobrana (pročitaj na kesici za količine) sipaj u flaše i to je to.
ne kuvash nishta/nikog? :omislim da vi suvishe pojednostavljujete stvari. oko zimnice mora da se znoji kumulativno, i precrkne na kraju procesa. inache ne valja ^_^
Link to comment
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Slusaj 'vamo, slusaj dobro :) Evo recepta za orginal "kupovne" krastavcice, posto oni domaci uglavnom i nisu nesto. Ovi moji su kao orginal, koristim ih u svom ketering servisu i NIKAD NIKO nije provalio da nisu "kupovni" :), cak mi neki drugari nisu verovali da su moji, sve dok nisu sami brcnuli prstic u teglu. Dakle, ovako: 4l vode, 1l sirceta, 100g soli, 150g secera i dva korzenvansa staviti da provri. Krasravce poredjati po teglama i u svaku staviti prstohvat mirodjije, 15-ak zrna slacice i korencic rena. (1x1 cm, slikovito). Preko krastavaca sipati VRELU "CORBU", TEK SKINUTU SA RINGLE(ovo je jako bitno, casna kuvarska rec, da ne objasnjavam sad zasto) i o'ma zatvarati tegle!!! Za 10-ak dana krastavci su gotovi. Prijatno :) P.S. Da vam nebo ostalo viska "corbe", u tegle sa krastavcima, pre nego sto stavite mirodjoju i slacicu, sipajte vodu, onda sve sipate u jednu serpu i izmerite koliko vam treba, pa uz malo matematike toliko i skuvajte :)

Link to comment
  • 5 months later...

dobro..pošto imam te višnje.. mama je uspela da me odgovori od kompota jer sam ja htela da stavim minimalno šećera a dosta su kisele pa je mamina logika da se neće održati..pravim ipak varijatne sa 1 gomilom šećera..brrr..al dobro,ima ko će jesti..biće slatko sa listovima sveže nane,instinkt me vuče da stavim/probam/moram bar u jednu teglicui eksperimentalni džem-nešto kontam da ga pravim kao od šljive u rerni da ga pečem..nemam pojma,u principu je sve eksperiment jer pravim prvi put...i staviću u zamrzivač..

Edited by ivy
Link to comment

Da prijavim 11 tegli džema od jagoda. Bez konzervansa, bez džemfiksa.Samo što to meni verovatno neće biti zimnica nego letnjica. Sumnjam da će dočekati oktobar.

Link to comment
Da prijavim 11 tegli džema od jagoda. Bez konzervansa, bez džemfiksa.Samo što to meni verovatno neće biti zimnica nego letnjica. Sumnjam da će dočekati oktobar.
Omiljeni... mada, stara majka pravi varijacije 50%-50%, jagoda-višnja, brutalika!
Link to comment
  • 3 months later...
a gde to ima da se pazari? s' obzirom da je prave bez konzervansa, valjalo bi zapamtiti gde je moguce kupiti, kad ponestane domaca...
A sve su prilike da domaća teško preživi Novu Godinu...Stvarno gde ima da se pazari ta buđolinka?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...