Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

handmaid's tale mi je bezveze. daleko sam od trampa pa srecom nisam u obavezi da cijenim seriju prevashodno prema genijalnosti momenta u kome je snimljena.

uzorak: 3 epizode

Edited by morgana
Link to comment

sta ti se svidja? meni je totalna gnjavaza....odgledala sam 3 i ne mogu dalje

 

Što, sporo ti je ili prosto nezanimljivo?

 

Po meni lično su pogodili skoro sve, od izbora glumaca pa nadalje. Prosto mi je realistična, postupci i reakcije likova mi deluju kao nešto što se dešava u realnom životu, mene je vuklo iz epizode u epizodu da gledam ko iz kojih razloga ima svoju traku.

Link to comment

vidi, care, kad vec uleces, ukljuci mozak.

znam da je serija radjena po knjizi, ali to ne mijenja fakat da ide 2017. snimanje je bajdvej pocelo krajem 2016.

Edited by morgana
Link to comment

Niti ulećem niti isključujem mozak, i dalje stoji da je sve to samo koincidencija. A ako su ti serije kao što su Leftovers i Handmaid's Tale previše sofisticirane, probaj nešto jednostavnije.

Edited by Jeremija
Link to comment

Što, sporo ti je ili prosto nezanimljivo?

 

Po meni lično su pogodili skoro sve, od izbora glumaca pa nadalje. Prosto mi je realistična, postupci i reakcije likova mi deluju kao nešto što se dešava u realnom životu, mene je vuklo iz epizode u epizodu da gledam ko iz kojih razloga ima svoju traku.

to sto je spora mi nije bila neka smetnja, meni je moralizatorsko-edukativni ton najtezi za progutati, imam utisak da im nisam upala u ciljnu grupu

Edited by Sara
Link to comment

Šteta što ti ne leži, mislim da lepo pokazuje kako naizgled manji i nebitni postupci mogu da izazovu nešto ozbiljno. U ovom slučaju su otišli do ekstrema, ali mislim da ipak šalje važnu poruku "ne budi šupak prema drugima" i da ne morališu preterano jer se ne zahteva neka preterana moralna čistina već obična pristojnost.

Link to comment

post factum su svi pametni i dobri, sve bi drugacije, svi se kaju, svi su zgranuti... sud, advokati, tuzbe.... sta znam, nije mi legla

i inace, americka zlatna sredina mi je narocito ljigava

Link to comment

Šta znam, ok je serija. Čini mi se da je scenarista imao solidan problem da pretoči konstantno miksanje flešbekova i realnosti sa previše likova, mada su to odradili dosta dobro. Nisam čitao knjigu, pa ne znam da li je nešto menjano.
 
Ozbiljnu zamerku stavljam u spoiler

 

 

Na stranu svi dogadjaji, ali nekako je najmanje verovatan njen odlazak na žurku kod Brajsa, s obzirom na činjenicu da zna da je silovatelj, plus da zna da uvek putuje sa svojom ekipom, gde su obično i Džastin i Zek itd....

Jednostavno, preterano glupo, čak i da uračunamo sav njen emocionalni bagaž.

 

 

 

Od sitnijih zamerki, malo mi smeta ceo vajb oko seksualnosti, kao da su osamdesete u pitanju. Mislim, kapiram sve, name-calling, slut-shaming, cela ta kultura maltretmana i pritiska, ali nekako sam imao utisak da su klinci danas relaksiraniji po tom pitanju. Možda grešim.

A moguće je i da zbog toga što klinci (dečaci) više dospevaju u medije, jer se češće završi kao killing spree, nego razne varijacije date rapinga, koje se često zatrpaju ili ne prijavljuju.

Link to comment

ja, za sad nisam odusevljena, al izgleda da mi je takav period

Majkl isti, bata ostario al nista strasno, prica lagano dobija na dinamici, sta da kazem, ne pevam bas od srece kad izadje nova epizoda ali gledam

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...