Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

  • 1 month later...

može li neko da preporuči neki solidan-kvalitetan produžni kabl sa više utičnica, voleo bih da ima i neku prenaponsku zaštitu?

 

ja sam imao neki poljski ranije i tu je osigurač pregoreo i posle nisam uspeo da nađem isti takav osigurač (oni mali stakleni, ali punjeni peskom)

Link to comment
  • 3 weeks later...

 

 
mogu da bubnem da su verovatno ok, nisam probao

 

 

hvala, loviću neki APC kad stigne na stanje :)

 

Moze predlog za bluetoth zvucnike... 

 

Da je pristojan zvuk, da nije suvise glomazan...

 

Nisam siguran za šta ti treba, ali ovo je savršenstvo: https://www.sony.com/electronics/wireless-speakers/srs-x11

 

Možeš da ih upariš koliko god hoćeš komada, a znam da povremeno može da se zabode neki popust, nedavno su bili oko $40 ili niže i krivo mi je što nisam iskoristio priliku.

Link to comment

Hvala, kod nas kosta 9000 dinara u Tehnomaniji...

 

U principu da ih koristim kad odem na odmor da mogu da slusam muziku u sobi, na plazi ili kod kuce kad me mrzi da ukljucujem komp ili uz laptop ili tablet...

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 3 weeks later...

Omladinac, tecin miljenik, hoce da kupi novi kompjuter, ne raspolazemo bas nekom velikom sumom za to, a i ne razumemo se u sve to (pogotovu ja).

On hoce nesto na cemu ce moci da pokrene neke novije igrice (prihvata i da igra na midi podesavanjima). Igrao bi, na primer,  Shadow of Mordor, Fallout 4, Witcher 3, Metal Gear Solid V5 (valjda sam tacno otkucao. U okolini nemam neke dobre duse koja se dobro razume u racunare. Obilazili radnje i, kao najpovoljnija ( oko 36000) nudi nam se ova gotova konfiguracija:

 

 

 

9FikfT0.jpg

 

 

 

 

Jel valja ovo cemu, vredi li da se uzima ili je, posto je vec gotova konfiguracija, kao neki kazu, macka u dzaku?

 

Hvala!  :)

 

 

 

 

Link to comment

Imam jos dve ponude

 

Prva iz neke prodavnice kompjutera:

 

 

 

 

Kdcrkxz.jpg

 

Ovo je skuplje, a omladinac bi dodao jos 4 GB RAMa, pa bi bilo jos skuplje. Isto gotova konfiguracija.

 

 

 

 

Evo jos jedne iz jednog oruk servisa, ponudi je sastavljac pristupio koristeci visoku tehnologiju, koja mozda nekome i nece biti skroz razumljiva, al ipak kacim:

 

 

 

jeJWHFB.jpg

 

Ne znam zasto mi okrece ovako sliku kad uploadujem, pokusao nekoliko puta uvek isto. :-(

Valjda moze da se razazna o cemu se radi.

 

 

 

 

 

Link to comment

za te novce je ok, sad da li će biti na mid podešavanjima te igre, verovatno nešto malo ispod mid, proc je tu labo grlo Ali poslužiće

 

Hvala, Renne. A ako bih trazio ove ostale komponente kod nekog drugog da mi sastavi, koji procesor bi zavrsio posao da to potraje i da se uklpi u ponudjeno.

Edited by Nesh
Link to comment

Ne, ona prva mašina deluje bolje. 8GB memorije u poređenju sa 4GB, bolja grafička (R9 370 vs GT730)... Kad bi mogao neki bolji procesorčić da bude ugrađen, bilo bi dobro.

 

Koliko god može da se protegne za razliku u ceni. Ako je bio spreman da plati 46K u odnosu na 36K, vidi za tu razliku šta ovi nude.

Link to comment

Ne, ona prva mašina deluje bolje. 8GB memorije u poređenju sa 4GB, bolja grafička (R9 370 vs GT730)... Kad bi mogao neki bolji procesorčić da bude ugrađen, bilo bi dobro.

 

Koliko god može da se protegne za razliku u ceni. Ako je bio spreman da plati 46K u odnosu na 36K, vidi za tu razliku šta ovi nude.

 

Ok, mogli bi da povecamo, ali ne znam koliko je kad sklapaju konfiguracije...(ajd videcu). Nego, koji bi procesor bio dobar da se ubaci a da bude OK sa ovim ostalim komponentama?

Link to comment

prva mašina je oko 3x brža za igrice, jer je grafa toliko brža ^_^

- čudi me da toliko košta, da nije nešto polovno od komponeneti?

- procesor je praktično core i3 i svi ga preporučuju za budget konfe, tako da ni tu abi trebalo da bude problema....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...