Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Meni je zanimljivo da "mjau" u stvari nije "mačeći". Maconi mjauču radi nas, to je njihov jezik specijalno namenjen za nas. :)  Kažu da je mjaukanje "post-domestication extension" od mačijeg bebećeg jezika kojim traže majčinu pažnju - to je ono kod mačića što više zvuči kao cijukanje. Te da mačke koje odrastaju bez prisustva ljudi ne mjauču. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Cat_communication )

Link to comment

i meni je tesko da skapiram macece signale, posto nikada nisam imala macku kao kucnog ljubimca

ove 3 o kojima brinem na poslu su druga prica, nije kao da su skroz pripitomljene, od njih samo jedna voli da se mazi ali ni nju nikad ne uzimam u ruke jer joj se to sigurno ne bi svidelo, ali zato pristaje da trljamo celo o celo, i prede kad je mazim,mislim da ona najvise od svega voli kad joj nesto pricam. Drugu mogu da mazim ali svega par sekundi, a onda se skloni i izvodi neko ludo uvijanje u fazonu `volim i ja tebe ali to pipanje je bljak`, njih dve nikad ne grebu i ne udaraju, Treca i najstarija iz grupe je tek od skoro odustala od toga da me zvizne kad god joj se ukaze prilika, bila sam joj se malo zamerila,a veliko je zlopamtilo.

Onda, tu je jos i Gricko, macak od ulaza gde stanujem, on zivi u par stanova, pokusao i nama da se uvali na gajbu, Savrsen macak u svakom pogledu, danju obicno spava na klupi ispred zgrade, on npr kad je raspolozen ako sednem pored njega hoce da se uvali u krilo, ali ako ja sednem, a on ostane da lezi pored, mogu da ga pomazim samo par puta, onda krene da mrda repom i ako odmah ne prestanem sa mazenjem sledi ugriz ali ne jak, vise onako usputan, valjda mu to znaci `ne smaraj` mada mi je padalo na pamet i da se mozda tako igra

 

sve u svemu, macke su mi mnogo komplikovanije od pasa, kod pasa sam odmah nacisto

Edited by Sara
Link to comment

Za ovu crnu mačku sa snimka se vidi iz aviona da se sprema za napad- repom nisko maše kao da briše prašinu uz netremičan pogled, uši razmaknute i blago unazad, liže nos.

 

Moj mačak u stvari nema ime, a odaziva se na "dođi", ako želi da dođe.

 

Što se tiče ponašanja, ne znam šta pokušava da mi kaže time što sačeka da sednem/legnem, a onda se nasloni uz nogu celom težinom i silno i dugo se doteruje i utroši u to dosta energije, pa se na kraju skupča da dremne, ali naglasak je da mu služim kao nekakva potpora dok se uređuje i to mu je vrlo bitno.

Edited by halloween
Link to comment

Žmirkanjem i žmurenjem iskazuje apsolutno poverenje. (Verovatno ne kapira da je to grdnja, haha).

jeste to sam procitao negde na netu ali mislim da kapira posto grmim i sevam, pre ce biti da je u fazonu bas me briga 

 

bezobraznica !!! roknucu je 

Link to comment

ma budale !!

 

ne moze tek tako da ih se uzme, bretonci.... postavio sam juce popodne oglas na leboncoin i oko 1 ujutru pun inbox, tridesetak zainteresovanih, spremnih da dodju odmah, mole me da ih rezervisem...  ludilo :)

Link to comment

ma budale !!

 

ne moze tek tako da ih se uzme, bretonci.... postavio sam juce popodne oglas na leboncoin i oko 1 ujutru pun inbox, tridesetak zainteresovanih, spremnih da dodju odmah, mole me da ih rezervisem...  ludilo :)

 

šta je na kraju bilo sa miševima? jesu ih mačke razjurile?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...