Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

uuu sad treba da crknem da se setiom shta smo jeli kod mlinara a svashta smo jeli, chak i shtruklu. bila je i neka slavonska pica sa kobajama.

 

i krompirusha im beshe vrh extra, sad sam se setila.

 

 

 

daj nek neko ko prolazi vidi da li ima krushchic ili su preveli :rolf:

Edited by gospa buba
Link to comment

i da l se drzi klipic il je zavrsio ko кифла :D

 

mlinar mi je kvik fiks u kroejsi. moj favorit zvrk sa sirom il spanacem, treci izbor sturkla. 

junioru je prvi izbor shtrukla pa krompirusha. samo rvati u rvackoj ne daju ni salvete ni kesu, pa se zamazesh do pertli <_<

Link to comment

Ухх сад кас спомињете штрукле, падоше ми на памет тачке. Ћу да наручим да ми се направе сљедећи пут домаће али не са џемом од шљива.:)

Link to comment

a sa chim cesh ako ne sa djemom?

 

 

dajte obavezno info iz mlinara ko prolazi, kako stojimo sa srbskim jezikom i cirilicom. lako cemo da jedemo, ako se steknu uslovi ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment
  • 2 weeks later...

Overio danas Simit Saraj, nisam siguran da ce dobro da prođu sa onim cenama. Peciva su sva preko 200 dinara komad, mada, ima i kolača koji stvarno primamljivo izgledaju, kafe, itd...

 

Uzeo sam ono što oni zovu burek (izgleda kao ona uvijena pita, samo vrlo tanka) sa tahinijem. Slatko je, ali tek malo, prhko i krckavo, vrlo fino. Sad me i te slane stvari baš zanimaju.

Link to comment

neko je napiso na forumu da je simit saraj bzvz kad se tek pojavila vest da dolaze, i od tad je za mene simit saraj tursko groblje :D ne privlaci me ni pogled da bacim unutra kad prolazim...

 

 

pekarska radionica 

 

otvaraju se za koji dan u kralja petra 91. prosla sam danas, testiraju peci i musterije, ja sam se zrtvovala i za dobrobit covecanstva najela se njihovog hleba s brusnicom i orasima. moja nova omiljena pekara u gradu. mi hepi   :)

 

ha, ispalo je da je to kao nekakva ispostava njujorske pekare uliksa fehmijua njegovog javnosti nepoznatog brata hedona. 

 

http://www.hellomagazin.rs/domace-vesti/uliks-hedon-fehmiju-pekarski-zanat-umesto-pozorisne-scene/

 

sve sto sam jela je fenomenalno. jedino ih u kroasanima siju francuskinje, al to je normalno :D njihovi su vise kao nekakve kroasanaste puter kifle. nema bureka, furamo se na njujork :)

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...