Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Danke. :D Ja sam oduvek volela lesho junetinu. 

Samo izvbaci ovsene pahuljice, bolje ti je jaja i slanina. Ili izbaci dorucak totalno, nije tesko. Fensi naziv za preskakanje dorucak je intermittent fasting :)

Link to comment

Ne mogu da komplikujem. Konačno se pojavio stručnjak kome sve bezuslovno verujem i ja ću tako kako mi je rekao. Danas mi rekao da uvedem i jaja za doručak.

 

A sad sam u Gradimiru ručala belo meso i salatu za smešne pare. Ovde vam je dnevni meni 350 din, da znate.

Link to comment

uf a sto dorucak?

ja kad povremeno postim :D izbacim veceru..dorucak bas volim 

To je samo jedna od metoda, a meni fino lezi (kad sam disciplinovan).

 

The 16/8 Method: Also called the Leangains protocol, it involves skipping breakfast and restricting your daily eating period to 8 hours, for example from 1 pm to 9 pm. Then you "fast" for 16 hours in between.

Edited by vladavsnarod
Link to comment

To je samo jedna od metoda, a meni fino lezi (kad sam disciplinovan).

 

The 16/8 Method: Also called the Leangains protocol, it involves skipping breakfast and restricting your daily eating period to 8 hours, for example from 1 pm to 9 pm. Then you "fast" for 16 hours in between.

 

 

 

pa znam ja sta je intermittent fasting..samo sto  tih 16/8 mozes da rasporedis kako god hoces u danu...meni vise prija da preskocim veceru 

Link to comment

dorucak je najvazniji deo dana. taj obrok covek ne treba da preskace. cak naprotiv, da jede sto sporije i uziva u tim momentima dok ne krene haos.

drugo sve sto uneses ujutru je pokretac tvog mozga i energije u telu. caki ljudi koji boluju od raka i drze se posta sazvacu ili progutaju nesto ujutru

 

ako vec hoces da se drzis posta, proveri da li ti je telu to neoohodno. vecu stetu cinis ako se natovis dan posle ko stoka od prethodnog gladovanja.

 

mayday sta tebe muci ne kapiram? uzivaj u dobroj hrani ne gadjas se cvarcima i kobasicama nego povrcem

Edited by mustang
Link to comment

Ne postoji nista sto bi ukazalo da je dorucak po bilo cemu vazniji od bilo kog drugog obroka. U stvari sumanuto je tesko dokazati cak i najmanje razlike izmedju ljudi koji jedu mnogo puta dnevno u odnosu na one koji jedu jednom. To ne znaci da razlike ne postoje, anegdotski postoji svasta, ali cinjenica da se to tesko ponovi u merljivim uslovima govori da su one minimalne ako ih uopste i ima.

 

Inace, ekstremna vaznost dorucka koju su vam objasnili verovatno i roditelji nije tek mit koji je spontano nastao sam od sebe, kao mnogi drugi mitovi. On je placen da nastane od istih onih koji i danas lobiraju FDA da u svojim preporukama o pravilnoj ishrani drze kamion hleba dnevno i slicne stvari. Proizvodjaci pahuljica su ti koji su bukvalno izmislili ideju kako je dorucak najvazniji obrok dana, a pahuljice njegov neizostavni deo. Na to su se nadovezali proizvodjaci slanine koji su dali alternativu ali zadrzali tu ideju o dorucku kao ekstremno vaznom. Prakticno je nemoguce naci da neko veruje u specijalnu vaznost dorucka pre kraja 19. veka. Ranije se za dorucak jelo ono sto ostane od sinoc uz dodatak jaja koja se pokupe ujutro iz kokosinjca i ne traze neko dugo spremanje.

 

Komican deo price je sto je Kelog licno smatrao da ce ovom propagandom pored licnog bogacenja resiti i drugu najvazniju temu kojom se bavio - drkanje. Koliko god delovalo kao zajebancija, pored toga sto je imao neke jako napredne ideje o medicini, on je verovao u odredjene spektakularno lude stvari a jedna od njih je da se seks i seksualno uzbudjenje moraju sprecavati po svaku cenu i sa tom idejom je i izmislio svoju verziju kornfleksa. Verovao je da meso i bilo kakva zacinjena i hrana koja ima aktivan ukus mora da se izbegava da ne bi dizala libido. Posebno vazno mu je bilo da iskoreni masturbaciju kod omladine, mada se cini da se nakon par generacija koje su doruckovale kornfleks moze reci da mu je taj plan propao.

Link to comment

haha, eto šta se sve povezivalo da ne veruješ  :lolol:

 

slažem se za to oko doručka, generalno, sve je to poprilično individualno

 

meni je doručak bitan jer kafu ne mogu na prazan želudac nikako, a ne spavam dobro ako večeram u neko pozno doba

 

a znam neke izuzetno zdrave i nedebele ljude koji nikada ne doručkuju, pa onda neke koji jedu jednom dnevno itd, mada, spadaju ipak u mlađe od 40,

kasnije se stvari ipak menjaju prema zdravstvenom stanju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...