Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Shta sve pishe na forumu. 1. Tvrdim "pouzdano" A. 2. Nemam dokaz za A, jer "mrzi me da trazhim link". 3. Ali i dalje tvrdim A, "because I say so!"Po podacima Centra za istrazivanje i dokumentaciju u Sarajevu, u ratu u Bosni poginulo je 57.500 vojnika i 39.500 civila. A sad iskreno, kako te nije sramota da kuckash ovakve stvari, kad je rech o ovakvim temama?
Za mene je rat u Bosni bio rat naoruzanih protiv nenaoruzanih - (para)vojske protiv civila. Pa sam mozda zato i te cifre pogresno zapamtila. Sad vidim da je odnos 75:25 (otprilike) iz ovog prvog reda i odnosi se na nacionalnu pripadnost zrtava. http://sh.wikipedia....i_i_HercegoviniBroj žrtava prema Demografskom odjelu ICTYUkupno 102.622 Bošnjaka i Hrvata cca. 72.000 Srba cca. 30.700 Ukupno civila 55.261Bošnjaka i Hrvata cca. 38.000 Srba cca. 16.700 Ukupno vojnika 47.360Bošnjaka cca. 28.000 Srba cca. 14.000 Hrvata cca. 6.000
Ne bash. U ratu u Bosni je poginulo mnogo vishe vojnika nego civila.
Ja kad kazem mnogo vise, mislim na odnos npr. 10:1. Ovde je odnos vojnih i civilnih zrtava blizu. Tako da ti pocetna teza u svakom slucaju nije tacna. A sto se tice tona kojim si mi se obratio - prvo sam htela ozbiljno da ti odgovorim, ali mislim da bih sa tobom samo gubila vreme. Tako da - asta la vista bejbe :)
Link to comment
Za mene je rat u Bosni bio rat naoruzanih protiv nenaoruzanih - (para)vojske protiv civila. Pa sam mozda zato i te cifre pogresno zapamtila. Sad vidim da je odnos 75:25 (otprilike) iz ovog prvog reda i odnosi se na nacionalnu pripadnost zrtava. http://sh.wikipedia....i_i_HercegoviniBroj žrtava prema Demografskom odjelu ICTYUkupno 102.622 Bošnjaka i Hrvata cca. 72.000 Srba cca. 30.700 Ukupno civila 55.261Bošnjaka i Hrvata cca. 38.000 Srba cca. 16.700 Ukupno vojnika 47.360Bošnjaka cca. 28.000 Srba cca. 14.000 Hrvata cca. 6.000 Ja kad kazem mnogo vise, mislim na odnos npr. 10:1. Ovde je odnos vojnih i civilnih zrtava blizu. Tako da ti pocetna teza u svakom slucaju nije tacna. A sto se tice tona kojim si mi se obratio - prvo sam htela ozbiljno da ti odgovorim, ali mislim da bih sa tobom samo gubila vreme. Tako da - asta la vista bejbe :)
Super post. Fali samo ono "izvini, ispala sam glupa u drushtvu".
Link to comment

Fox columnist wants US cyber attack on WikiLeaks

A former US state department advisor has suggested that a Government-sanctioned "electronic assault" on WikiLeaks and its internet service provider (ISP) could be appropriate in retaliation for the whistleblower website's latest leak of classified material.In an opinion published by FoxNews.com, Christian Whiton listed five actions the US "could" take in retaliation of the leak of 400,000 classified documents on the Iraq war over the weekend.Apart from calling for WikiLeaks founder Julian Assange and his staff to be indicted for "espionage" and seeking for their assets to be frozen, Whiton also said that a state-sanctioned IT security attack was a possible course of action."Give the new US Cyber-Command a chance to prove its worth by ordering it to electronically assault WikiLeaks and any telecommunications company offering its services to this organisation," Whiton suggested.He also said the US Government could declare WikiLeaks as an "enemy combatant", opening the possibility for "non-judicial actions".
Link to comment

Larry King je bio sjajan pre neki dan, doveo Assangea i pokazuje klip iz nekog njegovog ranijeg intervjua za CNN u kom ovaj ustaje i odlazi kad su ga pitali o optužbama za silovanje... i onda utripuje da to nije snimak, nego da Assange napušta njegov intervju, lajv! Prelazi na sledećeg sagovornika, da bi mu onda iz režije javili da je ovaj još tu, pa se vraća na njega... i kreće u priču o optužbama za silovanje :lol::isuse:

Link to comment

Pa nije da nije, 2/3 razgovora bili su on topic, sačuvao je priču o silovanju za kraj... pošto je, valjda, bio ubeđen da će ovaj da ga napuši i ode. A sad će svi da pričaju samo o LKovom brain fartu (mea culpa).Ali deda mi je stvarno fascinantan od kako je posenilio skroz, uvek me asocira na one Jodorowsky vizije budućnosti u kojima 10,000-godišnjeg imperatora drže u poluživotu na silu da mu se ne bi raspalo carstvo :D

Link to comment
http://www.csmonitor.com/World/Europe/2010/1026/WikiLeaks-ready-to-drop-a-bombshell-on-Russia.-But-will-Russians-get-to-read-about-it"We have [compromising materials] about Russia, about your government and businessmen," Mr. Assange told the pro-government daily Izvestia. "But not as much as we'd like... We will publish these materials soon."He then dropped a hint that's likely to be nervously parsed in Russia's corridors of power: "We are helped by the Americans, who pass on a lot of material about Russia," to WikiLeaks, he said. Russian security experts say there probably won't be anything comparable to the huge archives of US military secrets from the wars in Afghanistan and Iraq that the website has recently published.
Link to comment

probala da se probijam kroz ovaj liks, ali nema sanse, ko za doktorat da se spremam.u celoj prici mi je mnogo zanimljiviji tehnicki deo - naravski, svaka cast za dousnike, izvore i sve ostalo - al slavu ofarbanog asanzea u srcu mi preuzeo jakovstipse iz rs-a ne daju ceo tekst, ako nadjem neki skener stavicu, jakov hackattacker usao u matriks.

Link to comment
:wacko:
"Why is Assange still alive?" I'd like to ask a simple question: Why isn't Julian Assange dead? . . . WikiLeaks is easily among the most significant and well-publicized breaches of American national security since the Rosenbergs gave the Soviets the bomb. . . . So again, I ask: Why wasn't Assange garroted in his hotel room years ago? It's a serious question.
The wretched mind of the American authoritarian
Link to comment
Као да их не знаш... а можда их и не знаш, јер кад се једном сретну са тим иностранством, подвуку мало реп. Код куће, често не могу да замисле да постоје делови света који имају некакаве своје суверенитете, законе и јурисдикције.Омиљена ми је била игра да, кад неко од тих ултрадесанкаша и библиотрескача одвали тако нешто, обрнем улоге и питам "дакле онда се слажеш да је сасвим у реду да шведска тајна служба смакне Пета Робертсона?" или тако нешто.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...