Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

da, postoji kečiga od kile...

 

post-408-0-84881400-1506177291_thumb.jpg

 

s tim što na fotografiji nije kečiga, nego jesetra sa delte Dunava (to su veoma srodne ribe). jeo sam je u Ribljoj čardi na Paliću, dolaze žive (video svojim očima) u onim velikim cisternama, uvozi ih neka lokalna firma tamo.

 

ova na slici je živa imala nešto preko kile, spremili su je perfektno (inače, sve preporuke za tu Riblju čardu, malo, ušuškano, sa jednostavnim menijem, ali odlično pripremljenim jelima. bukvalno je sve bilo izvrsno)

 

u vezi kečige - iako postoje preko kile, retke su uvek bile, a kamoli sad. generalno, ako možete, izbegavajte te male, pošto je ovo poslednjih godina stvarno sistematsko čišćenje voda od kečige. na Zemunskoj ponekad može da se naleti na velike primerke

 

pošto sam kao klinac puno vremena proveo pored Tise, sećam se tog sezonskog izlova, dva puta godišnje, kad kečiga migrira. mreže gornjake su ribari jedva izvlačili iz vode od težine, bukvalno po par destina kila u jednoj mreži

 

edit: e da, kako sam čuo, postoji i kečiga iz ribnjaka i to u Srbiji, ribnjak je negde kod Vršca. nećete ga naći guglajući, rade isključivo za ugostitelje i proizvode jako malo

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...