Jump to content
IGNORED

Krvna grupa i ishrana


žaro

Recommended Posts

Bila juće/preključe emisija na Palmi+ gde je neka prim dr.... pričala na ovu temu. Nisam baš pratio, ali ima nešto u vezi sa krvnom grupom i proteinima, tako da ne znam za ove namirnice koje ne sadrže proteine.
Šta je majka od te prim dr ?
Link to comment
izuzetno korisno: šaran, smuđ, bakalar, skuša, štuka (ništa od mesa).izbegavati: svo meso i prerađevine osim neutralnih piletine i ćuretine, kao i ribu i morske plodove osim onih koji su blagotvorni ili neutralni poput tunjevine, štuke, ili jesetre.
ovo je pisao imbecil. smudj i stuka su apeks predatori, njihovo meso sadrzi sve stetne supstance natalozene u telima njihovih zrtava. to jedes zato sto volis a ne zato sto je zdravo. o neutralnosti da ne govorim, bakalar je najribastija riblja riba od svih riba i nema govora o tome da je neutralan.
Link to comment
ma, teorija je valjda da postoji hrana koja je blagotvorna, stetna i neutralna, a da sta spada gde zavisi od krvne grupe.
Da pojasnim, pošto u kući imam iskustvo s tim. Ćera mi je od rođenja imala nizak nivo hemoglobina, povremeno uzimala tablete s gvožđem, alibi se njihovo pozitivno dejstvo brzo izgubilo nakon prestanka uzimanja.Otišla je na nekakvo kompjutersko testiranje krvi, kojom prilikom joj nije utvrđivana krvna grupa, već samo dejstvo par stotinanamirnica na organizam, u smislu; poželjno, neutralno, štetno, te koje treba uzimati u malim količinama radi vitaminskog balansa.Sve to lepo označeno bojama.Btw, testiranje je koštalo oko 3.000 din.Elem, pridržava se tog uputstva već godinu i po dana, a za to vreme je 4 puta kontrolisala krvnu sliku.Nivo hemoglobina joj je konstantno oko 140, a ranije je bio 105-110.
Link to comment

To je fensi verzija :DImam negde u kući knjigu o tome, gde se za svaku grupu navodi šta sme, šta ne sme, i šta je "neutralno", u smislu da nije ni štetno ni korisno. Ispostavilo se da bi trebalo da izbegavam krompir, paradajz, krastavac, papriku i kupus, ali da mogu da se odvalim od cvekle, repe i deteline, tako da sam odlučio da ne verujem u to. ^_^

Link to comment
To je fensi verzija :DImam negde u kući knjigu o tome, gde se za svaku grupu navodi šta sme, šta ne sme, i šta je "neutralno", u smislu da nije ni štetno ni korisno. Ispostavilo se da bi trebalo da izbegavam krompir, paradajz, krastavac, papriku i kupus, ali da mogu da se odvalim od cvekle, repe i deteline, tako da sam odlučio da ne verujem u to. ^_^
Hej, imam i ja tu knjigu. Moje dete prvo probalo da se po njoj ravna, ali se ispostavilo da je beskorisna. Analiza krvi svakog pojedinacnog slucaja zvuci mnogo smislenije, a u njenom slucaju je dala ocigledne rezultate.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...