Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Kako je najbolje da vežem štrik za alke koje ću po potrebi kačiti o ubušene kukice?

Štrik je ona plastificirana žica i sad vidim da je to lošije rešenje (u mom slučaju) nego da sam uzela onaj od kanapa.

Link to comment

Veži prvo jedan kraj (nekim duplim čvorom), onda zateži ostatak štrika kroz alke bez vezivanja do poslednje.

 

Na prvoj alki čvor, kroz naspramnu alku provučeš do susedne i tim redom do kraja.

Link to comment

Nije u planu neprekidni niz već dva zasebna kanapa od kojih svaki ima po alku na kraju. Tiplove sam ubušila u zidove terase i ušrafila one šrafove u obliku upitnika pa na njih planiram da okačim štrikove alkama. Našla sam na neku ideju sa španerima/spanerima pa ću probati.

Link to comment

Nije u planu neprekidni niz već dva zasebna kanapa od kojih svaki ima po alku na kraju. Tiplove sam ubušila u zidove terase i ušrafila one šrafove u obliku upitnika pa na njih planiram da okačim štrikove alkama. Našla sam na neku ideju sa španerima/spanerima pa ću probati.

 

1. na krajevima užeta napravi ove čvorove (zove se osmica, lako se razvezuje)

 

2. neka omče budu dovoljno velike, tako da možeš da provučeš kroz alku, ovako

 

3. uže bi trebalo da ima malo elastičnosti, tako da možeš da ga zategneš i ubaciš alke na zašrafljene kuke. Ako je previše labavo (ili prekratko), prevežeš čvorove pod 1 pa probaš ponovo...

Link to comment

Nije u planu neprekidni niz već dva zasebna kanapa od kojih svaki ima po alku na kraju. Tiplove sam ubušila u zidove terase i ušrafila one šrafove u obliku upitnika pa na njih planiram da okačim štrikove alkama. Našla sam na neku ideju sa španerima/spanerima pa ću probati.

o boze. imas li ti muza zeno?

Link to comment

1. na krajevima užeta napravi ove čvorove (zove se osmica, lako se razvezuje)

2. neka omče budu dovoljno velike, tako da možeš da provučeš kroz alku, ovako

3. uže bi trebalo da ima malo elastičnosti, tako da možeš da ga zategneš i ubaciš alke na zašrafljene kuke. Ako je previše labavo (ili prekratko), prevežeš čvorove pod 1 pa probaš ponovo...

Ovo je odlično ali za kanap od tkanine ili već nečega, ovaj moj štrik je od plastificirane žice (tj 6 zasebnih, videla sam kad sam ogulila kraj) i em je neelastičan em nije full savitljiv tako da ti precizni čvorovi otpadaju. Uspela sam sa jednim da nešto izmajmunišem nekim improvizacijama ali nisam oduševljena tako da dok traje-traje. Mada, uvek je tu holy izolir traka da oblepim čvorove ako krenu da popuštaju.

 

@toni

Imam ali volim sve sama da radim. Prokleta sam, znam.

Edited by Valkyrie
Link to comment
  • 4 weeks later...

Treba mi preporuka za normalan hotel negde u okolini Avale, može i dalje, do Mladenovca...

 

Poznanici, stranci, će za par nedelja biti u proputovanju kroz Srbiju, nameravaju da prenoće kod Beograda, van centra, pa su me pitali za hotel, sa posebnim (bezbednim) parkingom.

Znam da oko Avale ima dosta hotela i "hotela" (1000 ruža, Sučević, Čarapićev brest, hotal Avala...) ali se bojim da su to većinom švalerska prenoćišta, svadbarski hoteli, ili hoteli u raspadu. Nemam pojma ima li običnog, solidnog hotela, gde se može prespavati u miru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...