Jump to content
IGNORED

Crno-bijeli svijet


bigvlada

Recommended Posts

Nova HRT drama koja se bavi svakodnevnicom nekoliko zagrebačkih familija tokom osamdesetih. Prva epizoda se dešava 31.12.1979. godine, upoznajemo protagoniste tokom priprema i dočeka Nove Godine. Ima i sprdanja sa JNA, neugodna rasprava o ekonomskoj i političkoj emigraciji ali naglasak je ipak na muzici. Ono što je meni fascinantno je da su bez problema mogli da napišu Beograd 1987 ili Sarajevo 1985 i sve bi sem naglaska bilo isto. :)  Dvojnica Debi Hari je odlično ispala. Anica Dobra je standardno sjajna. 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    17

  • Ajant23

    10

  • James Marshall

    6

  • stoka

    5

Погледао сад, уопште није лоше. Прича је класична али има потенцијала, али посебно ми се свиђа ово уклапање завршних кадрова и пригодног музичког избора.

 

Е да, има и Сергеј. Чик погодите улогу! :D

 

Link to comment

Šta bre ovaj lupeta, kakve crne povjesne greške, besmislice, mrzi me da čitam.

 

Katahreza kojom se stvara spacijalizacija nije od juče...

Edited by Ajant23
Link to comment

previse cesto ono sto treba da bude kontekst zavrsi kao neprirodan dijalog.

naravno da gledam i dalje ovu zikinu dinastiju sa pankom. mada sam ocekivala vise.

Link to comment

Evo odgledah, joj, meni ovo kao oni pokušaji "Enciklopedija JU simbola" i slično. Ova Azra podsjećanja tipa "Suzi, Odlazak u noć, Kipo" su, hmmm, pretjerana. Ajde da je jedna ili dvije reference, ali vidi se da je ovaj majstor što stoji iza ovoga opsjednut novim valom, nekako previše se vrti oko muzike, jasno je da je autoru to glavna tema, ali onda je trebalo praviti seriju o nekom bendu, a ne o "obiteljima" kao da se pravi serija o svakodnevnom životu "običnog puka". Mada, možda je to samo u ovoj epizodi.

 

Dok se Mirković držao dokumentaraca, i nekako je ovo šljakalo, ovako djeluje neprirodno, nisu ljudi ovako pričali ni prije trideset i kusur godina (mislim, svi pričaju kao da su na forumu posvećenom muzici početka osamdesetih - "Blondi, Džuboks, stanje šoka, Džimi Stanić, Lap, Drugi način, Bitanga i princeza" sve to u prvih deset minuta, a onda se samo nastavlja). 

 

Simpatičniji mi je bio onaj dokumentarac "Kad Miki kaže da se boji" (ko hoće malo da osjeti šmek tog Zagreba toplo preporučujem), ovo je baš neprijatno za gledati, uz standardno lošu glumu većine hrvatskih glumaca.

 

Mada, ljubav za "Dnevnik jedne ljubavi", taj album svih albuma. 

 

P. S. Ali akcenat Debi Hari  :0.6:

Link to comment

previse cesto ono sto treba da bude kontekst zavrsi kao neprirodan dijalog.

naravno da gledam i dalje ovu zikinu dinastiju sa pankom. mada sam ocekivala vise.

 

Naravno da je podtekst umesto dijaloga, takve su sve sapunice. Potpuno je nebitno da li ide muzika novog vala, ili gledamo fudbalere i njihove kurve, ili neke biznismene i njihove kurve ili glupe domaćice i njihove glupe muževe. Gledao sam ukupno četiri i po minuta, toliko sam izdržao. Živo me zanima da li plaćaju autorima za muziku koja se vrti. Džoniju sigurno nisu ništa platili što su epizodu nazvali Odlazak u noć.

 

 

 

 

Simpatičniji mi je bio onaj dokumentarac "Kad Miki kaže da se boji" (ko hoće malo da osjeti šmek tog Zagreba toplo preporučujem), ovo je baš neprijatno za gledati, uz standardno lošu glumu većine hrvatskih glumaca.

 

 

 

+1 mada nema nikakve veze sa ovom serijom, u stvari.

Link to comment

 

 

+1 mada nema nikakve veze sa ovom serijom, u stvari.

 

Ma i jedno i drugo su silne reference na tadašnju ZG scenu i ta imena (samo što je jedno dokumentarac a drugo ?), samo što sam ja htio da kažem da se puno više o predmetu serije može saznati iz ovog filma, nego iz ovog nesretnog projekta, koga zanima. Ova serija realno nema ni neku informativnu vrijednost, a da ne pričamo o umjetničkoj. 

Link to comment

ali scena kad ksenija otima sinu eurokrem i daje mu zdravu hranu, pastetu :D

pokusaj imitacije beti drejper, skroz besmislen, jer ono sto je stimalo 50tih i ranih 60tih nema smisla poznih 70tih.

Link to comment

Odgledao i sinoc...

Izgleda mi da su se malo zaneli jbga.

Jurnjava za stilizacijom ih je omela u glavnom cilju: Igrana struktura i gluma.

Dosta onako, praznog hoda.

Meni izgleda mnogo hteo-mnogo zapoceo...

Gleda se dalje naravno...

Link to comment

Odgledao i sinoc...

Izgleda mi da su se malo zaneli jbga.

Jurnjava za stilizacijom ih je omela u glavnom cilju: Igrana struktura i gluma.

Dosta onako, praznog hoda.

Meni izgleda mnogo hteo-mnogo zapoceo...

Gleda se dalje naravno...

+1

a u seriji mi anica najsuper! iako manje lepa nego u prirodi /verovatno zbog stilizacije - kostima i friza koji su osamdesetih zaista bili bljak, pogotovo za tete. mada i kamera je bas nije stedela, krupni kadrovi, lose svetlo.../ mnogo je slatka i luckasta, da sam muskarac, volela bih da mi je supruga takva :-) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...