Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

:D

 

Da. Ja to vidim kao poslednje trzaje savesti pre nego sto zavrti rulet za sve pare i pocne da posluje kao Saul Goodman - nadajmo se u sledecoj sezoni.

+1

 

sad ga malo sta sputava, brat puginuo, Kim olabavila a Majk vec usao u krug.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Dopada mi se jako serija, samo što mislim da su mnogo odužili sa Džimijevom transformacijom u Saula. Ajde jedna, pa i dve sezone, ali tri sezone je previše. Da je Breaking Bad u tri sezone obradjivao samo transformaciju Walta u Heisenberga i ništa drugo niko to ne bi gledao, nego su već u prvoj sezoni napujdali Walta na Tuca Salamancu. Nadam se da je sada Chuck konačno mrtav i da će u narednoj sezoni Jimmy da se oslobodi Kim (koja je jedan od dosadnijih aspekata serije). Iskreno bilo je trenutaka kad sam seriju gledao samo zbog Majka, malo me smara čitava ta Jimmy-Chuck i Jimmy-Kim dinamika. Ne kapiram kome je Čak zanimljiv, njega je trebalo ubiti u prvoj sezoni.

Link to comment

Dopada mi se jako serija, samo što mislim da su mnogo odužili sa Džimijevom transformacijom u Saula. Ajde jedna, pa i dve sezone, ali tri sezone je previše. Da je Breaking Bad u tri sezone obradjivao samo transformaciju Walta u Heisenberga i ništa drugo niko to ne bi gledao, nego su već u prvoj sezoni napujdali Walta na Tuca Salamancu. Nadam se da je sada Chuck konačno mrtav i da će u narednoj sezoni Jimmy da se oslobodi Kim (koja je jedan od dosadnijih aspekata serije). Iskreno bilo je trenutaka kad sam seriju gledao samo zbog Majka, malo me smara čitava ta Jimmy-Chuck i Jimmy-Kim dinamika. Ne kapiram kome je Čak zanimljiv, njega je trebalo ubiti u prvoj sezoni.

 

Da su završili transformaciju završili bi i seriju. Inače nije ni BB odradio tu transformaciju u jednoj sezoni.

Link to comment

To nije bio originalni plan za BCS, već se "eto tako desilo"...

 

 

Series creators Peter Gould and Vince Gilligan had said that they initially planned to transform Jimmy into Saul somewhat early in season 1, but because they really liked this Jimmy fellow, they decided to postpone any sort of metamorphosis until later in season 1, and then that chess move was delayed until season 2, and then… here we were, halfway through season 3, and we still hadn’t spotted the new old guy. But the end of “Off Brand” gave us a preview of  Jimmy’s flashy, trashy alter ego, even if it wasn’t quite the Saul we came to know on Breaking Bad as the lowlife-representing lawyer with a drawer full of burner phones.

 

Ne znam koliko još sezona stvarno planiraju, ali čak i Gene ima potencijal za zanimljivu priču (uvek postoji šansa da ga neko prepozna... i za novu rundu avantura.)

Link to comment

Da sam na njihovom mestu, odmah bih uradio fast forward u crno beli svet pa onda da gledamo bar dve sezone transformacije Saula u 'this Jimmy fellow-a'. Jimmy skida mace sa drveća, pomaže đubretarima, prevodi bake preko ulice. Da, obavezno još baka i staračkih domova.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Receiving his 12th Emmy nomination, and second in two years for his portrayal of Slippin’ Jimmy McGill in AMC’s Better Call Saul, two-time winner Bob Odenkirk provided a bit of a glimpse into the upcoming Season 4.

With Chuck McGill’s death at the end of Season 3, Odenkirk was asked whether Jimmy officially has broken bad? “I think it’s some huge cracks in the ice right now — huge, visible cracks that go real deep. As far as the whole glacier splitting in two, that’s coming very soon,” he told Deadline after receiving his latest lead actor Emmy nom.

 

He also expressed sadness at Chuck’s dramatic exit from the series in the Season 3 finale, as well as Michael McKean’s acting snub this season. “It was the second-biggest blow to my joy. It seriously bummed me out,” he says of Chuck’s departure. “That, and my character becoming more evil. But having Chuck exit our show is a big bummer because Michael’s the best actor. He raised everyone’s game, and he’s just a joy to be around. As happy as I am about getting nominated myself, I just can’t believe Michael’s name isn’t in that list.”

 

http://deadline.com/2017/07/better-call-saul-bob-odenkirk-emmy-nomination-1202128364/

 

 

 

Link to comment

Čekajte, dobri Jimmy se odrekao milion dolara da pomiri babe i da jedna od njih ne bude usamljena?

 

Neverica.

 

 

Koliko se secam samo su reciklirali ending iz prve sezone kada vrati onih 1.6 miliona sa sve recenicom "E to mi se vise nece desiti!" 

 

Generalno bolja sezona od druge ali kraj sa babama je toliko los da nemam reci. Mislim da bi i prosecno dobar covek pristao na malo babskih suza zarad milion i kusur u dzepu a kamoli neko kao Slippin' Jimmy/Saul.

 

I naravno kudos za odlazak Chuck-a. Realno je lik postao suvisan odmah posle sjajne (doduse i predvidive) scene sa baterijom.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Čak nije toliko problem što je ostao bez para. Tri sezone furaju lik dobroćudnog debila koga jebe ko stigne pa se to uklapa u programsku šemu. Mnogo veći problem je pola sezone građenja priče i motiva da se prevara desi, svi oni sati skupljanja đubreta ispod mosta, lomljenje kičme u prodavnici muzičke opreme, jurnjava sa onim klincima i kompletno sve ostalo što se vrti oko toga da on MORA da stvori pare da bi ostao sa Kim ravnopravan. I onda kada treba da nastupi klimaks (gde sam iskreno očekivao da ga Howard ili ona njegova mala nešto zajebu, ili čak da neka od baba provali da im prodaje ciglu) oni naprave onako jedan džinovski upuv. Samo da bi pokazali neku njegovu dobrotu naspram kasnijeg karaktera. That's just really bad writing, man. 

Link to comment

Možda je on to uradio više zbog Kim, nego zbog baba (ili svoje savesti). Mada se to ne uklapa sa ženskim uticajem kao takvim... :P

Pa da ga je Kim peglala za to pa i da kazes da je popustio, ovako ga je usput samo pitala "E kako prodje ono sa babom?" dok je birala izmedju Pajtona i Ptice Rugalice.

 

Pri tom je pare odbio u najgorem mogucem trenutku kada je Kim osakacena a on ne moze da radi.

 

Plus sto nakon one nesrecnice iz druge sezone opet guraju generic debelu zenu da mu bude sekretarica. Dosta se ponavljaju, mislim da je skroz realno da se ovo zavrsi u narednoj sezoni i dovede do finala u kom ce da se pojavi WW.

Link to comment

Zaboravljate da nije izgubio pare, već će samo morati duže da čeka.

 

Duze ceka u najgoroj situaciji gde je toliko bez para da mora da se samopovredjuje i ponizava a pri tom se i Kim slupala...

 

Mada kontam da ce tak oda zavrse crno-beli segment. Docekace te pare i odjahati u zalazak sunca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...