Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

usled nepodnošenja pomisli da kuvam svaki dan na ovom paklu, turila u najveći lonac (za cca 3 dana krkanja) jagnjetinu, kupus i svo povrće koje sam našla u frižideru i baštici (c i b luk, boranija, mirođija)krčka se lagano (na terasi, priručni plinski rešo) već 4 sata. biće super. još kad se setim da naredna dva dana imam gotov ručak ... nirvana

Link to comment

govedji rep od prekjuce, koji je vec poceo preterano da aromatizuje frizider pa je bio last minute da se sprema. mislio da njime razdevicim novu tucanu serpu ali od nje ni traga ni glasa, pa sam ga turio u onu zelenu tucanu serpenju s pocetka ove teme. u nju sam prethodno stavio jedno pola kile crnog luka, nekoliko mladih lukova kao i nesto bela luka, posolio, dodao listova lorbera, papra, majcine dusice, zalio crnim vinom, malo drzao u rerni na 250C a potom poklopio i nakon sto se poklopac dobro zagrejao, spustio T na 100C. sad idem da spavam, ujutro ce biti sve savrseno gotovo kada se meso bude perfektno odvajalo. planiram da ga ocistim od kostiju, dodam rajcicu i onaj pljosnati grasak koji se jede sa ljuskom kome bukvalno treba 5 min termicke obrade, narendam korice od limuna, pojacam dozu belog luka i od toga napravim mamojebni preliv za pastu. a moze se desiti da cu poludeti u poslednjem trenutku i u sve to umesati crnu cokoladu za pravi coda ala vaccinara.

Link to comment

^ jednu četvrtinu mesa i moče odvoji i zaledi. kad počne sezona mladog pasulja, vaskrsneš to iz zamrzivača, dodaš skuvan pasulj, malo goveđe supe od kocke, doteraš ukus blukom i raznom zelenjavom. poezija.isto može da se uradi i sa bobom. dodaš pesto od slaninice i bluka. carska čorba.

Link to comment

haha, bingo savet. imam kilogram mladog boba u frizideru:)inace sam pogresio, ostavio sam na previse slaboj vatri - 90C pa sada treba da se doradjuje na jacoj. moracu da kupim pravi termometar za rernu, ovo fabricko sranje nema veze sa zivotom.

Link to comment

žao mi je što se nisam pridružila akciji kupovine tučaniog posuđa. nisam imala petlju, jer moji još pamte da sam nov novcat tučani tiganj preventivno poklonila majstoru koji mi je montirao keramičku ploču.

Link to comment

alan ford times demand alan ford measuresdelhaize spaghetti, na mulju blago obradjen bluk, ljuta papričica, na kraju posuti ostacima socko zanetti parmezana i sprinklovati peršunom i rukolom

Link to comment

now blending: jedan manji mango, jogurt, mleko, meda na vrh kasicice i kardamom. mmmmmango lassssiiii!uz to se krckaju neke tuzne povrcke, sta se naslo u frizideru: malo celera i sargarepe, dosta graska i jedan paradajz. mislim da cu uskoro da ubacim i crveno socivo i razne indijske zacine, and call it a day.

Edited by betty
Link to comment

Brat Gazza je banovan, avaj, tako da mi ne moze pomoci oko recepta...ali evo sta radim, novi eksperiment sa junecim rebrima. Trenutno se mariniraju sa cajun mesavinom zacina, i tako ce do sutra. A sutra idu u gvozdenu serpenju, gde ce im se pridruziti gomila seckanog crnog luka, ljute papricice (suve i sveze), Hajncov barbecue sos, jabukovo sirce, med i belo vino da sve to ogrezne. I to cu da krckam u rerni minimum 5-6 sati.Kao prilog: kuvani kukuruz, sjenicki sir i rakija. Soul food.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

da znas da hocu, to cu pri kraju, kada ovo ostalo malo kalira i napravi mestaa da, a pre turanja u serpu - rebra idu na izivljavanje na usijani gvozden tiganj

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Brat Gazza je banovan, avaj, tako da mi ne moze pomoci oko recepta...ali evo sta radim, novi eksperiment sa junecim rebrima. Trenutno se mariniraju sa cajun mesavinom zacina, i tako ce do sutra. A sutra idu u gvozdenu serpenju, gde ce im se pridruziti gomila seckanog crnog luka, ljute papricice (suve i sveze), Hajncov barbecue sos, jabukovo sirce, med i belo vino da sve to ogrezne. I to cu da krckam u rerni minimum 5-6 sati.Kao prilog: kuvani kukuruz, sjenicki sir i rakija. Soul food.
jel ti to nocu kad je malo hladnije lozis?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...