Jump to content
IGNORED

Liga šampiona 2017/18


renne

Recommended Posts

  • Replies 5.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    391

  • MiddleClass

    344

  • Weenie Pooh

    337

  • Pokojni Ruxin

    290

Ne možeš da igraš sam. Ceo tim igra bolje, dovedena prava pojačanja, samim tim i on igra bolje.

 

Igra bolje, kao i svi, samo se ne slažem da mu je trebalo "vaskrsenje", samo druge okolnosti. 

 

Sezonu pre dolaska kod nas Miki je odigrao sezonu zivota sa rekordnih 20 asitencija u Bundesu (mislim da je KDB imao vise tipa 21, 22).

Tuhel je igrao 4-3-3 sa Gundoganom koji je odigrao veci deo sezone drzeci ledja napadu (nesto slicno sto Matic igra danas) sa Gonzalom Kastrom, Vajgelom, Svenom Benderom i Kagavom u sredini dok je Miki igrao, uz Rojsa, iza Obamejanga. Vise kao krilni napdac.

 

Murinjo je pokusao prosle sezone da Mikija stavlja na krilo, a da iza Ibre igra Runi, najcesce i to nije bilo bog zna kako uspesno, plus povreda i na prvi gol se cekalo do decembra. U LE je briljirao i bio mozda ponajbolji (nizao je golove zakljucno sa golom protiv Ajaksa u finalu), ali u PL se secam samo 2 gola i to kontra kod Lestera i golcine na OT Lorisu pod precku kad ga je Erera spojio sa golom - ni a od asistencija cele sezone.

 

Ove godine je dolaskom Matica sredina ojacana, na krilima su brzonogi Rash ili Marsial a sa druge strane pismeni Mata, dok je iza tenka Lukakua upravo Mikitarijan koji ga samo hrani dobrim loptama. Jedini mec u PL koji UTD nije dobio i u kom je uopste primio gol je mec kod Stouka na kom je Murinjo Mikija stavio na desno krilo, Pogbu na njegovo mesto. Naravno da nije to presudna stvar za ishod meca, ali je mali pokazatelj kako "sitna" promena utice na ceo tim.

Stoji tvoj argument da u ojacanom timu svima ide bolje i svi izgledaju bolje, ali stoji i pitanje ko od pojedinaca najvise tome doprinosi i ko najvise od toga ima koristi. Mozda je "vaskrsavanje" prejaka rec, ali u PL gledamo totalno drugacijeg igraca nego prosle sezone. (dok je u Evropi zadrzao taj 1 dobar nivo :D )

Link to comment

Mikht™ je došao u UTD koji već par godina tavorio i bio pod ogromnim pritiskom očekivanja renesanse posle poslednje titule (sedmi, četvrti i peti poslednje tri sezone pre prošle). Očekivati da radi što je u Dortmundu je pomalo neozbiljno jer je UTD bukvalno 3 godine tražio igru i neki kontinuitet koji bi ga odveo barem direktno u ligu šampiona. A čak i da je došao u klub koji savršeno funkcioniše - niko i ništa ne garantuje koliko će da traje period adaptacije i sl.

 

Podsetiću da je na početku dobijao šansu na kašičicu, sećam se da su ga pljuvali komentatori kao 10i nastup već, očekuje se ovo, ono, ja pizdeo, zagooglam on u 10 nastupa skupio tipa 250 minuta. 

 

Sve u svemu, složićemo se da je vaskrsavanje prejaka reč :D 

Link to comment

Jako lepo veče na Vodafone Areni preksinoć. Bešiktaš deluje ozbiljnije nego prošle sezone mada je klupa i dalje relativno kratka za klanje koje nailazi u ligi plus eventualno prezimljavanje u Evropi.

 

Za vikend su imali težak derbi protiv Fenera a sledećeg vikenda u goste dolazi uvek nenormalni Trabzon tako da se u utakmici LŠ koju uglaviš između te dve ne može baš krenuti u ofanzivu i presing. Dajem tri donera da je Šenol Guneš izašao sa idejom da se krene normalno pa ako bude rano vođstvo svi da se momentalno povuku u autobus. Tako je i bilo. Rana majstorija Babela nakog prvog probijanja Tosuna i odmah zatim totalno umrtvljenje igre (već sam pominjao kako im je sekira upala u med sa Babelom, čovek je pre dve sezone venuo u faking Kasimpaši, Šenol Guneš je kada su u pitanju transferi skrivenih dragulja majstor u rangu Ser Aleksa). Tu Nemci preuzimaju igru i narednih pola sata nešto jalovo pokušavaju, Bešiktaš pokušava polukontrama ali Quaresma i Talisca jedva da su mogli da se sastave sa loptom. Onda su u poslednjem minutu prvog dela pokazali zašto pripadaju onoj klasi majstora koje uvek treba imati u timu jer prave neopisivu razliku na terenu.

 

Talisca je pokupio neki odbitak na protivničkoj polovini, bliže levom boku, tu je imao dva saigrača blizu i naravno buljuk Nemaca. Zastao je, osvrnuo se i zatim krenuo na drugu stranu. Saigrači dižu ruke u neveri, ceo stadion viče škk, ovaj spoljnom menja stranu i daje dug pas Quaresmi na desnom boku. Dok svi gledaju šta će Quaresma da uradi, Talisca iz one sredine juri pravo na peterac, Quaresma cima svog čoveka da izbori prostor, spoljnom centrira na peterac, nemački štoper je bliži lopti ali je čeka umesto da krene na nju i plaća cenu za to - Talisca mu iskače ispod miške, diving header, 2:0, ćao zdravo. Dva majstora su doslovce uzeli loptu i sami dali gol u tri poteza. Zbog takvih momenata se plaćaju skupe karte.

 

Drugo poluvreme ista priča, uz masu bizarnih promašaja Lajpciga i masu neuspelih kontri Bešiktaša. Pred sam kraj utakmice Tošić izvodi performans karijere - povlači kontru sve do 16, igra dupli pas, izlazi sam pred gošu i na žalost šutira u njega. Da je pogodio mogao bi komotno da odjaše u legendu a dres sa brojem 6 da bude trajno povučen iz upotrebe.

 

Kad smo već kod Tošinja, mogao bi da bude solidan za reprezentaciju, makar kao backup. Igra LŠ već drugu godinu, standardan je u relativno jakoj ligi sa solidnim brojem jakih utakmica, čak je otklonio neke mane iz prethodne sezone. Neke naravno nikada neće moći da otkloni ali ne bi ga Guneš tek tako držao u prvih 11. Upario ga je sa Pepeom pa može i još ponešto da nauči.

 

Na stadionu ludilo kao i obično. Čaršija ima neke ozbiljno dobre chantove i rituale, naročito kada se proslavlja dobar rezultat sa igračima. Skroz originalan i pre svega civilizovan koncept, niko ne mora da ide na poklonjenje šipkašima i izvodi slične kerefeke.

 

Ako neko nije primetio, Timo Werner je u 30. minutu tražio izmenu jer mu je pozlilo od buke sa tribina :ph34r:  Meni u proseku dva dana zvone uši posle tekme, ne znam da li u Evropi postoji akustičnija jazbina od VA.

 

http://www.youtube.com/watch?v=J-0MSUnQ0xo

 

Btw, termin "spaljivanje para" će dobiti sasvim nov smisao ukoliko Liverpul plati bilo šta osmocifreno za onog Keitu.

Link to comment

Liverpul je kupio, samo je pitanje da li je platio. Ima priča da ako Red Bull ne izbori proleće u Evropi da ga prodaju na zimu za 20 miliona pride. Gledao sam ga samo par puta, lik je zver.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nije pep menjao ništa posle čelzija, ovo je već treća u istom sastavu. Nije karakteristično za njega, ali rezultati mu daju za pravo. 

A i onako pored prvog tima postoji još samo neka 3-4 igrača koji su zaista u rotaciji, nije ni da ima bog zna šta da se menja.  -_-

Edited by Ruxin
Link to comment
  • radisa locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...