Jump to content
IGNORED

How I lost my religion


Meazza

Recommended Posts

da

ne ukljucujem masinu na crveno slovo, za svaki slucaj

 

:D

 

Zapravo, u nasem narodu, vecina "verujucih" je upravo to - sujeverna. (Odnosno njihov odnos prema religiji se svodi upravo na set nekih pravila i praznoverja a od duhovnosti i poznavanja vere nema nicega.) Ogroman broj njih ne bi znalo da ti odgovori na pitanje ko je ili sta je bio Isus Hristos.

 

Razmisli i sama - zasto bi bog bas tebe kaznio zbog toga sto palis masinu na crveno slovo, a nece milijarde ljudi koji ni ne haju za to?

Edited by IndridCold
Link to comment
  • Replies 317
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    109

  • Lord Protector

    70

  • eumeswil

    32

  • Sara

    21

Razmisli i sama - zasto bi bog bas tebe kaznio zbog toga sto palis masinu na crveno slovo, a nece milijarde ljudi koji ni ne haju za to?

sto bi se naprezala kad joj je lepo da ne ukljuci masinu i dobije taj trun osecaja blazenosti i ravnoteze

Edited by Krošek
Link to comment

racio tu ne igra neku ulogu, kad sam ja u pitanju

 

npr, vise puta sam izgurala celi post, medjutim, samo jednom sam se pricestila

zasto?

gadim se kasicice

jel to normalno za nekog ko zasluzuje pricest. nije.

Edited by Sara
Link to comment

da se prisetim svoje pokojne tetke

ona je bila dosta religiozna, iako nikad nije isla u crkvu

zabranila je da joj se zovu popovi na sahranu, mislim da je moja majka to teze podnela nego sto joj je umrla sestra

ali tetka je (za razliku od mene) imala stav, ona nije toliko imala problem sa pravoslavnim Bogom, koliko sa njegovom administracijom , e sad da li to tako moze nemam pojma, ali je svakako tema koja me uznemirava 

Link to comment
e sad da li to tako moze nemam pojma

 

 

 

a sto ne bi moglo?

zasto bi vera morala biti izjednacena sa crkvom?

 

 

Ja sa Bogom imam neki odnos dok sa crkvom nemam ama bas nikakav,postujem i sto vreme vise prolazi shvatam zasto su nekim ljudima potrebni okviri,pravila,da im se kaze kako je sve bilo i sta da rade ali to za mene nista ne znaci imam svoje neko vidjenje,ustvari je vise na bazi osecanja nego sto sam iskristalisala mentalno ali ni to nema veze..

Edited by ivy
Link to comment

@sara

ako te uznemirava u smislu da se plasis da ces ici u pakao, onda ti savetujem da razgovaras sa nekim popom i vidis kako stoje stvari na strani bogine administracije. ja otprilike znam sta ce ti reci, ali bolje da otkrijes sama i odlucis sta posle.

Link to comment

E da, pakao. Jedna od stvari u koju ne bih mogao da poverujem pa da se rodim jos hiljadu puta, verovanje od koga nikada nisam osetio strah cak ni kao dete. Jedan veoma banalan koncept koji je (tako ocigledno) nastao iz ljudske potrebe za osvetom i zadovoljenjem.

Edited by IndridCold
Link to comment

@sara

ako te uznemirava u smislu da se plasis da ces ici u pakao, onda ti savetujem da razgovaras sa nekim popom i vidis kako stoje stvari na strani bogine administracije. ja otprilike znam sta ce ti reci, ali bolje da otkrijes sama i odlucis sta posle.

ma kakav pakao, ni na kraj pameti

Link to comment

da se prisetim svoje pokojne tetke

ona je bila dosta religiozna, iako nikad nije isla u crkvu

zabranila je da joj se zovu popovi na sahranu, mislim da je moja majka to teze podnela nego sto joj je umrla sestra

ali tetka je (za razliku od mene) imala stav, ona nije toliko imala problem sa pravoslavnim Bogom, koliko sa njegovom administracijom , e sad da li to tako moze nemam pojma, ali je svakako tema koja me uznemirava 

Kako se može biti dosta religiozan bez crkve?

Link to comment

Dobar vernik koji nikad nije otišao u crkvu? Ako je tako ja sam vladika.

zapravo, nije bas tacno da nije nikad isla u crkvu

isla je kao mlada, ali su joj se tada jako zamerili, o cemu se radilo nikada nije pricala meni ali mogu da pretpostavim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...