Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja kad sam govorio da filmovi tipa Gravity i Interstellar tragično zaglupljuju javnost, nije mi se verovalo :mad: Sad neka vam Primarijus Maćić objašnjava ko lupeta po ravnoj ploči a ko je hevi beli invalidni medved. 

Link to comment

A ja kad sam govorio da filmovi tipa Gravity i Interstellar tragično zaglupljuju javnost, nije mi se verovalo :mad: Sad neka vam Primarijus Maćić objašnjava ko lupeta po ravnoj ploči a ko je hevi beli invalidni medved. 

 

Baš je ona publika za Interstellar, ako uopšte nešto gleda pre će biti 50 boja sive i sl. :)

Link to comment

Ali stvarno ja bih ove smekere vezao i spustio u vodu gde se ajkule okupljaju....

 

Sto vezao? Pa i ajkulama je zanimljiviji plen koji se pracka i otima... :fantom:

Link to comment

Da, ali ako bi nastavio da citira Adlera naišao bi na to da žena ne može da ima zdrav duševni razvoj čak i ako pokuša da dostigne sliku idealne žene. Jer, u tom slučaju bi morala da se pokaže nespretna i nevešta u nekim stvarima zbog čega bi je i zajednica označila kao manje vrednu. Iako bi takva žena stalno bila posvećena deci i domaćinstvu, autoritaran muškarac koji tajanstveno dolazi i odlazi da radi neke jako bitne stvari bio bi za njih mnogo privlačnija figura.

Ja sam resio da stvarno proverim sta Adler pise o ovome. Citao sam ga pre mnogo vremena i ostao mi je u secanju kao neko ko ima izrazito liberalane stavove. Uzeo sam "Poznavanje coveka" (na zalost u audio izdanju, ne mogu da citiram) i stvarno ima ova prica o problemu zena koje pokusavaju da preuzmu musku ulogu (odnosno ulogu koju muskarcu dodeljuje, da parafraziram Adlera - zaostala kultura bazirana na potcinjavanju zena). Odmah posle ovoga ide primer (psiholoskih) problema zena koje pristanu na drustvom nametnutu sliku idealne zene. Za Adlera je sve to zlo koje je proisteklo iz nejednakosti polova.

 

Treba biti ili mnogo glup, ili mnogo bezobrazan, pa koristiti Adlera za bilo sta osim za ono zasta se on eksplicitno zalaze, a to je potpuna jednakost polova. Citavo jedno poglavlje knjige se bavi rusenjem stereotipa o muskoj superiornosti, pri cemu Adler dokazuje da ne postoji nikakva veca prirodna nadarenost muskaraca ni u oblastima kakve su, recimo, tehnicke nauke.

 

O vaspitanju dece ne treba ni trositi reci - Milivojevicevi saveti po ovom pitanju deluju kao ilustracije kako to, po Adleru, nije dobro da se radi.

Edited by Aion
Link to comment

Ja sam resio da stvarno proverim sta Adler pise o ovome. Citao sam ga pre mnogo vremena i ostao mi je u secanju kao neko ko ima izrazito liberalane stavove. Uzeo sam "Poznavanje coveka" (na zalost u audio izdanju, ne mogu da citiram) i stvarno ima ova prica o problemu zena koje pokusavaju da preuzmu musku ulogu (odnosno ulogu koju muskarcu dodeljuje, da parafraziram Adlera - zaostala kultura bazirana na potcinjavanju zena). Odmah posle ovoga ide primer (psiholoskih) problema zena koje pristanu na drustvom nametnutu sliku idealne zene. Za Adlera je sve to zlo koje je proisteklo iz nejednakosti polova.

 

Treba biti ili mnogo glup, ili mnogo bezobrazan, pa koristiti Adlera za bilo sta osim za ono zasta se on eksplicitno zalaze, a to je potpuna jednakost polova. Citavo jedno poglavlje knjige se bavi rusenjem stereotipa o muskoj superiornosti, pri cemu Adler dokazuje da ne postoji nikakva veca prirodna nadarenost muskaraca ni u oblastima kakve su, recimo, tehnicke nauke.

 

O vaspitanju dece ne treba ni trositi reci - Milivojevicevi saveti po ovom pitanju deluju kao ilustracije kako to, po Adleru, nije dobro da se radi.

Upravo sam i ja imao ovu pomisao pre nego što sam komentarisao. Imao sam u vidu i istu knjigu koju si naveo, a koju sam čitao pre nekoliko godina.

 

Ali, eto, nažalost, neko ko naleti na Milivojevićev članak u novinama mogao bi pomisliti da je to nešto vrlo progresivno i u saglasnosti sa onim što je Adler pisao.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...