Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Kad sam krajem prošle godine menjao svoj prastari paket za Premium Gold, stavili su me par dana na neki CG NAT dok sam čekao da aktiviraju novi paket, nije nešto što bih ikome preporučio kao permanentno rešenje.

Edited by Jeremija
Link to comment

Kome treba ne-natovana veza, a 20/1 mu radi posao, ima (mislim) sve ADSL provajdere izuzev Telekoma. S tim što nisu statičke, već dinamičke adrese. Proveriti to sa korisničkim servisima - svi su tako radili pre nekoliko meseci, izuzev Oriona kojeg nisam ni proveravao.

Samo što se to ne isplati ako se uzimaju paketi kod SBB-a.

 

e. I Total je natovan, al to se zna valjda.

Edited by Malkmus
Link to comment

Kad sam krajem prošle godine menjao svoj prastari paket za Premium Gold, stavili su me par dana na neki CG NAT dok sam čekao da aktiviraju novi paket, nije nešto što bih ikome preporučio kao permanentno rešenje.

Ma procenat ljudi kojima to zaista pravi problem je za SBB statistička greška...
Link to comment

Ma procenat ljudi kojima to zaista pravi problem je za SBB statistička greška...

 

Pa, ne znam, ja, na primer, uopšte nisam sa njim proveravao torente i slično, nego je pravio problem sa najobičnijim sajtovima koji bi se zatamnjivali i/ili tražili da se izvrši autentikacija. Ja sam se posle samo par dana o'ladio, mislio sam "pa neće valjda ovako do kraja ugovora" - srećom, nije.

Link to comment

Pa, ne znam, ja, na primer, uopšte nisam sa njim proveravao torente i slično, nego je pravio problem sa najobičnijim sajtovima koji bi se zatamnjivali i/ili tražili da se izvrši autentikacija. Ja sam se posle samo par dana o'ladio, mislio sam "pa neće valjda ovako do kraja ugovora" - srećom, nije.

A kako si rešio to?
Link to comment

Uzeo sam statičku IP adresu na Totalovom ADSL-u, ali ne vidim promene, i dalje je stanje kao da sam iza NAT-a.

 

Probao sam da forwardujem port, ali dobijam info "IP address and Router Local IP are not in the same subnet".

 

Da li bi nešto trebalo da menjam u Local Area Connection ili kada uđem u TP-Link router?

Link to comment

Jeste. Neko vreme su na zahtev vraćali ljude na adrese van CG-NAT, ali sada i oni naplaćuju zakup statičke IP adrese.

Ne znam kakva je situacija kod Oriona ili nekih manjih providera, ali verovatno će uskoro svi imati istu šemu.

Link to comment

Jel ima neko iskustva sa prellaskom sa IKOM na SBB mrezu?

Ja pitao za blokove, oni mi rekli "do kraja godine" Edited by Frank Pembleton
Link to comment
  • 2 months later...

 

United Grupa i SBB lansiraju TV platformu najnovije generacije, EON. Na svim ekranima - tabletu, smart telefonu, računaru i sa najvećim brojem unapređenih funkcionalnosti do sada, EON će zameniti postojeći D3GO.

Uz to, velika novina je da će EON od samog starta biti dostupan i na smart televizorima, a tokom sledeće godine pojaviće se i EON digitalni prijemnik putem kojeg će sve nove i intuitivne funkcije, osim na Smart televizoru, biti moguće i na svim ostalim uređajima.

 

http://rs.n1info.com/a313866/Biznis/EON-menja-D3GO-od-5.-septembra.html

 

šta mu dođe ovaj eon i 'oće to moći na beogridu ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...