Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

prosto za pripremu (muskatnu bundevu izreži na prstenove, složi na dno šerpe, ili tiganja, zalij sa malo vode, pospi šećerom- koristim žuti i cimetom i kuvaj na tihoj vatri dok se tečnost ne pretvori u sirup) i vrlo ukusno - jedem ga i neohlađeno

može se nadograditi (za goste) umućenom pavlakom/šlagom i posuti semenkama bundeve

Edited by Ras
Link to comment

može se nadograditi

ili varirati

šećer karamelizovati i još tečnog pomešati sa pečenom izmiksanom bundevom

ukuvati (event. dodati vanilu, limun) u džem sa karamel aromom

 

ovo slatko me izgledom malo podseća na slatko od kore od lubenice, osim što ono izgleda dosta drugačije :D

(kora se seče nečim specijalnim u spirale u čijim se navojima kasnije akumulira sirup)

uf. put some sugar on it, honey!

Link to comment

da, da, limun i vanila su takođe uobičajeni dodaci

 

sve što se kuva sa šećerom i malo vode meni je slatko i ne spremam ga da bih odlagao u tegle, već da se odmah jede

odlične su na isti taj način pripremljene breskve, kajsije, ili šljive- šljive su mi bile posebno iznenađenje!- (sve sečeno na pola, paziti da se voće ne prekuva), pa posluženo odmah dok je vrelo preliveno sladoledom od vanile

 

ovaj predlog za džem je vrlo zanimljiv i to ću probati da napravim i probati da odložim u teglu da ima i za drugi put :)

 

cmrlj odlična!

Edited by Ras
Link to comment

prosto za pripremu (muskatnu bundevu izreži na prstenove, složi na dno šerpe, ili tiganja, zalij sa malo vode, pospi šećerom- koristim žuti i cimetom i kuvaj na tihoj vatri dok se tečnost ne pretvori u sirup) i vrlo ukusno - jedem ga i neohlađeno

može se nadograditi (za goste) umućenom pavlakom/šlagom i posuti semenkama bundeve

Ljuštiti ili ne?

Link to comment

kupio osam halepenjosa u Metrou, secnuo, izvadio semenke, napunio masnim makedonskim ovčijim sirom, uvaljao u dupli poh sa prezlama i napravio poperse. dobro je, ali i nije nešto ljuto kako sam očekivao. čak blago, valjda halepenjosi nisu bili neki ili je do izvađenih semenki.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...