Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa ne, mislila sam na bilo koji roustid koji je roustid. na primer, ovaj recept

 

http://www.simplyrecipes.com/recipes/roasted_cauliflower/

 

:)

 

Sad sam htela da citiram taj recept, deluje jednostavno. Nemam parmezan i necu do radnje tako da cemo taj deo izostaviti. Imam edamer i grcku fetu ali sumnjam da to moze da posluzi. Mada onaj Dzejmijev deluje primamljivije a imam i listice badema...videcu za sta cu biti raspolozena za dva sata

 

Ras,

ja djuvec pravim u serpi tj. na plotni. No, pravila sam ga vec dvaput sad jer sam imala lepih svezih paprika i paradajza i muski, koji je uz to i bolestan, je izjavio da bi sad nesto sto i on voli da jede :D (= sto dakle nema paradajz niti papriku)

 

Beta Kentauri, i taj "sufle" deluje dobro.

 

Hvala na ovim predlozima, uteftereni su!

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Imam lepu glavicu svezeg karfiola. Sta jednostavno da uradim sa njim, nemam zivaca da pravim corbu sad? Recimo nesto sa rernom, posto bih dinstala meso u rerni, pa mogu da stavim ili sa tim mesom karfiol (nisam nikada radila pa ne znam da li je dobra ideja? to radim sa krompirom, sargarepom i lukom), ili da stavim posebno, mozda malo pospem maslinovim uljem i nekim zacinom..? Imam svez persun i ruzmarin (iz saksije ^_^), ostalo suvo/zamrznuto.

 

 

mozes ga ubaciti sa mesom u rernu ali ga pre toga isitni na cvetove i stavi jedno 5min u kljucalu vodu..ili ako ti se ne bari onda ga cesce treba okretati i prelivati sokom/masnocom od pecenja a ako ga barnes onda ne treba..moze maslinovo,moze persun,ruzmarin..

Edited by ivy
Link to comment

mozes ga ubaciti sa mesom u rernu ali ga pre toga stavi jedno 5min u kljucalu vodu..ili ako ti se ne bari onda ga cesce treba okretati i prelivati sokom/masnocom od pecenja a ako ga barnes onda ne treba..moze maslinovo,moze persun,ruzmarin..

 

mislis da tokom ta dva sata u rerni, u zatvorenoj jena ciniji, treba da se okrece?  ja ni meso ne okrecem cesto, u principu je prekriveno tom vodomascu

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Imam lepu glavicu svezeg karfiola. Sta jednostavno da uradim sa njim...

 

iseckaj ga u mrvice u blenderu, tj. napravi cauliflower rice. onda mozes svasta, ima gomila recepata, a ja ga jedem cak i sirovog sa malo zacina i mulja, ko nekakvu salatu.

Link to comment

Ljudi, dajte mi neki recept (za dummies, dakle detailed) za neki pikantni, ukusni, gusti pasulj. Ono, da liči na vojnički. Kad kažem gust, mislim da je čorba gusta, ne da ima 3kg pasulja :)

 

 

Najjednostavnije je ako postoji vec kuvani pasulj u teglama (400/500 grama) ako ne skuvaj kilo i po pasulja. Pasulj stavi u vatrostalnu posudu zajedno sa seckanim persunom i tri sitno scekana cena bluka i tri lovorova lista.

U tiganju isprzi:

- tri glavice cluka (kad dobije zlatno smedju boju, dodas:

- 150gr seckane slanine

- 150 gr seckane ljute kobaje 

- nekoliko zrna mariniranog bibera

- malo ljutog sosa od paprike iz tube

- malo senfa i kapra

- alevu papriku

- knorr kocku i po ili so sta vec volis

- biber

- oregano

 

Kad je sve isprzeno, dodaj u pasulj, dobro promesaj i nalij vodom da prekrije. Rkni u rernu 45 minuta na 180-190º, povremeno promesaj i voila. Garant ces prste da polizes.

Link to comment

Najjednostavnije je ako postoji vec kuvani pasulj u teglama (400/500 grama) ako ne skuvaj kilo i po pasulja. Pasulj stavi u vatrostalnu posudu zajedno sa seckanim persunom i tri sitno scekana cena bluka i tri lovorova lista.

U tiganju isprzi:

- tri glavice cluka (kad dobije zlatno smedju boju, dodas:

- 150gr seckane slanine

- 150 gr seckane ljute kobaje 

- nekoliko zrna mariniranog bibera

- malo ljutog sosa od paprike iz tube

- malo senfa i kapra

- alevu papriku

- knorr kocku i po ili so sta vec volis

- biber

- oregano

 

Kad je sve isprzeno, dodaj u pasulj, dobro promesaj i nalij vodom da prekrije. Rkni u rernu 45 minuta na 180-190º, povremeno promesaj i voila. Garant ces prste da polizes.

 

:thumbsup: , zahvaljujem i probavam ovih dana.

Link to comment

mislis da tokom ta dva sata u rerni, u zatvorenoj jena ciniji, treba da se okrece?  ja ni meso ne okrecem cesto, u principu je prekriveno tom vodomascu

 

 

ako ce biti poklopljeno ne mora ni da se bari ni da se okrece ali ce mozda biti dugo 2sata...

Link to comment

Najjednostavnije je ako postoji vec kuvani pasulj u teglama (400/500 grama) ako ne skuvaj kilo i po pasulja. Pasulj stavi u vatrostalnu posudu zajedno sa seckanim persunom i tri sitno scekana cena bluka i tri lovorova lista.

U tiganju isprzi:

- tri glavice cluka (kad dobije zlatno smedju boju, dodas:

- 150gr seckane slanine

- 150 gr seckane ljute kobaje 

- nekoliko zrna mariniranog bibera

- malo ljutog sosa od paprike iz tube

- malo senfa i kapra

- alevu papriku

- knorr kocku i po ili so sta vec volis

- biber

- oregano

 

Kad je sve isprzeno, dodaj u pasulj, dobro promesaj i nalij vodom da prekrije. Rkni u rernu 45 minuta na 180-190º, povremeno promesaj i voila. Garant ces prste da polizes.

e ako ovo liči na vojnički :D

Link to comment

Obratiti paznju na poslednju recenicu  :fantom: a i za vojnicki pasulj mu fali kazan i manjerka. Ko zna dal je i u vojsku isao.

 

Naravno da sam išao, da su nas opet bombardovali ja bih nas branio sa nula dana i iskustva na boforsu za 9 meseci.

 

Ja sam indeed mislio na gust čorbast pasulj, ali ne mari, svakako ću ovo da /probam/ da sklepam, deluje ukusno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...