Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

bas si neki. dobre su im cabate
bravo care. ne dobre, nego odlicne.imaju par proizvoda koji opravdavaju njihovo postojanje na planeti zemlji.toliko od mene, a hleb kupujte po dorcolskim pekarama koje prave samo to...health food makes me sick.
Link to comment
Inace ko od NSadjana ne zna, pekara Maja u Sremskoj Kamenici prave zivotinjske vekne od po 1,5m.
hehe, sticajemokolnosti ove nedelje doruchkujem u pekari maja (dodushe u pezosu) i pogledalo me je to chudovishte juche sa police.treca nedelja burek na kopu i domaci jogurt, oleeee.
Pravi crni hleb i treba da izgleda kao cigla, i da takav ostane 4-5 dana. ^_^
a potom se sjebe i omeksha? angry.gif:lol: shta ja znam moj bread maker fino umesi vazduha i bude onako ozbiljan, al opet vazdushast leba.no fidelinka se ne da tako lako. antipreporuka svakako za to brashno.
Link to comment

Jelte, a Bread & Co? Imaju i oni ok lebac. Skoro sam neki njihov sendvic smotao na brzaka, bio je od pomoci. Cak imaju i neke corbice, potaze.Hleb i kifle, najodvratniji brauni na svetu, jbga zajebo sam se. Ali im nije bila losa cebata sa cimetom i suvim grozdjem (letos).Roggenart, bio sam na dan otvaranja (nisu nista dali za dzabe, mam...im...). Hleb je dobar i okom se jede :) . Slabo trosim beli hleb, pa mi je ovde ok, mada je dosta skup. "Ovo" sa makom mi nije bilo nista specijalno. Brios sa orasima, sonata sa malinama, fine poslastice, a da nisu preslatke.Ko pravi Bakin hleb? Klas? To vec dugo vremena kupujem. Eventualno one crne vekne sa 3,4 rupice po sredini.edit: kompulsivni edit na edit

Edited by C žeton
Link to comment

U hleb i kifle zalazim iskljucivo zbog cabate sa maslinam. Dva komada hvala i dovidjenja. Nije mi palo na pamet da kupujem one bezobrazno skupe sendvice, salatice i ostale zajebancije. probao sam jednom kolach neki i dansko pecivo i od tad igram samo na sigurno.Inace o svemu se moze diskutovati ali kada su pekare u beogradu u pitanju od Trpka nema bolje.

Link to comment

Nema gore od Mitrovica na uglu Starine Novaka i 27. marta. U sirokom luku zaobidjite.U gore pomenutoj, 27. marta dobar je Ristic, a i radi celu noc, samo za nas nocobdije.

Edited by Paprichica
Link to comment

Hleb u Veru je odlican posebno kad naletis pred zatvaranje na vrucu ciabattu sa parmezanom ili seljacki, dobar hleb ima i pekara preko puta Zapleta crni i kukuruzni mada nije los ni Klasov beogradski, ove farbane sto za Hleb i Kifle pravi Ishrana Smederevo ne kupujem.

Link to comment
Čarlijevi anđelicarli.jpg
Ooooo, sotono...Uđem oko podne u pekaru u kraju da kupim nekolicinu stotina grama žu-žua i pokile jogurta za doručak. Ali, ne bi žuž-ua. Blenem kroz ono zakrivljeno staklo nad pecivima, blenem i vidim je. Sama. Velika. Tamna. Uskoro moja. Pogačica sa čvarcima. Sinoć zbog skota iz quotea sanjana. Velim seki da mi zapakuje suzdržavajući bale. "Nije baš najsvežija, komšija". "Pakuj". "Skroz je tvrda, pogledaj". Vadi je, a na plehu ispod nje ne ostaje masni trag. Sve mi je jasno, ali srce ne prihvata. Pruža mi je da pipnem. Kamen. Ko da pipam leš neke drage osobe. Obaram glavu i bez reči izlazim, jbg, ješću kafu kašikom. Bilo mi je jasno da će ovo biti baš usran dan. Larssone, sotono.
Link to comment

preterali ste.sad cu ja da ih sanjam.zvuchi neverovatno, ali meni su psč najbolje kad ih majka spremi.to je retko, jer kao retko se ima naci drozzdina(?) i postupak je neshto milion puta premazuj, premeshavaj, ali koje je to vrhnje na kraju... mmmjedva chekam da se probudim :)off: imate te tripove kao voda na usta curi i dobijate neverovatne ideje, a 3 ujutro je i kao jedva chekam da se probudim da krkam, kad ono ujutru lepak u ustima?off off.

Link to comment
Ooooo, sotono...Uđem oko podne u pekaru u kraju da kupim nekolicinu stotina grama žu-žua i pokile jogurta za doručak. Ali, ne bi žuž-ua. Blenem kroz ono zakrivljeno staklo nad pecivima, blenem i vidim je. Sama. Velika. Tamna. Uskoro moja. Pogačica sa čvarcima. Sinoć zbog skota iz quotea sanjana. Velim seki da mi zapakuje suzdržavajući bale. "Nije baš najsvežija, komšija". "Pakuj". "Skroz je tvrda, pogledaj". Vadi je, a na plehu ispod nje ne ostaje masni trag. Sve mi je jasno, ali srce ne prihvata. Pruža mi je da pipnem. Kamen. Ko da pipam leš neke drage osobe. Obaram glavu i bez reči izlazim, jbg, ješću kafu kašikom. Bilo mi je jasno da će ovo biti baš usran dan. Larssone, sotono.
Probaj kod Kineza. Ili u KFC. Ili kod Dekija Kapitena. Jbg, veliki ste grad, mora da ima negde.Ako je baš panika, sutra ću opet da ih fotkam i okačim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...