Jump to content
IGNORED

Video tehnike


Sludge Factory

Recommended Posts

apropo literature, Danijel Eridzon "Gramatika filmskog jezika" (nema tekst, samo slike :) ) Bilo je i kod nas po knjizarama. Skoro da nema situacije koja nije obradjena

Link to comment
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    52

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Zmitjkoe

    11

  • InvisibleLight

    11

Hvala, potrazicu. Ja sam nasao neke knjige koje je izdao Clio Estetika filma Zak Omon, Alen Bergala, Misel Mari i Mark Verne i Analiza film(ov)a Zak Omon i Misel Mari. Citao neko? Takodje Clio ima celu tu Ars Cinema ediciju, ima tu jos nekih naslova koji deluju zanimljivo i koje cu da potrazim, npr. Vizuelna priroda filmaSlavka Vorkapica priredio Marko Babac, Jezik montaze pokretnih slika Marka Babca, Film i tehnologija Tereze Ziro, Likovi - osnova scenarija Endru Hortona, Filmski Zanrovi Rafaela Moana, Teorije sineasta Zaka Omona. Imate li iskustva sa ovim naslovima i vrede li?

Link to comment
teoriju citam jedva i kad moram...a i to udje na jedno, izadje na drugo uvo...sorry
Pa dobro, pretpostavljam da Sladž hoće da napravi nešto kvalitetno ili bar podnošljivo za gledanje.
Link to comment

ja ovde pricah iskljucivo o teoriji filma...a ne pravljenju filmova...njemu iskreno preporucih knjige koje su mene odusevile preciznoscu i informisanosti.a sladzu je najbolje da sto vise snima i montira i da se na tim greskama uci....i da razvija svoj instikt pri tim procesima.ili si to rekao da moje nije kvalitetno i da je nepodnosljivo? sto je ok sa mnom, jer to je tvoje misljenje. svako ima pravo da misli sta hoce.

Link to comment
ja ovde pricah iskljucivo o teoriji filma...a ne pravljenju filmova...njemu iskreno preporucih knjige koje su mene odusevile preciznoscu i informisanosti.a sladzu je najbolje da sto vise snima i montira i da se na tim greskama uci....i da razvija svoj instikt pri tim procesima.ili si to rekao da moje nije kvalitetno i da je nepodnosljivo? sto je ok sa mnom, jer to je tvoje misljenje. svako ima pravo da misli sta hoce.
Koje tvoje? Ti praviš filmove?
Link to comment

Ok, obisao sam ono radnji sto ima po Kragujevcu i evo sta ima u ponudi: marka i model: Sony HDR UX9Ekarakteristike: full HD, DVD memorija (znaci snima na disk, a valjda ima i jos neku memoriju, verovatno i mogucnost dodavanja kartice, to moram da potrazim po netu), 15x opticki zoomcena: 59 990 dinmarka i model: Samsung VP-DX205karakteristike:cena: 13 999 dinmarka i model: Panasonic SDR SW20EP-Rkarakteristike:cena:26 990 dinmarka i model: Sony DCR SR38Ekarakteristike: 60x opticki zoom, 70GB HDD memorijecena: 30 990 dinmarka i model: Samsung SMX-F30Pkarakteristike:cena: 14 299 dinmarka i model: Samsung SMX-C10karakteristike:cena: 11 990 dinmarka i model: Panasonic SDR-S26EP-Akarakteristike: 70x opticki zoomcena: 24 990 dinmarka i model: Panasonic SDR-H80-EP9karakteristike: 70x opticki zoomcena: 32 990 dinmarka i model: Sony DCR DVD410Ekarakteristike: 25x opticki zoom, DVD memorija 8GB interne memorijecena: 36 990marka i model: Sony DCR SX30ESkarakteristike: 60x opticki zoom, 4GB memorije cena: 19 990 dinmarka i model: Sony DCR SX30ELkarakteristike: 60x opticki zoom, 4GB interne memorijecena: 19 990 dinmarka i model: JVC GR-D340Ekarakteristike: 32x opticki zoomcena: marka i model: Panasonic SDR S26EP Akarakteristike: 70x opticki zoomcena: 24 990 dinmarka i model: Panasonic SDR SW20EP-Skarakteristike: 10x opticki zoomcena: 26 990 dinmarka i model: Panasonic SDR S15EP-Skarakteristike: 10x opticki zoomcena: 23 690 dinmarka i model: Sony DCR DVD115Ekarakteristike:cena: 20 990 dinmarka i model: Samsung SMX-F30Pkarakteristike:cena: 14 299 dinmarka i model: Canon FS-200karakteristike: 41x opticki zoom, SD karticacena: 28 779 dinmarka i model: Sony DCR-ZX31karakteristike: 60x opticki zoom, 8GB interne memorije, elektronska stabilizacija slike, mogucnost za mem. karticucena: 28 499 dinmarka i model: Sony DCR-DVD410Ekarakteristike: 25x opticki zoom, 8GB mem.cena: 22 999 dinmarka i model: Canon FS-20karakteristike: 45x opticki zoom, 8GB mem SDcena: 33 499 dinmarka i model: Samsung SX F30Bkarakteristike: 34x zoomcena: 15 999 dinmarka i model: Samsung HMX-210Skarakteristike: Full HD, 5x opticki zoom, SD mem. karticacena: 33 399 dinmarka i model: Praktica DVC 5.1 HDkarakteristike: 5x opticki zoomcena: 14 358 dinmarka i model: Canon FS200 Flashkarakteristike:cena: 23 490 dinSta predlazete? Ima li neko neki od ovih i kakva su vam iskustva? Prodavac mi je u jednoj radnji preporucio ove Panasonikove kamere, jer imaju onu stabilizaciju slike ili kako se to vec zove, garancija je dve godine (dok je za Sony-jeve godinu dana), imaju 70x opticki zoom (Sony-jeve imaju od 60 pa nanize), imaju ili sa hard diskom ili sa mogucnoscu dodavanja kartice, a i jeftinije su. A i dobro mu se prodaju (odn. iskustva su kupaca su mu dobra). Naravno, on je prodavac. :)U principu je to ok, ali Sony-jeve kamere imaju Carl Zeiss optiku. To je jedino zbog cega bih se eventualno pre odlucio za njih. Dok sam bio u drugoj radnji neki covek je reklamirao Samsungovu kameru. Kaze katastrofalna slika, imao je i neki problem sa zoomom i sa fokusiranjem. Plus rezolucija nije bila ona koja pise na kameri.Od foto-aparata ima brdo onih klasicnih digitalaca, raznoraznih, to nisam ni gledao, ali sam video dva malo jaca™ modela:marka i model: Nikon Coolpix P90karakteristike: 24x opticki zoomcena: 39 383 dinmarka i model: Canon EOS 1000D EFS1885IS karakteristike:cena:50 511 din(moguce je da sam neke podatke omanuo, pisao sam u zurbi :D )

Link to comment

Sludge, nisam bas upucen, koja bi bila namena uredjaju. Klasika deca, kucni ljubimci rodjendani ili nesto s porukom autora, video ili fotone pocenjuj leica optiku na panasonicu(i uopste panasonic kao proizvodjaca za video)miniDV je bolja opcija nego tkz. DVD memorija, zvuk je smece na svim kamerama (za bilo kakav ozbiljan posao gde ti je potreban cist ton, intervju i sl.) od ovih koje si predlozio sony(skuplji model) ima manualni fokus i to je jedina njegova prednost u odnosu na panasonic(koji ima bolji objektiv)pspogledaj po oglasima mozda i natrcis na kakvu 170icu sony za pristojne pare

Link to comment

Pa namena je vise u te "nesto s porukom autora" svrhe :DNisam znao da je Leica u Panasonicovim kamerama. Hmm, onda i nema mnogo veze. Trudicu se da izbegnem snimanje na DVD, ali mami me ovo full HD (ako je stvarno), mada je 600e mnogo za mene u ovom trenutku. Takodje, odgovarao bi mi vise manuelni fokus (ili bar da ima i tu opciju). U principu, najverovatnije izbor ce mi se svesti na Sony ili Panasonic. Kakva je ova marka Praktica? Ovaj model sam nasao

pr-dvc5.1_hdmi-big_07.jpgDigital camcorder with photo function, HD resolution, SDHC support, 5.0 Mega pixels, 5x optical zoom, 1280x720 video with 30 fps, HDMI cable, image stabilizationDevice type Digital camcorder with photo function Focal lenght 6.26 - 30.75 mm (equivalent 38 - 186mm) Zoom 5x optical Focus system contrast auto focus Focus range normal: 45 cm - to infinity, macro (wide): 5 - 45 cm Sensor 1 / 2.5" CMOS, 5.0 Mega pixels Resolution 4000x3000 (12M), 2576x1932 (5M), 2048x1536 (3M) ISO speed auto Colour depth 24 Bit (RGB) Colour effects normal, sepia, black/white Picture sharpness normal White balance auto, 4 modes Shutter 1 - 1/1500s Exposure auto Exposure control +/- 2.0 Metering matrix Flash auto, flash on mode, LED lamp for video: on / off Flash range 0,6 - 1 m Self timer 5 and 10s Display 3,0" TFT display ( 960x240 pixels ) Video resolution 1280x720 (@30fps) TV system NTSC / PAL / HD 720P 30 fps Tripod socket 1/4" Additional features nightmode, HD resolution, SDHC support, HD 720P 30 fps, HDMI cable, image stabilization Storage 128 MB built-in memory, SD-Card usable (SDHC support) File format JPEG, EXIF, DPOF, MOV Interface USB 2.0, Video out, HDMI Energy source Li-Ionen-rechargeable battery NP 60 Dimensions 130x56x68 mm Weight 292g Accessories USB cable, TV/HDMI cable, CD with driver, pouch, strap, manual, Li-ion rechargeable battery, charger OS requirements Windows 2000 / XP/ VISTA

Cena od 150e bas mu ne govori u prilog. :DNasao sam i neke ok stalke. Milslim za oko 2000 din. posluzili bi svrsi sasvim fino.

Link to comment

za praktica video kameru sam prvi put cuo :unsure: Rezolucija HD snimka je 1920x1080 pixela na cipu. Postoji i mogucnost, sto verujem da je ovde slucaj, da se softverskim putem u kameri neka rezolucija znatno niza nabudzi™ do zeljenog HD nivoa, ali to svakako nije HD kamera. U principu gledaj da najbitnije funkcije mozes i manuelno da koristis(fokus, ekspozicija i balans belog) a sto se formata tice (u skladu s budzetom) je svakako miniDVSto se stativa tice u odabiru se pridrzavaj samo jednog pravila, sto tezi to bolji.

Link to comment
apropo literature, Danijel Eridzon "Gramatika filmskog jezika" (nema tekst, samo slike :) ) Bilo je i kod nas po knjizarama. Skoro da nema situacije koja nije obradjena
Video sam ovo u knjizari, cini mi se. Nisu bile bas samo slike, ali ima dosta ilustrovanih primera. I sve je lepo poslozeno.
Praktica je poznata po fotoaparatima, i ja prvi put cujem za video. Sto se tice Praktica fotoaparata, treba znati samo jedno - zaobilaziti u sirokom luku.
Znaci, ni kamere verovatno nisu nista bolje!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...