Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Pilsner Urquell je vec petnaestak godina moje omiljeno pivo. Medjutim nesto se dasava sa tom pivarom.To pivo je pocelo da nestaje sa rafova u nekim vecim prodajnim lancima u evropi pa cak ga nema vise ni u Maxiju.Za sad ga nekako zamenjujem super ceskom pivom Hodovar (valjda se tako pise jer ga ima samo na tocenje u obliznoj krcmi)ali je ipak preskupo za svakodnevnu upotrebu.
Sa Pilsnerom se ništa ne dešava, jedino možda da ne stižu da proizvedu da pokriju potražnju, ili da im prodavci ne plaćaju. Inače u Češkoj je Chodovar - Pivovar Chodov? Plan? (pretpostavljam da na to misliš, jer Hodovar ne postoji) opštepoznat pod narodnim imenom samoser. Pa ti vidi...
Link to comment
Sa Pilsnerom se ništa ne dešava, jedino možda da ne stižu da proizvedu da pokriju potražnju, ili da im prodavci ne plaćaju. Inače u Češkoj je Chodovar - Pivovar Chodov? Plan? (pretpostavljam da na to misliš, jer Hodovar ne postoji) opštepoznat pod narodnim imenom samoser. Pa ti vidi...
Sa Pilsnerom se ipak nesto dogadja jer je nestao istovremeno sa rafofa iz dva najveca trgovacka lanca u CH a u isto vreme je nestao i u Maxiju. To sigurno nije slucalno. Zar bi Pilsner mogao da se odrekne tako velikih kupaca kojima vec najmanje 20 godina isporucuje svoje pivo.Preporucujem ti da probas i taj samoser ali ne tvoj nego onaj iz Chodov? Plan?. Pivo je bar ovo na tocenje (ne nekakva desetka) izuzetno.
Link to comment
Sa Pilsnerom se ipak nesto dogadja jer je nestao istovremeno sa rafofa iz dva najveca trgovacka lanca u CH a u isto vreme je nestao i u Maxiju. To sigurno nije slucalno. Zar bi Pilsner mogao da se odrekne tako velikih kupaca kojima vec najmanje 20 godina isporucuje svoje pivo.Preporucujem ti da probas i taj samoser ali ne tvoj nego onaj iz Chodov? Plan?. Pivo je bar ovo na tocenje (ne nekakva desetka) izuzetno.
Da citiram naziv topica, "Pivo, o ukusima se ne diskutuje". Ja obilazim Chodovar u širokom luku. Ta pivara ima odličan restoran Ve Sk?le, bio sam tamo par puta (dobro znam i jednog od suvlasnika pivare, pa smo imali tamo i neke specijalne akcije), ali pivo je u 3. češkoj ligi. Pivo na točenje može da bude bilo koje jačine, znači "ne nekakva desetka" je potpuno pogrešno, pošto se toči svako pivo, najviše desetka (10?) i dvanaestka (12?) ostala piva manje. Nedavno je počelo da se toči i bezalkoholno pivo, dugo je bilo samo flaširano.
Link to comment
Da citiram naziv topica, "Pivo, o ukusima se ne diskutuje". Ja obilazim Chodovar u širokom luku...
A o cemu bi smo trebali da diskutujemo na ovom topiku?Ako se diskisija svodi na "Tuborg je super, srk, srk , mljac mljac , mm.. mm.. " onda jebem ti topik i diskusiju o pivu.Sto bi rekao Sloba aj ziveli, odo ja u podrum, ali ne po pivo nego sljivu, jer to je zakon.
Link to comment
  • 2 weeks later...

da nastavim svoj pivski putopis kroz americka piva. ko je navikao na nemacki hefeweizen, ne bi trebalo da eksperimentise sa ufo. mnogo slatko, skoro kao radler. stavljaju limun (a nije kristal).

Link to comment

Najgore: Niksicko, BIPNajbolje: Asahi, CascadeTuborg: nisam cuo za to pivo 15 godina, sad me topic podseti da sam ga nekada pio i kako me je nervirala cena, svi su optuzivali "nepovratnu bocu". U Varazdinu i okolini se prodavalo u "povratnoj" 0.5L flasi kao i svako drugo i bilo je samo 10% skuplje od obicnih piva.Heineken je piss koji je i pored nize cene(!) od lokalnih piva propao u Japanu. Ovde i u regionu ima da se nadje japanskih piva i time se snabdem, na Heineken se uopste ne obazirem.Sto su Japanci uradili sa kolima, to su uradili i sa pivom - doveli do perfekcije.

Link to comment

Tek sad izvalih topić. :o Moram da zavalim Mary Popizd za info o irish pub 'three carrots', će da se overi. :s_w: U zlim Amerikama se dočepah Fostres pive, i valjano se oleših, ali ovde nisam primetila da je ima. Volim konzumirati proverene stvari: Heineken, Guinness, Corona, Tuborg i naravno, (da ne izneverim nadimak koji dobih od žutog pernatog 4umaša), Beck's. :D

Link to comment
Najgore: Niksicko, BIPNajbolje: Asahi, CascadeTuborg: nisam cuo za to pivo 15 godina, sad me topic podseti da sam ga nekada pio i kako me je nervirala cena, svi su optuzivali "nepovratnu bocu". U Varazdinu i okolini se prodavalo u "povratnoj" 0.5L flasi kao i svako drugo i bilo je samo 10% skuplje od obicnih piva.Heineken je piss koji je i pored nize cene(!) od lokalnih piva propao u Japanu. Ovde i u regionu ima da se nadje japanskih piva i time se snabdem, na Heineken se uopste ne obazirem.Sto su Japanci uradili sa kolima, to su uradili i sa pivom - doveli do perfekcije.
U CZ stoji u nekim supermarketima Heineken (još brewed in Poland) za 18 CZK pored Plzeňskog za 22 CZK, uhvatila se prašina na njemu, niko ni da ga pogleda. Da ne pričam o ostalim domaćim pivi(a)ma koja su puno jeftinija od Pilsnera, a nisu toliko gora od njega, 1 HEI nema šanse u ovoj zemlji.
Link to comment
Sto li se ovaj ovoliko smeje?
Ova... :)Inace, Weifert pravi tamno pivo tek dve godine i pored Niksickog je jedino domace tamno pivo koje nesto vredi. Pri tome je i najjace sa 6,5 %... Imali su i eksperiment sa belim pivom, ali mi se nikako nije svidelo i spada u retka piva koja ni u kojoj situaciji ne bih mogao da pijem (uz razna "vocna" piva, s ukusima tekile i sl.)
Link to comment
Sto li se ovaj ovoliko smeje?
moras priznati da je smesno tek tako tvrditi da su japanska piva dovedena do perfekcije. jeste ovo topik u kome se ne diskutuje o ukusima, ali tvoj post je bio tvrdnja, jednako smesna kao kad neko iz niksica tvrdi da je niksicko pivo najbolje, jer je njihova voda najbolja wink.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...