Jump to content
IGNORED

Triatlon


Djuro

Recommended Posts

Djuro, :ziga:

 

Ne znam da li sam ti spomenula pre, ali mene je onaj tvoj fenomenalni post od pre nekoliko godina o tome kako si poceo da trcis, motivisao da i ja pocnem. Hvala ti na tome. :)

Link to comment

Djuro, :ziga:

 

Ne znam da li sam ti spomenula pre, ali mene je onaj tvoj fenomenalni post od pre nekoliko godina o tome kako si poceo da trcis, motivisao da i ja pocnem. Hvala ti na tome. :)

 

nisi! ucinila si me sad neizmerno srecnim, hvala ti.

eto, vredelo ga je napisati.

Link to comment

djuro, objasni nam, pliz, kako moze 100 triatlona za 100 dana, od cega su ti ljudi. mislim, jedva sam shvatila i 1 ajronmena :)

 

mislis na 100 ajronmena za 100 dana, jel'da? 

kada covek stekne odredjenu kondiciju i snagu, ovlada tehnikom i bude spreman za recimo 2-3 ironmana, onda vec moze da razmislja o takvim ludostima. 

kljucni problem je energija koja se, kod ovih sportova izdrzljivosti, crpi prvenstveno iz masti. mast je (gotovo) neograniceni potencijal kod svakog coveka. da bi organizam efikasno sagorevao masti, mora se ici odredjenim - relativno sporim - tempom.

 

ako taj proces dobro funkcionise, a ne dodje do povrede ili do zastoja/poremecaja u varenju, onda se moze napraviti i 100 ironmana u 100 dana.

ali to stvarno nije normalno i jako malo ljudi na svetu je to napravilo. 

Link to comment

mislis na 100 ajronmena za 100 dana, jel'da? 

kada covek stekne odredjenu kondiciju i snagu, ovlada tehnikom i bude spreman za recimo 2-3 ironmana, onda vec moze da razmislja o takvim ludostima. 

kljucni problem je energija koja se, kod ovih sportova izdrzljivosti, crpi prvenstveno iz masti. mast je (gotovo) neograniceni potencijal kod svakog coveka. da bi organizam efikasno sagorevao masti, mora se ici odredjenim - relativno sporim - tempom.

 

ako taj proces dobro funkcionise, a ne dodje do povrede ili do zastoja/poremecaja u varenju, onda se moze napraviti i 100 ironmana u 100 dana.

ali to stvarno nije normalno i jako malo ljudi na svetu je to napravilo. 

 

ma i "mali" triatlon, i poluajronmen, i ceo, neshvatljivo mi je da ljudsko telo moze da izdrzi toliko. koliko izdrzljivosti tela, jos vise se divim snazi volje.

koliko si potrosio ti svog tela, koliko ti treba da se oporavis posle ajronmena, sta jedes, kako spavas, da li posle ajronmena uzmes slobodne dane, ili mozes odmah sutra na posao?  

Link to comment

nista nisam potrosio, nemam nikakvih posledica. zaradio sam dva-tri zulja i to je sve. nema nikakve zategnutosti, upala ili slicnih bolova. 

normalno je da ti bubrezi ne rade normalno do sutradan popodne. treba piti veike kolicine vode i cekati. ako ne prorade onda treba posetiti lekara. ali to je tako i kod maratona.

naravno,video sam i ljude koji su na stazi bili u mnogo losijem stanju nego ja. ne znam koliko su se oni spremali i kako su se tokom trke osvezavali.

 

mene jedan jaci maraton vise iscrpi nego ironman. ovde se ide niskim intenzitetom i onda covek moze da izdrzi jako dugo.

sve se to trenira, bez toga ne ide. ne samo da se treniraju misici i (ajd da kazemo) srce, vec i glava, organi za varenje.

 

najvaznije je srce u junaka - sve ostalo je sporedno i moze se steci treningom.

Link to comment
  • 2 months later...

Hawaii ironman je sinoc bio odlican. Prvo su vozili bicikl kao da im je poslednja trka u zivotu (8 minuta brze od rekorda), Frodeno se preforsirao i povredio ledja, stao na 5km maratona, i ipak zavrsio trku na kraju. Pobednik Lange je imao skoro 10 minuta zaostaka posle bicikla i trcao maraton kao da nije plivao i vozio, i sve ih nanizao do kraja i pobedio i oborio rekord za 2 minuta.

 

Ja sam se umorio samo od gledanja :)

Link to comment

odlicno je bilo, zaista. to je svetsko prvenstvo i tamo su najbolji triatlonci sveta. uvek se tamo odrzava (Kona) a uslovi su nehumani: vrucinstina, lava, okean, vetar duva ko' lud.

 

od ovih prvih 50 robota, svaki moze da pobedi na bilo kojoj "obicnoj" ironman trci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...