Jump to content
IGNORED

Avijacija bez granica...


dare...

Recommended Posts

U moje vreme dok sam tamo radio ovoga nije bilo kod finih katoličkih devojaka...Vidi samo koleginice...007.jpg006.jpgNa prvi pogled, vidiš i nisu ne znam šta, a onda se navikneš, pa mali bliže zaglediš... I ko prave.. :rolleyes: Inače Ryan je neverovatan prevarant da za što manje troškova od ljudi izvuče što više... To se ne viđa... Ali nije baš sve u plati i parama, ako je korporativni duh i druženje na nivou... :wink:Evo i članka o malo prašine (i puno reklame), koje je dotični kalendar podigao...Btw. One devojke sa kojima sam ja davne 1989-1992 radio, odavno ne rade i sad su već tetke koje garant imaju po 4-5 malih Irčića, koji se u jutarnjem haosu sa sve kaputićima belim košuljicama i kravatama spremaju za školu.... :rolleyes:

Edited by dare...
Link to comment

Dobro, ne verujem da je baš ovo stjuardesa...001.jpg...mada ko zna...Uvek sam se pitao kako im se isplati da lete tako jeftino, a posle sam saznao za izvestan broj začkoljica koji celu stvar malo komplikuje, a mnogo poskupljuje.

Link to comment
Btw. One devojke sa kojima sam ja davne 1989-1992 radio, odavno ne rade i sad su već tetke koje garant imaju po 4-5 malih Irčića, koji se u jutarnjem haosu sa sve kaputićima belim košuljicama i kravatama spremaju za školu.... :rolleyes:
i poeticni su na tatu
Link to comment
i poeticni su na tatu
Znaš kako... Meni je otac riđ, te sam i ja pomalo pirgav i riđobrad... Tako da se savršeno uklapam i tu onda nema velike štete... Abortus je tamo zabranjen, a turizam te vrste u Londonu je vrlo skup sport, tako da je veliki broj muške populacije od 35+ semeno podvezan i tako funkcioniše. Znao sam nekoliko podvezanih pilota, koji su me ubeđivali da je dotična intervencija dobra i za kod kuće, a bogami i za švaleraciju... :inn: A ako promeniš ženu (mada to tamo baš nije čest slučaj), lako se ponovo razvežeš i završiš posao. To je, kažu kod njih rutina, kao kad ideš na intervenciju kod zubara. (a manje i boli)A stjuardesice ko stjuardesice... I onda su sve bile između 20-28 iz gradića okolo- naokolo. Lociraju njih 20-tak u jednom mestu te one iznajme par kuća i žive uglavnom zajedno. Mahom zdrava seljačka lepuškasta deca koja se raduju avijaciji i ekspanziji Ryanair-a. Rekoh već da je koorporativni duh sa sve službenim i neslužbenim žurkama bio na nivou, a ja mlad, zelen i naivan... :rolleyes:
Link to comment
:lol: daj Dare podeli neke pikanterije sa nama, zamreće ti topik.
Joooj ne smem... Deca velika, često na internetu, supruga takođe... Zalutaće i eto štete... :unsure: U jednom mestu sam se prevario (rekli mi biću kratko <_< ) i ja ajde da podelim kuću sa još 4 stjuardese (imali praznu sobu). To mi se nekako učinilo "in" onako kao u muškim snovima, međutim posle par nedelja sam pokupio pinkle i sam iznajmio stan, uhvativši sebe kako čistim i spremam za dotičnima i sam sebi ličim na budalu i taksistu pride... <_< :bee: Edited by dare...
Link to comment
  • 1 month later...

Novi AvionOsamdesetih godina tadasnja jugoslavija ili bolje receno tadasnji vojni vrh dolazi na suludu ideju da proizvede novi (u stvari prvi pravi) supersonicni domaci avion.Projekat je radjen u saradnji sa Dassault-om ili bolje receno Yu je trbala da finansira a Dassault bi pravio projekat. Prve makete neodoljivo podsjecaju na francuski avion Rafale. Avion je trebao imati jedan motor (SNECMA) a i elektronika je trebala biti francuska (Thomson).Novi AvionNoviAvion2.jpgRafaleRafale_9.jpgRafale je pravljen jer francuzi nisu htjeli da udju u projekat Eurofighter (politicki razlozi) i Dassault je sam (naravno uz pomoc drzavnih para) uletio u taj novi projekat (visenamjenski avion nove generacije). Avion je odlican ali skup i nemoguce ga je bilo (i sada je to nemoguca misija) prodati bilo gdje drugdje osim francuske.Tada ulijece Jugoslavija koja nije imala tehnicke mogucnosti da se' sama izbori sa jednim takvim projektom. Zarkovo je do tada projektovao avione tipa Soko i Galeb (osim Galeb 3 koji je bio podloga Super Galebu i koji je projektovan u Soko Mostar-u - sto se naravno nije svidjelo ovim iz Zarkova - ali to je druga prica) i nije bio u stanju da sam vodi 1 takav projekat. Soko Mostar gdje se trebao proizvoditi taj avion je 80-ih vec poceo polako da se usmjerava prema civilnoj industriji (prije rata imali su odlicne ugovore sa Airbus-om - i vremenom bi postali priviligovani partneri) tako da ni oni nisu bili bas odusevljani tim projektom.Dassault je tu vidio sansu da napravi avion sa malim ulaganjima koji bi bio idealan za inostrana trzista.Tih osamdesetih godina je bilo i drugih suludih ideja. Srbi su htjeli da naprave i vojni helikopter (dolazili su na Bourget radi toga) u zamjenu za Gazelu.

Link to comment
Najveći helikopter na svetu napravljen je u Rusiji. big_01.jpgbig_02.jpgTekst o njemu imate ovde.
Ti su helikopteri back-bone svih teskih, neobicnih i one-off radova. Oni su dosli da nameste (od zicne mreze) statue sportista na Sydney Tower za Olimpijadu 2000 i lebdeci iznad, spustali ih odozgo dok su majstori na tornju prisrafljivali.Evo slike, sa mog prozora. kada je posao zavrsen:toranj2.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment

Ruski odgovor na americki F-22 Raptor i F-35 Lightning II,Sukhoi PAK FA(T-50)

Although there is no reliable information about the PAK FA's specifications yet, it is known from interviews with people in the Russian Air Force that it will be stealthy, have the ability to supercruise, be outfitted with the next generation of air-to-air, air-to-surface, and air-to-ship missiles, and incorporate an AESA radar. The PAK FA will use on her first flights 2 Saturn 117S engines (about 14.5-ton thrust each). The 117S is an advanced version of the AL-31F, but built with the experience gained in the AL-41F program. The AL-41F powered the Mikoyan MFI fighter (Project/Article 1.44). Later versions of the PAK FA will use a completely new engine (16+-tn thrust), developed by NPO Saturn or FGUP MMPP Salyut.General characteristicsCrew: 1 (pilot) Length: 22.0 m (72 ft 2 in) Wingspan: 14.2 m (46 ft 7 in) Height: 6.05 m (19 ft 10 in) Wing area: 78.8 m? (848 ft?) Empty weight: 18,500 kg (40,786 lb) Loaded weight: 26,000 kg (57,320 lb) Useful load: 7,500 kg (16,535 lb) Max takeoff weight: 37,000 kg (81,571 lb) Powerplant: 2? Saturn-Lyulka AL-41F turbofan Dry thrust: 9,800 kgf (21,605 lbf) each Thrust with afterburner: 15,500 kgf (34,172 lbf) each PerformanceMaximum speed: Mach 2.5 at altitude (2,527 km/h, 1,586 mph) g-limits: +10 to +11 g (+98.1 to +107.9 m/s?, +321.7 to +353.9 ft/s?) Cruise speed: 1,300 km/h (807.8 mph) Ferry range: 4,000 to 5,500 km (2,485 to 3,418 mi) Service ceiling 20,000 m (65,617 ft) Rate of climb: 350 m/s (68,898 ft/min) Wing loading: 470 kg/m? (96.3 lb/ft?) Thrust/weight: 0.84 (dry thrust) Minimum thrust/weight: With afterburner: 1.19 Runway length requirement: 350 m (1,148 ft) Endurance: 3.3 hrs (198 mins) ArmamentGuns: 2? 30 mm internal cannon Hardpoints: 8 total, 4 on each side of the aircraft. AvionicsRadar: N050(?)BRLS AFAR/AESA radar Frequency: 3 mm (0.118 in) Diameter: 0.7 m (2 ft 4 in) Targets: 32 tracked, 8 engaged Range: 400 km (248 mi) EPR: 3 m? (32.3 ft?): 160 km (99.4 mi) Azimuth: +/-70?, +90/-50? Power: 4,000 W Weight: 65 to 80 kg (143 to 176 lb)
t506yo4bi1.jpgt5010qm4pv5.jpg
Link to comment
Novi AvionOsamdesetih godina tadasnja jugoslavija ili bolje receno tadasnji vojni vrh dolazi na suludu ideju da proizvede novi (u stvari prvi pravi) supersonicni domaci avion.Projekat je radjen u saradnji sa Dassault-om ili bolje receno Yu je trbala da finansira a Dassault bi pravio projekat. Prve makete neodoljivo podsjecaju na francuski avion Rafale. Avion je trebao imati jedan motor (SNECMA) a i elektronika je trebala biti francuska (Thomson).Novi AvionNoviAvion2.jpgRafaleRafale_9.jpgRafale je pravljen jer francuzi nisu htjeli da udju u projekat Eurofighter (politicki razlozi) i Dassault je sam (naravno uz pomoc drzavnih para) uletio u taj novi projekat (visenamjenski avion nove generacije). Avion je odlican ali skup i nemoguce ga je bilo (i sada je to nemoguca misija) prodati bilo gdje drugdje osim francuske.Tada ulijece Jugoslavija koja nije imala tehnicke mogucnosti da se' sama izbori sa jednim takvim projektom. Zarkovo je do tada projektovao avione tipa Soko i Galeb (osim Galeb 3 koji je bio podloga Super Galebu i koji je projektovan u Soko Mostar-u - sto se naravno nije svidjelo ovim iz Zarkova - ali to je druga prica) i nije bio u stanju da sam vodi 1 takav projekat. Soko Mostar gdje se trebao proizvoditi taj avion je 80-ih vec poceo polako da se usmjerava prema civilnoj industriji (prije rata imali su odlicne ugovore sa Airbus-om - i vremenom bi postali priviligovani partneri) tako da ni oni nisu bili bas odusevljani tim projektom.Dassault je tu vidio sansu da napravi avion sa malim ulaganjima koji bi bio idealan za inostrana trzista.Tih osamdesetih godina je bilo i drugih suludih ideja. Srbi su htjeli da naprave i vojni helikopter (dolazili su na Bourget radi toga) u zamjenu za Gazelu.
Da to nije projekat za naslednika Supe galeba G-4? Ja mislim da mu je radni naziv bio G-5.Sto se tice Soko Mostar on jeste radio ali je za npr. G-4 bila kooperacija Soko-Lola Utva.A da samo znas da jos neke ideje postoje sa G-4 u Srbiji da ga prebace na G-4M i tako lude a znaju i sami da od toga nema nista.
Последња верзија модела Г-4 је Г-4М, која се тренутно налази у одмаклој фази тестирања, дизајнирала ју је Лола Утва, а тестови и истраживања су вршени на аеродрому у Батајници. У односу на оригинални Г-4, Г-4М има напреднију авионику, интегрисани систем за навигацију и напад, HUD, задовољава све HOTAS захтеве и може да носи вођене пројектиле ваздух-ваздух и ваздух-земља.
Ovo naravno nije tacno da je u odmakloj fazi i naravno da se nista na tome ne radi samo sam hteo da pokazem sta se planiralo za unapredjenje na G-4. Edited by No7
Link to comment
Da to nije projekat za naslednika Supe galeba G-4? Ja mislim da mu je radni naziv bio G-5.Sto se tice Soko Mostar on jeste radio ali je za npr. G-4 bila kooperacija Soko-Lola Utva.A da samo znas da jos neke ideje postoje sa G-4 u Srbiji da ga prebace na G-4M i tako lude a znaju i sami da od toga nema nista.Ovo naravno nije tacno da je u odmakloj fazi i naravno da se nista na tome ne radi samo sam hteo da pokazem sta se planiralo za unapredjenje na G-4.
Nije bio nasljednik Super Galeba. Ovo je sasvim drugaciji avion od Galeba. Nisam ni znao da je bio projekat za G-5.Super Galeb je radjen u kooperaciji sa Utvom jer je to bila politicka odluka (uostalom kao i premjestaj Ikarus-a u Mostar), ali kao sto sam napisao Soko Mostar je osamdesetih vec poceo da uposljava svoje kapacitete u civilne svrhe (u kooperaciji sa Airbus-om).Utva je devedeset i jos neke (poslije sankcija) imala neki posao sa izraelcima i nazalost nisu uspjeli da ga urade.
Link to comment
Nije bio nasljednik Super Galeba. Ovo je sasvim drugaciji avion od Galeba. Nisam ni znao da je bio projekat za G-5.Super Galeb je radjen u kooperaciji sa Utvom jer je to bila politicka odluka (uostalom kao i premjestaj Ikarus-a u Mostar), ali kao sto sam napisao Soko Mostar je osamdesetih vec poceo da uposljava svoje kapacitete u civilne svrhe (u kooperaciji sa Airbus-om).Utva je devedeset i jos neke (poslije sankcija) imala neki posao sa izraelcima i nazalost nisu uspjeli da ga urade.
A jel' znas naziv tog projekta?
Otkazani projekat G-5 Pored dvoseda postojao je i projekat za verziju aviona sa jednim pilotom, a verovatno je nazvan G-5. G-5 je trebalo da pojača borbene sposobnosti Super Galeba, a dizajn je uključivao i radar. Rad na projektu je obustavljen, a glavni razlog je Raspad SFRJ.
Naravno da je bilo politicki i naravno da su neke fabrike premestane iz politickih razloga tako su skoro svi projekti radjeni da obuhvati sve zemlje bivse SFRJ a ovo sto se desilo sa G-5 se desilo i sa tenkom Vihor, koji je u tom trenutku bio medju najboljim tenkovima sveta ali sta ces jedan deo je pravljen u Srbiji a drugi u DJDJ u Slavonskom Brodu.Utva je radila pre 1999. delove za Boeing i Izraelce trenutno je dobila posao za izvoz lakog aviona za početnu i osnovnu letačku obuku - 'Lasta 95'.
Irak kupuje 35 aviona od Srbije 13:08 | Izvor: Beta, Politika Beograd -- Srbija će Iraku isporučiti 36 školskih elisnih aviona domaće proizvodnje Lasta-95.
Naravno ovo je uradjeno na osnovu otpisa duga Iraku pa se svi nadaju da ce ovaj posao pokrenuti fabriku i privatizovati se, bila je prica pre 2 godina da zeli neka izraelska firma da ih kupi ali sve je puklo, mada ja nisam optimista cak ce tesko uraditi i Lastu-95. Edited by No7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...