Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

Bukurešt ništa?

mekdonalc i da se sutas u dupe.

nema gore kuhinje od rumunske.

jeo sam nekoliko puta u bukurestu i svaki put je bilo gore od prethodnog.

Link to comment

hvala ali kasno a i nije bilo potrebe na kraju. prehrana je organizovana u nekom City Grill restoranu u centru, nista specijalno ali nije ni lose. Cufte, pire krompir, sarme, palenta, supe i corbe, krmenadla... podnosljivo, cak i dobro. jeo sam na ulici neke kao punjene kifle (sir otopljeni i dimljena sunka), to je bas dobro bilo a vrlo je jeftino.

Link to comment

Bicu u Budimpesti sledecih nekoliko dana pa bih bio zahvalan za preporuku nekog mesta gde se moze pojesti dobar gulas i jos nesto nacionalno (moze i internacionalno) po normalnim cenama. Mislim preporucite bilo sta, samo ako vas je dojmilo.

Link to comment

Bicu u Budimpesti sledecih nekoliko dana pa bih bio zahvalan za preporuku nekog mesta gde se moze pojesti dobar gulas i jos nesto nacionalno (moze i internacionalno) po normalnim cenama. Mislim preporucite bilo sta, samo ako vas je dojmilo.

 

ja jako volim da svratim ovde: Patkica.

 

mesto je skroz nacionalno i u smislu menija (ima bas gomila nacionalnih jestiva, probao sam gulas, supu od visanja i par drugih stvari i sve je bilo solidno) i u smislu musterija, dolazi radni narod na rucak. ne ocekuj bas nikakav fenseraj ali kad vidis lokalne bake kako dolaze na gulas sa prijateljicama, jasno je koliko je sati.

 

evo ti na linku meni, da ne lutas po madjarskom meniju.

 

a ovo je izvan opsega tvoje molbe, ali volim da tamo saljem ljude: ako hoces da se zabavis sa klopom, volim da svracam i u tex-mex mesto Iguana, kad im trazis ljut cili, dobices jebeno ljut cili bez ikakve zadrske, koji mozes da zalivas micheladom sa puno, puno limete. porcije su im bas velike. lokacija je ekstra, jako blizu parlamenta, a ambijent kicasto razgaljujuci.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Bicu u Budimpesti sledecih nekoliko dana pa bih bio zahvalan za preporuku nekog mesta gde se moze pojesti dobar gulas i jos nesto nacionalno (moze i internacionalno) po normalnim cenama. Mislim preporucite bilo sta, samo ako vas je dojmilo.

 

ja jeo ovde, preporučam. cijene umerene, ždranje odlično, ugušio sam se u butkici, atmosfera prijatna, jedino što treba rezervisati dan ranije jer ume da bude gužva.

 

i obavezno na kolače u Ruszwurm.

Link to comment

Danas se vratih iz HU i opet se desilo ono sto se uvek desava kad odes negde na kratko, oci gladne da vide sto vise i onda trpi stomak, obicno ste predaleko od planiranih kafana kada ste najgladniji pa se onda hvatate za prvog indijca ili turcina koji bezosecajno siri mirise donera svuda po Pesti. Srecom imali smo dobar restoran u blizini apartmana, zove se Stex Haz i to je na zalost jedino mesto gde smo seli i rucali na miru, sve ostalo je bilo s nogu. Stex zasluzuje svaku pohvalu, odlican je izbor a cene su nesto nize posto je malo dislociran od centra. Inace su cene po restoranima u Budimpesti, koliko sam mogao da primetim gledajuci menije i cenovnike po izlozima, duplo vece od odgovarajucih objekata po Beogradu, pa su supe 3-4 eur, glavna jela (gulasi, paprikasi...) oko 10 a bifteci i sl. od 20 eur pa na gore. Girosi su vec pristupacniji, porcije su 2-3 eur a takvi su i ostali takeaway restorani. McD i  KFC kao u Beogradu, sto se podrazumeva.

 

Hteli smo prvi dan da overimo Vasinu preporuku posto smo planirali da prodjemo Kiraly ulicom, ali po slici sa Gmapsa rekao bih da je zatvoren https://www.google.rs/maps/@47.50021,19.060291,3a,75y,348.59h,86.5t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjlk4vXkQk2t-NBiJFK6VMQ!2e0!7i13312!8i6656. Mozda ima na drugom mestu/mestima po gradu ali nismo imali vremena za istrazivanje.

Link to comment
  • 1 month later...

javor džoko mrzenci - i nikola i otac džoko presisali. ove sezone kako kažu vratili min 1000 gostiju, nemaju kapaciteta. svi hoće da sednu u baštu, svi hoće wifi pass, traže im špagete... bila i tuča u bašti... žale se na ljude, džoko tvrdi da je sve zbog visokog uv faktora, neki hteo da gazi nikolu kolima, western u mrzencima...

i dalje briljiraju. probali prvi put i kotlete. meki, slatki, mesnati, zapečeni. pindžur im je majka. i paradajz, i sir i sveeee. sač i dalje fenomenalan. evo dokaza

 

IMG_4426.jpg

 

IMG_4428.jpg

Link to comment
  • 2 months later...

Bilo se malo na "cizmi" pa se posetilo nekoliko restorancica i fast fud dzoint na "a la livornese" nacin.Pa da krenemo...

Il Pescato Cucinato,Riomaggiore,Cinque Terre

Fantasticna przena i sveze ulovljena riba,lignje,skoljke kao i povrce.Cena malog fiseka 5 ojra.

22227414586_1b1d475bda_z.jpg

22065607880_cf8976f9f6_z.jpg

22066752869_8cbb5b2b10_z.jpg

 

Trattoria pizzeria Toscana,Pisa

Odlicne lazanje i nista specijalni "secondo".Vino OK.Uzet menu turistico za 13 EUR.

 

22106423680_4d055ed3e1_z.jpg

 

Edited by sandine
Link to comment

Bologna,Salumeria Simoni

Joj,kaki sendvici...

 

22263618581_8c243eab81_z.jpg

 

Firenze,Ristorante self service Leonardo

Najbolji rizoto od morski plodova u  zivotu!Porcije obilne,cene smesne za sam centar Firenze,4.5 EUR za rizoto 5.5 EUR za pilece belo meso i pomfri.Stari bos koji naplacuje je legenda,cak mi i nije ni naplatio punu cenu.

22116709348_9bb48601ce_z.jpg

22278403746_a99691d299_z.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...