Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

1 hour ago, SNARC said:

Zamislite da Jataganac, Kurcubic i Giga Moravac organizuju proizvodnju piva...tako je bilo i tako ispalo. 

 

Ja bih to pio u velikim kolicinama dok gledam Bolji zivot na Ju Tjubeu

Link to comment
Pa dobro, gin tonica mogu svakako u vecoj zapremini od toga, ali gin tonic je lep. Ovo je gorkasto i prejako. Mlatko, vidi mozda ima negde da se poruci u Evropi.
Nema [emoji20]

Steta, volim tako pljucnuti uz biftek ili hamburger nesto tako gusto ali gorko. Tennents i francuski Adelscott nisu mi nesto.
Link to comment

A ti što prave ta jaka piva, je l' ih prave s namerom da dobiju ultra alkoholno pivo ili je toliki procenat alkohola  samo neizbežna posledica postizanja nekakvog ciljanog ukusa?

 

Mis'im, ja volim pivo baš zato što mogu dugo da ga pijuckam a da se ne odvalim. Sam čin kontinuiranog pijuckanja je važniji od ukusa.

Link to comment

Probao sam bio neko (valjda) crveno pivo sa deset(ak) posto alkohola i bilo je fino, uopšte se nije primećivalo da ima više više alkohola nego što je ukus sugerisao. Skroz pivski ukus. Za razliku od nekog Baltik ili tako nešto, jbmlga, sa devet posto alkohola koje je bilo kao da pijem pivo izmešano sa votkom. To je sve bilo sa drugarom koji se, čini mi se, dobro razume u piva, i za ono prvo, crveno, mi je pričao da su to pravili neki monasi negde a da je količina alkohola prosto rezultat duplog (?) vrenja koje je neophodno da bi se dobio taj ukus (ili je razlog, istorijski, bio dugotrajnost)

Link to comment

Postoje piva kod kojih imaš utisak kao da su fizički pomešali neki alkohol i pivo. A ima nekih kod kojih ne primetiš na prvu , tek te posle zvekne...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...