Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

sad ce objaviti kako je kriv neki procesor, ili neki omv, ili neko sa sejsela. banke naravno nista nece biti krive. a i ta vest je kao nebitna, pa se nigde ni ne pojavljuje, osim na par mesta u dva reda. treba ih sve tuziti zbog nemogucnosti koriscenja kartica.

Link to comment
sad ce objaviti kako je kriv neki procesor, ili neki omv, ili neko sa sejsela. banke naravno nista nece biti krive. a i ta vest je kao nebitna, pa se nigde ni ne pojavljuje, osim na par mesta u dva reda. treba ih sve tuziti zbog nemogucnosti koriscenja kartica.
A šta je tačno tebi nejasno ovde? Izgleda da je zaista do VISA kartica generalno, nevezano da konkretnu banku. Ovo je mera koja će banke da košta, ne korisnike. Da je ostao status quo, pa da ti je nestao novac sa računa jer je neko, nekako, zloupotrebio VISA propust, mogu da zamislim tu kuknjavu i sevanje po forumu. Big deal. Treba ti kinta? Na šalter, kao u stara dobra vremena, podigneš sav keš ako si sumnjičav i sve ok.
Link to comment

.. meni jos prosle nedelje u maxiju teta na kasi "zaplenila" vizu iz vojvodjanske. na onom cudu gde se provlaci je pisalo "zapleniti karticu"zvao banku rekli nesto oko neke pumpe i da ce mi do 15. stici nova...kako sam zvao sa moba iz maxija nisam se udubljavao. otisao sutra do banke, video da su svi novci tu, podigao kolko mi treba i otisao da cekam da mi stigne nova kartica...tek danas vidim o cemu se radi i koliko je to sve masovno...

Edited by Далибор
Link to comment
radisha radisha! a mi? kako mi stojimo, nashi, tj tvoji? ^_^
Pa rekoh, ako nisi do sad blokirana, ni nećeš biti... Nisi kupoval kod OMV-a, mirna si...:)Bar je tako bilo od kraja prošle nedelje...Baš me zanima, ako je stvarno OMV ili procesor zajebao nešto, hoćeli ih tužiti... Nisu te kartice strašan gubitak u novcu, ali u poverenju jesu...
Link to comment
Pa rekoh, ako nisi do sad blokirana, ni nećeš biti... Nisi kupoval kod OMV-a, mirna si...:)Bar je tako bilo od kraja prošle nedelje...Baš me zanima, ako je stvarno OMV ili procesor zajebao nešto, hoćeli ih tužiti... Nisu te kartice strašan gubitak u novcu, ali u poverenju jesu...
nisam prilazila omvu, a danas sam pristupala bankomatu i ponashao se pristojno, tj normalno.ih! poverenje odavno problem. mi praznimo rachune u roku od odmah, a posebno pre vikenda, za sluchaj da drzava (bilo koja) propadne u subotu veche. secamo se zmije iz te rupe ^_^
Link to comment

Meni izgleda blokirana i Visa Internet i Master kod one talijanske banke... Banka Talijanka (friteza). Imam i poslovnu kod njih, ako su i nju roknuli idem ja da se roknem, trebao sam svašta nešto da plaćam sledeće nedelje njome.

Link to comment
A šta je tačno tebi nejasno ovde? Izgleda da je zaista do VISA kartica generalno, nevezano da konkretnu banku. Ovo je mera koja će banke da košta, ne korisnike. Da je ostao status quo, pa da ti je nestao novac sa računa jer je neko, nekako, zloupotrebio VISA propust, mogu da zamislim tu kuknjavu i sevanje po forumu. Big deal. Treba ti kinta? Na šalter, kao u stara dobra vremena, podigneš sav keš ako si sumnjičav i sve ok.
da da, "nismo mi, to je visa procesor", kao one fore "nema to veze sa nama, neko drugi je skimingovao bankomat", "nismo mi, to je poskupelo zbog narodne banke". uglavnom, nikada oni ni trunku krivice ne snose. kao sto nisu krivi ni zato sto su skrivali gomilu podataka od klijenata, pa su sad konacno nekako primorani da to vise ne cine. inace, kada novac nestane sa racuna tako sto neko drpi podatke sa kartice, pre ces ugasiti vulkan flasom vode, nego naplatiti stetu od banke. uostalom ko ce ljudima platiti deranziranje po salterima, ili nemogucnost da daleko od kuce/banke plate nesto. nemoj da ih branis molim te, banke su (pogotovo ove kvazizapadne koje na zapadu ni ne postoje, vec haraju istocnom evropom), hohstaplerske organizacije.
Link to comment

Definitivno je do VISA kartice i čitav zajeb je kod njih, a hitna izrada novih kartica je već počela. Podaci su kompromitovani neovlašćenim pristupom delu baze podataka pa su preventivno ubili sve kartice koje pripadaju istoj.@garo: ma ne branim ih, niti simpatišem. Ali u ovom slučaju su zaista postupili ispravno i samo sugerišem da ne treba praviti od komarca magarca :)

Edited by Mostly harmless
Link to comment

ok, samo vidim nesklad u glasnosti kada je informisanje u pitanju. kada banka smanji neki trosak za 0,00000000000000001%, to se ori do vasione. kad je neko sranje, tihi su kao tihomir puvanjak iz dupeta. a taman sam napravio strategiju da ne moram da ih gledam bar 3 godine, koliko mi vazi kartica.

Link to comment
Definitivno je do VISA kartice i čitav zajeb je kod njih, a hitna izrada novih kartica je već počela. Podaci su kompromitovani neovlašćenim pristupom delu baze podataka pa su preventivno ubili sve kartice koje pripadaju istoj.@garo: ma ne branim ih, niti simpatišem. Ali u ovom slučaju su zaista postupili ispravno i samo sugerišem da ne treba praviti od komarca magarca :)
Jeste, postupili su ispravno i sačuvali moje i svoje pare, ali su jako neprofesionalni.Pre svega, morali su da otvore filijale koje će raditi 24 sata gde će moći da se diže lova na šalteru sad kada su kartice mnogima blokirane.Imali su x načina da me obaveste o čemu se radi. Sms-om da zbog bezbednosti dobijam novu karticu za 7 dana, ili tekstom na sajtu. Ovako, ni reči od njih, a ja na forumima bajam o čemu se radi.Radno vreme banke je isto kao i moje radno vreme. Moram da izlazim sa posla u gubim sate u redovima samo zato što su oni nesposobni ili čuvaju svoj imidž pa ne smeju da puste ni reč o tome da je došlo do nekog zajeba?
Link to comment
ok, samo vidim nesklad u glasnosti kada je informisanje u pitanju. kada banka smanji neki trosak za 0,00000000000000001%, to se ori do vasione. kad je neko sranje, tihi su kao tihomir puvanjak iz dupeta. a taman sam napravio strategiju da ne moram da ih gledam bar 3 godine, koliko mi vazi kartica.
Apropo glasnosti:Kada Hruščov poseti kombinat, to je u svim vestima.Kada rokne reaktor i zbriše grad u Sibiru, to se nije desilo. <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...