Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

  • 9 months later...

volela bih ovo da umem. al ja ne mogu ni da dovatim prste na nogama kad se prevalim preko struka u stojecem stavu, jedva dovatim pola listova. 

meni joga nije bila od pomoci. 

Edited by darling
Link to comment

darling, samo napred, mic po mic i vremenom se stigne i do noznih prstica:). mozda svaki drugi put da produzis pozu za nekih 5-10sec. (i pilates reformer moze da pomogne).

meni je donekle veci problem snaga u rukama (krenula u teretanu da to resavam) + malo frka od stoja na glavi. izgubim orijentir nad telom, ne uspevam da odredim vertikalu koja mi je potrebna da uhvatim pozu. moj predavac nam ne daje da koristimo zid kao oslonac vec da iskljucivo vezbom i vremenom steknemo snagu i orijentir. a sve mislim da ipak probam.. u svakom slucaju, ne odustajeem:)) ako neko ima savet, pliz nek podeli.

 

(a verovatno najgore od svega je propratna adikcija na lululemon onog idiota chip wilsona  :isuse: al sta mogu kad su super stvari za vezbu.. ne mogu da odolim - toliko o duhovnosti.)

Edited by roksi
Link to comment

isla sam godinu dana na jogu i apsolutno nikakvu promenu na telu nisam videla i tako sam zavrsila s jogom. al jako me loze ove cirkuske vestine, volela bih da to umem. inace bih volela 100 stvari, no nemam dovoljno tela za sve, pa pravim kompromise cime se bavim. joga mi se ne pojavljuje u petogodisnjem planu :D nazalost... 

Link to comment

volela bih ovo da umem. al ja ne mogu ni da dovatim prste na nogama kad se prevalim preko struka u stojecem stavu, jedva dovatim pola listova. 

meni joga nije bila od pomoci. 

9a147ee9300f26c7e313eef8658ee44e--fitnes

Stanes u poziciju H i kratkim koracima primices noge rukama. Gazis punim stopalom i ne savijas koljena. Vremenom sigurno dodjes skoro do pozicije J.

Link to comment

a da, nisam obratila paznju na tok polozaja. neka, ja cu samo iz h u j :D

neverovatno koliko mi je kruto telo...

il mozda stvarno da investiram i odem na reformere, to je ionako napravljeno za ljude s falinkama. jel neko vezbao na tim krevetima za mucenje mozda? 

Edited by darling
Link to comment

koliko puta na dan, koliko dugo?

kad bih to uspela, to bi mi bio najznacajniji sportsko rekreativni rezultat u zivotu.

Trenutno stanje ces popraviti sigurno pa i da radis jednom dnevno. Samo polako, bez cimanja, disanje, lagano uvucen stomak.

Vidi na yt standing roll down iz pilatesa. Cak samo to da radis 2-3 puta dnevno, sigurno bi ti pomoglo. Btw. ovu sliku sam uzela samo zbog pozicije H. Nemam pojma o pozdravu suncu i kako snajka iz H dodje u J.

Dobri su reformeri, ali najbitniji je instruktor ako tek pocinjes. Probaj neki kvalitetan obican grupni pilates. Ako nakon desetak termina ne primjetis napredak, mijenjaj instruktora.

Edited by Paul Gompitz
Link to comment

Trenutno stanje ces popraviti sigurno pa i da radis jednom dnevno. Samo polako, bez cimanja, disanje, lagano uvucen stomak.

Vidi na yt standing roll down iz pilatesa. Cak samo to da radis 2-3 puta dnevno, sigurno bi ti pomoglo. Btw. ovu sliku sam uzela samo zbog pozicije H. Nemam pojma o pozdravu suncu i kako snajka iz H dodje u J.

Dobri su reformeri, ali najbitniji je instruktor ako tek pocinjes. Probaj neki kvalitetan obican grupni pilates. Ako nakon desetak termina ne primjetis napredak, mijenjaj instruktora.

iz H u J: polusavije nozice i skoci do ruku i lagano uzdize dupe do polozaja J

 

da naglasim za darling nemoj slucajno naglo da se dizes i spustas, polako to radi i usput vezbaj disanje

 

i nije poenta da se savijes sto vise vec da opustas telo u tom polozaju i izduzujes ga. nista na silu ne vuci draga :)

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...