Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Jel kupovao neko telefon u logicshopu u Beogradu? Vidim da su im cene iphone-a dosta jeftinije. I kakva su vasa iskustva i preporuke uopste za te manje prodavnice?

Edited by Aleksandar88
Link to comment
  • 4 weeks later...

Iskacu mi po twitteru komentari sa prezentacije. Koji smehotres jbt. Staklo i napred i pozadi. Wow! 12 mp kamera. Wow! Preskocili broj 9 u nazivu i odmah udarili X (deset) da ne bi samsung imao veci broj u nazivu svog glavnog modela. Wow!

Link to comment

A dobro X je zato što je deset godina od prvog iPhone, ali svakako jeste glupo, sad imaju iPhone 8 (7s u suštini) i iPhone 10 tj. X i šta onda ide sledeće godine, 8s, 9, 11...

 

FaceID mi deluje kao promašaj, ne zbog preciznosti, prosto nepraktičniji je od čitanja otiska i u default scenariu, gde prvo treba pogledati pa onda još swipe-ovati, drugo sam čin podizanja telefona ka licu je u startu sporiji od stavljanja prsta na čitač otiska i imanja otključanog telefona čim ga pogledaš. Situacije sa naočarama za sunce, šta znam, maramama, bajkerskim kacigama i slično tek treba da se vidi kako će u praksi funkcionisati... deluje kao korak u nazad trenutno

 

edit:

Buhahaha pola sata priče o fantastičnosti FaceID i onda fejluje da otključa telefon tako

FaceID je ipak radio ok, samo je tražio PIN zbog restarta, no ipak beše smešno bar što se ovaj ispreznojavao u tom momentu

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Tehnologija za očitavanje otisaka preko stakla je tek u povoju, a očigledno iz nekog razloga baš nisu želeli čitač pozadi (gde je svakako praktičniji, ako mene pitaš). Kako god, svakako jeste korak u nazad.

 

Meni ovaj x deluje kao težak promašaj, ali ajd videćemo. Šta nudi što recimo samsung već ne nudi, a koji je uz to i dosta lepši? A cena...

Link to comment

Nudi iOS, po meni ogromna prednost u odnosu na Samsungov TouchWiz-om presvučen Android.

Ne svidja mi se ova izbočina na vrhu ekrana za kameru i senzore, ali može da bude praktična kad se sa strane smeste podaci o bateriji, signalu itd.

Ne svidja mi se ni generalno pravac da telefoni budu što tanji, pa onda dobijemo onu izbočinu za kameru pozadi, a sad ni to da bude displej do same ivice pa dobijemo ove zaobljene uglove.

Po meni ništa ne bi falilo da ima male bezele gore i dole, a displej bude pravougaonog oblika.

 

Liči mi sve ovo na neki eksperiment, da vide kako publika reaguje i u kom pravcu dalje da razvijaju telefone, pošto je ideja ponestalo svima. Jači hardver iz godine u godinu nema više preterano smisla jer je dosegao neku tačku iznad koje prosečan korisnik jedva da može osetiti razliku.

Edited by mraki
Link to comment

a očigledno iz nekog razloga baš nisu želeli čitač pozadi (gde je svakako praktičniji, ako mene pitaš)

Meni je ipak smisleniji napred, ili kao Sony što forsira sa strane, bar ja često koristim telefon dok mi leži na stolu, a ako je nazad onda moram podignuti telefon... mislim ja trenutno imam LG G3 i koristim PIN a i generalno nisam baš ljubitelj tih biometrijskih očitavanja, pošto je to samo još jedan u nizu ličnih podataka koje korporacije skupljaju o pojedincima i koje potencijalno mogu da budu ukradene ili zloupotrebljene, ma koliko se oni svi kunuli da to ne napušta sam uređaj i ne završava na nekom serveru ko zna gde... no ako je Apple protiv čitača otisaka pozadi iz razloga koji sam naveo i dalje su mogli da uzmu Sony-jevu filozofiju

Link to comment

Ne svidja mi se ni generalno pravac da telefoni budu što tanji, pa onda dobijemo onu izbočinu za kameru pozadi, a sad ni to da bude displej do same ivice pa dobijemo ove zaobljene uglove.

 

P10 je tanji od iPhone i nema izbočinu, po meni je to sramotno za Apple, da je Jobs živ mislim da ne bi puštao inženjere da vide familije dok se ne reše te izbočine

Link to comment

@mraki

 

Ne volim ni ja touchwiz, a ni samsung telefone generalno, ali ovo mi deluje kao najskuplje moguće rešenje tog problema. :D

 

Ako ništa makar sa tim androidom možeš da biraš kakoš. Ali ajde da ne ode u ČvP flejm, apple svakako pravi fantastične telefone i ne verujem da će se kupci mnogo žaliti.

Edited by Ruxin
Link to comment

Meni ima smisla pozadi, na zgodnom je mestu za kažiprst, mada ni napred nije loše, stvar navike.

Implementiraće ga sigurno u sam displej, možda već sledeće godine, Verovatno zato nisu ni hteli da ga stavljaju pozadi sad, i tako skroz menjaju navike korisnika (i kopiraju Android).

Link to comment

@Ruxin

Ma da, oni će to svakako predstaviti kao neki super premium proizvod i verujem da će ići kao alva bez obzira na cenu. Prelazak sa 7 (ili 6s) na 8 i nema previše smisla za razliku od prelaska na X. Ovo je svakako nešto znatno drugačije, posle više godina.

Edited by mraki
Link to comment

Meni je ipak smisleniji napred, ili kao Sony što forsira sa strane, bar ja često koristim telefon dok mi leži na stolu, a ako je nazad onda moram podignuti telefon... mislim ja trenutno imam LG G3 i koristim PIN a i generalno nisam baš ljubitelj tih biometrijskih očitavanja, pošto je to samo još jedan u nizu ličnih podataka koje korporacije skupljaju o pojedincima i koje potencijalno mogu da budu ukradene ili zloupotrebljene, ma koliko se oni svi kunuli da to ne napušta sam uređaj i ne završava na nekom serveru ko zna gde... no ako je Apple protiv čitača otisaka pozadi iz razloga koji sam naveo i dalje su mogli da uzmu Sony-jevu filozofiju

 

Vec ima komentara tipa "prepoznavace lice ucesnika raznoraznih protesta i slicnih dogadjanja naroda i slati policiji" itd. 

Link to comment

Mislim da je brže pozadi jer kad se navikneš telefon praktično otključavaš čim ga uzmeš u ruke, pre nego što ga skroz i podigneš. Dok kod prednjih senzora praktično imaš još jednu dodatnu akciju, tj. uzimaš telefon pa tek onda pritiskaš home taster da ga otključaš.

 

Ali naravno da je stvar ukusa i navike, nije kao da postoji tačan odgovor

Edited by Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...