Jump to content
IGNORED

Fortitude-It's not just cold that kills...


archi

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    29

  • Frank Pembleton

    16

  • Arkadija

    15

  • Malvo

    15

fortitude 4 na koscima.

 

Ja bih voleo da meni neobrazovanom neko objasni zašto su ostaci mamuta toliki huge effing deal? To tretiraju kao da se podrazumeva da znamo zašto je epohalno otkriće, kao da su iskopali... ne znam, fosil dinosaurusa koji drži transparent sa natpisom "end nuclear testing now!"

 

To mesto je negde u norveškim fjordovima, je li? I šta, tu nikad nisu bili otkriveni fosili mamuta? Iako ih je Sibir prepun? Šta to treba da implicira, zašto je pokojnik tupio da je u pitanju "something wondrous"? :unsure:

 

Počinje da me blago nervira što nema čak ni naznake u kom pravcu treba da ide zaplet, drže sve praktično na nuli a već je trećina serije emitovana. Ja se još nadam da je ona priča o bolestima u ledu bila bitna, da se mali crnac misteriozno razboleo od nekih patogena sa slonovskog zuba. Ako se ispostavi da misterije u stvari i nema, nego je neki prizeman ovosvetski slučaj ubistva koji će DC Morton da razbuca pre nego što sedne u avion za američki London... biću solidno razočaran.

 

U sledećoj epizodi nas čeka veliki reveal: hektolitri krvi na majici biće menstrualnog porekla, MMW. Fucking Scandinavians...

Link to comment

Ja bih voleo da meni neobrazovanom neko objasni zašto su ostaci mamuta toliki huge effing deal? To tretiraju kao da se podrazumeva da znamo zašto je epohalno otkriće, kao da su iskopali... ne znam, fosil dinosaurusa koji drži transparent sa natpisom "end nuclear testing now!"

 

To mesto je negde u norveškim fjordovima, je li? I šta, tu nikad nisu bili otkriveni fosili mamuta? Iako ih je Sibir prepun? Šta to treba da implicira, zašto je pokojnik tupio da je u pitanju "something wondrous"? :unsure:

 

Počinje da me blago nervira što nema čak ni naznake u kom pravcu treba da ide zaplet, drže sve praktično na nuli a već je trećina serije emitovana. Ja se još nadam da je ona priča o bolestima u ledu bila bitna, da se mali crnac misteriozno razboleo od nekih patogena sa slonovskog zuba. Ako se ispostavi da misterije u stvari i nema, nego je neki prizeman ovosvetski slučaj ubistva koji će DC Morton da razbuca pre nego što sedne u avion za američki London... biću solidno razočaran.

 

U sledećoj epizodi nas čeka veliki reveal: hektolitri krvi na majici biće menstrualnog porekla, MMW. Fucking Scandinavians...

iskreno ni meni nije jasna ta ekskluzivnost otkrica, ali moguce da ima veze sa tim opstankom kojeticega u ledu, a drugo zbog tih otkrica nece moci da se izgradi hotelski kompleks, i stoga sve pada u vodu.

a mali crnac je dobio promrzline po stopalima jer je hodao bos onomad kad je ustao iz kreveta, i zato je u hiperbaricnoj komori. ako sam ja dobro razumela.  s tim sto nije razjasnjeno gde je bio za to vreme i sta mu se dogodilo pored smrzavanja.

 i kad prikazu onaj ostatak mamuta, meni se sve cini kao da pulsira i samo sto ne ozivi....

 

favorit mi je morton...

Link to comment

Ja bih voleo da meni neobrazovanom neko objasni zašto su ostaci mamuta toliki huge effing deal? To tretiraju kao da se podrazumeva da znamo zašto je epohalno otkriće, kao da su iskopali... ne znam, fosil dinosaurusa koji drži transparent sa natpisom "end nuclear testing now!"

 

To mesto je negde u norveškim fjordovima, je li? I šta, tu nikad nisu bili otkriveni fosili mamuta? Iako ih je Sibir prepun? Šta to treba da implicira, zašto je pokojnik tupio da je u pitanju "something wondrous"? :unsure:

 

Počinje da me blago nervira što nema čak ni naznake u kom pravcu treba da ide zaplet, drže sve praktično na nuli a već je trećina serije emitovana. Ja se još nadam da je ona priča o bolestima u ledu bila bitna, da se mali crnac misteriozno razboleo od nekih patogena sa slonovskog zuba. Ako se ispostavi da misterije u stvari i nema, nego je neki prizeman ovosvetski slučaj ubistva koji će DC Morton da razbuca pre nego što sedne u avion za američki London... biću solidno razočaran.

 

U sledećoj epizodi nas čeka veliki reveal: hektolitri krvi na majici biće menstrualnog porekla, MMW. Fucking Scandinavians...

 

I meni je potenciranje tog izuzetnog otkrića mamuta potpuno bezvezno. Mada, Gaglija lepo reče da kad god prikažu leš mamuta, izgleda kao da diše.  I pomalo mi postaje dosadno. Skoro da poželim da se stanovnici Fortituda preobraze, u najgorem slučaju, u vukodlake.

 

I da, lokalni policajac koji istražuje  nestanak devojčice, u tuđem kupatilu prmeti krvavu majicu i odmah zaključi da je to sigurno od ubice jadnog geologa. 

Link to comment

iskreno ni meni nije jasna ta ekskluzivnost otkrica, ali moguce da ima veze sa tim opstankom kojeticega u ledu, a drugo zbog tih otkrica nece moci da se izgradi hotelski kompleks, i stoga sve pada u vodu.

Jasno mi je zašto je to problem za hotelijerku gradonačelnikovicu™ i potencijalni motiv za istražitelje, samo mi nije jasno zašto je geolog bio toliko oduševljen. Čak ni ne zna da je leš ceo i dobro očuvan, sve što je inskonstruisao bilo je na osnovu tog jednog zuba koji je video.

 

a mali crnac je dobio promrzline po stopalima jer je hodao bos onomad kad je ustao iz kreveta, i zato je u hiperbaricnoj komori. ako sam ja dobro razumela.  s tim sto nije razjasnjeno gde je bio za to vreme i sta mu se dogodilo pored smrzavanja.

Da, ali kao osnovnu bolest ponudili su zauške i eventualno nešto egzotično što je tata dovukao iz Avganistana, a on se dete onesvestio čim je stigao kući posle igranja sa mrtvim mamutom, dakle moglo bi nešto da bude.

 

Za sada realno smaraju tim teasovima i otezanjem. Gomila likova o kojima ne znamo gotovo ništa, od Elene do onog Rusa i njegovog sidekicka do bradonje na brodu sa ćerkom, a vidim da će u sledećoj epizodi bitniju ulogu da imaju i bračni par plavušan-debela koje smo do sada videli samo u hotelu za doručkom :isuse:

Link to comment

A zašto se devojčica nije razbolela, nego samo dečak? Zub je bio kod nje, a oboje su nabasali na mamuta. I njen tata i drugar su mamuta prebacili u garažu i niko nije bolestan. 

I da, zašto onaj post doktorant nikome nije rekao da je glavni policajac već bio u kući mrtvog geologa, a onda je njega bez veze držao u pritvoru 2 dana. Kao da su svi maloumni.

Edited by Arkadija
Link to comment

Devojčica ima zeku koji joj daje imunitet?

 

Phd je rekao nekome, valjda ćelavom istražitelju, ali kao super-tajno i poverljivo. Bog te pita zašto, možda računa da su na divljem zapadu i da nije dobro da se zamera šerifu...

Link to comment

Да ли сте ви гледали делове епизоде где се прича о неком геолошком открићу које нема везе са фосилима смрзнутим у пермафросту. Око Френкове мајце нема пуно мистерије већ је шериф наредио да се мучени Афробританац прати. Најозбиљнија је рупа то што има премало гаража.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Да ли сте ви гледали делове епизоде где се прича о неком геолошком открићу које нема везе са фосилима смрзнутим у пермафросту.

 

 

Ne sporim to, ali geolog je počeo da se uzbuđuje i mahnita i govori kako će to sve promeniti, samo što je pogledao mamutov zub.

Link to comment

Ne sporim to, ali geolog je počeo da se uzbuđuje i mahnita i govori kako će to sve promeniti, samo što je pogledao mamutov zub.

Геолог је онај што га уби чича док га је изједао међед.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Zar geolog nije i Kristofer Ekelston? On je trebalo da odobri ili ne odobri projekat ledenog hotela i on je posle susreta na parkingu kada mu je pokazan zub mamuta počeo da priča o divnim otkrićima koja će sve promeniti. Ako je nekog drugog zanimanja, onda nisam više pametna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...