Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

lele, bukurešt je katastrofa. vraćaj se što pre pa jedi ovde...
ja postavio odgovor mc donalds, KFC, burger king, coca cola pa obrisao, bilo me stra' da covek ne pomisli da ga zavitlavamo.... nisam bio u bukarestu, ovaj granicni i transilvanski deo je uglavnom tiha jeza, isto su mi o prestonici rekli neki dosta ozbiljni stranci kojima je dolazak u beograd bio ravan preseljenju u pariz sto se hrane tice.mada mi je tesko da poverujem da posle svega bas nema nijedno pristojno mesto. bice da smo neupuceni u tematiku.
Link to comment

Vratio bih se ja, ali pos'o ne da. Za sada stvarno jeste tiha jeza. Kukuruz i kacamak ne mozes da izbegnes ni kad sladoled narucujes.Mislim da cu probati neki od ovih resorana sto ih preporucuju na sajtu.Pozdrav

Link to comment

Rumunija je inace blagi horor, kad bih morao da biram izmedju radikalske Srbije (sto se nadam da nece biti) i ovakve Rumunije, izabrao bih Srbiju bez razmisljanja.Kad sam prolazio Rumunijom, jedva sam cekao da se vratim kuci. :ph34r: Bukurest je katastrofa, ruzniji grad od istog u zivotu ne videh.Na obali jedino lepa Mamaia.Hrana im je inace ocajna. :ph34r:Edit: A tako ogavno, kao sto sam se osecao u Rumuniji, nisam se osecao ni za 8 dana Bangkoka, ni onaj specifican, PC receno, miris, nije toliko ogavan kao Bukurest u celini. Preporuke:Singapur:Fetty, kazu da je novi bolji od starog, Newton Circle i China Town, ovaj poslednji je u samom Imperial Oberoy hotelu.I nezaobilazni dorucak s majmunom u zoo vrtu na granici s Malezijom.Kuala Lumpur, ne secam se imena restorana, ali znam da je secuanski i da sam tamo jeo najbolje jastoge na svetu.

Edited by uros_s78
Link to comment
Kad se vracas? Sta kazes da ti dam lovu da doneses neko vino?
Vracam se za vikend, mogu da ti kupim vino, nije problem.Posalji mi PM, pa cemo se dogovoriti da ne gusimo topic.PozdravP.S.@UrosJesi siguran da si bio u Mamaji. Meni je to licilo na suludu kombinaciju Ade i crnogorskog primorja.
Link to comment
P.S.@UrosJesi siguran da si bio u Mamaji. Meni je to licilo na suludu kombinaciju Ade i crnogorskog primorja.
I u Mamaji i u Konstanci i u Navodariju.Mamaja je jedino, kako-tako, OK.Konstanca izgleda kao Bijela osamdesetih, a Navodari k'o Chernobilj na moru. :ph34r:Baba* jos i dobro izgleda u odnosu na Konstancu, u kojoj se ispred lokalne crkve brvnare skupljaju deca zrtve trgovine ljudima i Slobodne Luke**, koja smrdi na kanalizaciju i nuklearni otpad zajedno. :ph34r: *Mamaja** NavodariEdit:Sa Dachijama iz doba Chausheskua i autobusom gorim nego onaj iz "Ko to tamo peva" kojim se ide od i do Navodarija. :ph34r: Edited by uros_s78
Link to comment

Svajcarska restoran Hirschen.Izuzetno prijatno mesto sa izuzrnom klopom i nazalost izuzetno visokom cenama.Dobio sam od nekih prijatelja poklon cekove za taj retoran od otprilike 130?.Moja bojazan da necu moci sve da potosim je bila neopravdana.Dobre cene i visoki kvalitet kostali su 280? za dve osobe.Neverovatno ali njihova vinaka karta nije karta nego knjiga. :D klik home

Link to comment
  • 1 month later...
http://www.monsieurvuong.de/mvweb/en/index_main.htmlmonsieur vuong je jedan od omiljenih "etnickih" restorana i na sirem potezu od same nemacke jer ostavlja kompletan utisak na gosta, enterijerom, izborom pica i menijem, gost moze lako steci utisak da se nalazi u nekakvoj modernizovanoj verziji kolonijalnog sajgona, a ne berlinskog mittea. na meniju se nalazi svega nekoliko jela: jedno hladno predjelo (najcesce rolnice od algi sa mesom na tanjiru sveze salata sa vijetnamskim zacinima), njihova wonton supa u 2 verzije (meso, veget), supa od povrca, hladna salata sa pirincanim nudlama, kari i tople nudle sa svinjetinom i povrcem. od pica tu su fantasticni kokteli i sejkovi od cedjenog voca, vijetnamski cajevi (omiljeni od hrizanteme), topli napitak od lajma, djumbira i meda, francusko/vijetnamska vina i naravno vijetnamska piva, vijetnamska kafa i jos ponesto. namestaj je minimalisticki ali napravljen od bambusa, na zidovima su slike sajgona, svuda okolo su teske plisane zavese, svira francuska ili vijetnamska muzika. cene su jeftinije od bilo cega slicnog u beogradu, jela su 4.20-6.90E, pice 2-3E, rutinski prolazite sa 10E po glavi.najbolja fora koju sam naucio kod ms vuonga je da povrce za vecinu azijskih jela tipa supa ili karija uopste ne treba kuvati. recimo njihov wonton je prost kao pasulj, a neverovatno ukusan: napravi se savrsena supa (baza) i skuvaju wonton dumplings. u (praznu) ciniju u koju se servira supa, najpre se stavi tanko iseceno povrce koje tu ide - brokoli, sargarepa, sojini izdanci - i bez ikakvog posebnog kuvanja to prelije vrelom supom u kojoj su valjusci (ako se tako zovu dumplings). u tih par minuta od sipanja supe do pocetka jela, povrce ce omeksati, ispustiti deo arome, a ostati savrseno al dente. istu tu foru koruste i za kari odnosno jela sa toplim nudlama i pirincem.suppe.jpg
Link to comment
  • 3 weeks later...

Upravo aploudujem fotke iz Njuce u Decembru '07 i setih se mehickog restorana Dos Caminos na Park Ave.Zanimljiv detalj su cinije od vulkanskog kamena u obliku prasica, pilica i ostale sitne zivincadi koje stoje na svakom stolu i u kojima ti posluze sveze napravljen gvakamoli i to zaljucen chilijem po zelji.Predjelo trio ceviche je vatromet za culo ukusa - morski plodovi u kombinaciji sa svezim zacinima na malim tostatadosima.Naravno, kao po Marfijevom zakonu, na svakom putovanju moram da primetim grupu razuzdane mladezi za stolom u cosku i prokomentarishem kako su glasniji cak i od mene. Naravno, kao po pravilu, 2 momka stigose sa zakasnjenjem i bese pozdravljena od 1 za stolom sa 'de si brateee!' :D

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Petrosino, NY. Restoran koji nažalost neće niko posetiti jer je skoro zatvoren. Čisto da odam poštu divnom mestu. Na pomen ovog grada, setim se odmah i ovog restorana. Minimalistički sređeno, Dragana Ognjenović bi pala ničice. Pire ima slične elemente. Odrani beli zidovi, bele vezane draperije, silno uvelo granje i šiblje (!?) raznobojni kamenčići (opis?!...čista lepota?!). Šank sa kanalčićem u kome je voda i lotosovi cvetovi. Jedno vreme su držali unutra male kornjače, ali su stalno bežale (ili su dobijale upale nogu, jer su se posetioci igrali s njima ko sa autićima). Restoran je proklamovan kao sicilijanska kuhinja. Gambori na krupnoj morskoj soli preliveni ceđenom pomorandžom. Hleb umočen u crno vino sa lignjama (vinska popara?), karfiol, presovan kao kolačić sa nekim umacima, fenomenalan losos file, nekako sa nečim... i... bre moram nešto da jedem...petrosino.jpg

Edited by C žeton
Link to comment

Mr. Chow NY. Restoran za zaobilaženje zbog cene. Tri lista salate i čaša vina 150$, baš toliko. U restoran zapravo dolaze sve filmske, muzičke zvezde i sve ostale persone sa puno para (ili se jednostavno neko prošvercuje na poznanstvo zaposlenih, a naših koji tamo rade i svih ostalih balkanaca kolko voliš). Hrana je kineska, ali drugačija, jer su kao u pitanju recepti carske trpeze. Vlasnik, Mr. Chow, koji pod svojim imenom ima dva restorana u NY, je poznati kolekcionar i s vremena na vreme epizodni glumac, sad već veoma u godinama. Ovde nećete naći ništa jako ljuto jer gazda napominje svojim zaposlenima da je ljuto za siromašne! Preporuka: piletina u belancu. Ovo je retko mesto gde se može popiti Dom Perinjon na čašu, 50$! Za susednim stolom sigurno ima neka hip-hop zvezda koja se prska Kristalom i gađa hranom, uvek su reperi najglasniji. Dede se i neko naš, recimo poznati voditelj i novinar sa jedne televizije (neka mi oprosti, ali ovako je bilo), sa nekim crnogorcima od kojih, jedan u šljašteće belim, pa još lakiranim cipelama. Toliko su bili arogantni, da osoblje nije htelo da ih služi (među nama), pitali su jel' su vam svi selebriti u Srbiji ovako obučeni. Ova cipelarna ekstravagancija je veoma bila primećena. među gostima, takođe. Sva sreća iz trećeg im je prošla kartica.Ovo i nema tolko veze sa topicom al' crko bi da nisam reko! Mislim ovo je u poverenju...ny57th_04.jpgnytribeca_02.jpgLevo je 57 ulica, desno Trajbeka.

Edited by C žeton
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...