Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Pa to, meni juče u sandučetu stiglo neko upozorenje pred prinudnu naplatu, na ime čoveka koji je bio prvi vlasnik stana. Iako imamo spisak stanara i njega tamo nema, poštar je ubacio prema broju ulaza i stana...

 

Hamlet je pomenuo urucenje licnog pisma. Postar dodje do stana sa adrese, da li ste vi taj i taj...E sad ako na pismu nema broja stana (?), soliter ima 100+ stanova, a postar ne poznaje stanare, onda bi spisak stanara svakako pomogao...U mojoj zgradi  postoji spisak na oglasnoj tabli i tamo je godinama. Dakle, svako moze da se informise o tome ko gde i s kim zivi. Nisam bas odusevljen tim resenjem.

 

A sto se tice upozeorenja pred prinudnu naplatu valjda bi trebalo da se isporuci licno, a ne ostavi u sanducetu (i, naravno  valjda bi "nadlezni organ" trebalo da "zna" gde trazena osoba zivi i sta je u njegovom/njenom vlasnistvu). Ne znam kakva je procedura, samo pokusavam da logicno razmisljam. Dakle, postar dodje do stana sa adrese, ti mu kazes da osoba ne zivi tu, niti je vise vlasnik stana i onda postar zabelezi "sta treba" i vrati upozorenje "tamo gde treba"...

Edited by Nesh
Link to comment

Problem je što se bilo koje rešenje koje se zagovara, a koje pretpostavlja veću efikasnost i više ovlašćenja države posmatra kroz prizmu da će to da sporovodi sadašnja vlast i da će se to pretvoriti u mašinu za skupljanje potpisa i maltretiranje ljudi bez bilo kakvih zaštitinih mehanizama. Zato odustajem od dalje diskusije.

Link to comment

Hamlet je pomenuo urucenje licnog pisma. Postar dodje do stana sa adrese, da li ste vi taj i taj...E sad ako na pismu nema broja stana (?), soliter ima 100+ stanova, a postar ne poznaje stanare, onda bi spisak stanara svakako pomogao...U mojoj zgradi postoji spisak na oglasnoj tabli i tamo je godinama. Dakle, svako moze da se informise o tome ko gde i s kim zivi. Nisam bas odusevljen tim resenjem.

 

A sto se tice upozeorenja pred prinudnu naplatu valjda bi trebalo da se isporuci licno, a ne ostavi u sanducetu (i, naravno valjda bi "nadlezni organ" trebalo da "zna" gde trazena osoba zivi i sta je u njegovom/njenom vlasnistvu). Ne znam kakva je procedura, samo pokusavam da logicno razmisljam. Dakle, postar dodje do stana sa adrese, ti mu kazes da osoba ne zivi tu, niti je vise vlasnik stana i onda postar zabelezi "sta treba" i vrati upozorenje "tamo gde treba"...

E kod ovoga "ličnog uručenja"...

Situacija sledeća. Otac vlasnik stana preminuo, ostavinska se malo rastegla i stiže poštom neko pismo. Poštar nikog ne nalazi i ostavlja onu ceduljicu da se pismo podigne u pošti.

Sin odlazi u poštu, ali vidno "nadrkana" službenica mu kaže, "ne mogu da vam dam pismo jer ovo je na ime a vi niste taj!"

Sin kaže:

Nisam to mi je otac, preminuo je nismo još promenili podatke ....

Ona:

Ništa nek se vrati, nije moje da utvrđujem ko je mrtav ko je živ! Ajmo sledeći!

Ništa nije pomoglo ubeđivanje da će da donese i umrlicu itd...

Sad ovaj treba da baja šta je u pitanju, pošto se iznervirala i nije htela ni da mu kaže ko je pošiljalac...

Dakle jel može on da ako mu još nešto stigne da sa nekim papirima ipak ode u poštu i podigne to...

Pre svega on nosli da je neki porez pa da mu ne ide kamata...

Link to comment

Meni je taj koncept retardiran, kad neko otvori vrata oni daju pismo-paket bilo kome koga zateknu kod kuce a u posti moze samo primalac da preuzme.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Kad bi se neko pojavio na šalteru sa tim pitanjem došlo bi do pada sistema u poštama širom Srbije :lolol: Može lopov da otvori vrata, daće mu poštar pošiljku bez provere identiteta, ali ne može moja supruga sa istim prezimenom i adresom da preuzme pošiljku za mene :isuse:

Link to comment

Ja sam podizao za cerku. I lovu i pakete sa alija na njeno ime

Ako je ovo zadiranje u RL briši, banuj, kako god:

 

 

Koliko znam ćerka ti je maloletna, verovatno ima veze sa tim.

U protivnom - prijavi upravnika pošte njegovim nadređenim, to se ne sme ^_^

 

Link to comment

e vi sve znate pa mi objasnite proceduru.

vulin je rekao da mu je 200K€ pozajmila ženina tetka iz kanade. šta sledi? kako se to proverava? ako se uopšte proverava u njegovom slučaju.

 

ali, da je to rekao, recimo, boško obradović šta bi sledilo. koliko znam, toliko para ne sme da se nosi u torbi preko granice. postoje li papiri o transferu? baš me zanima procedura pa, ako znate.........

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...