Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

Na rende tanko izvukao listiće krompira.U tepsiju na pekarski papir posložio listiće i u rernu... Jebena katastrofa :isuse:Imam živahne listiće i karbonizovane. + Moraću da slušam: " Jesam ti rekla da ne može tako" ceo dan.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

sta si tacno pokusavao da napravis, domacinski chipsy?jel smo ti vec rekli da pre kuvanja dodjes ovde pa pitas? :)

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
sta si tacno pokusavao da napravis, domacinski chipsy?jel smo ti vec rekli da pre kuvanja dodjes ovde pa pitas? :)
Tako nešto. Zdrav, bezmasan ali...Jbg Vaso, mislio sam da sam krompir savlado. :(
Link to comment
sta si tacno pokusavao da napravis, domacinski chipsy?jel smo ti vec rekli da pre kuvanja dodjes ovde pa pitas? :)
Evo ti izazova za danas. :)Dakle, obećao sam nešto lepo za 14-14:30hRecimo 60 min, rerna, testo ali da nisu paste, špagete.Maxi je blizu, Roda isto.Mnogo povrća nije poželjno.Voditi računa o nivou znanja izvođača, te da ću verovatno pijuckati tokom performansa.Hvala.
Link to comment
napravi kvrgušu!600gr piletine, bataci i karabataci – oko 1/2 l gušćeg testa za palačinke - 400 g milerama - 50g maslaca - so i biber po ukusuPiletinu koliko je moguce istanjiti, „otvoriti“ batak do kosti, ali ne vaditi kost., posoliti i pobiberiti. Zamesiti testo malo gušće nego za palačinke, recimo ovako: 2 jajeta, 3 dl mleka, 1 dl jogurta, oko 250 grama brašna, prašak za pecivo, prstohvat soli. Podmazati veću tepsiju, dobro zagrejati u rerni i zaliti je sa polovinom testa. Da bude toliko vruća tepsija i ulje da zacvrči testo kad sipaš! Poredjati komade piletine, tako da ne potonu skroz do dna, pa preliti ostatkom. Tepsija veća jer testo ne sme da bude predebelo, bice gnjecavo, znaci oko 1 cm.Peče se na 250 oko 30-40 minuta. Zatim se prelije umućenim mileramom sa biberom pa zapece jos 10-15 minuta.Ako ti je baš frka da li će da ti se ispeče piletina, proprži je prvo u tiganju koliko da porumeni.edit: primeti da je povrća nula :Dmada, nije lose pripržiti sa piletinom i malo praziluka sa biberom, preporučujem.
1 pozar ili opekotine 3stepena vidim
Link to comment

mozes praviti i druge nadeve za pitu, tipa mozes napraviti i sos kao za bolonjeze, ali dosta gusci (dobro preprzeno mleveno meso, bluk, mediteranski zacini i paradajz) i to saviti u neke od ovih pituljica.svaka cast Aramu na recepisu, ali vidim probleme sa rastanjivanjem piletine, mozda bi tu trebalo jos malo definisati postupak

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
napravi kvrgušu!600gr piletine, bataci i karabataci – oko 1/2 l gušćeg testa za palačinke - 400 g milerama - 50g maslaca - so i biber po ukusuPiletinu koliko je moguce istanjiti, „otvoriti“ batak do kosti, ali ne vaditi kost., posoliti i pobiberiti. Zamesiti testo malo gušće nego za palačinke, recimo ovako: 2 jajeta, 3 dl mleka, 1 dl jogurta, oko 250 grama brašna, prašak za pecivo, prstohvat soli. Podmazati veću tepsiju, dobro zagrejati u rerni i zaliti je sa polovinom testa. Da bude toliko vruća tepsija i ulje da zacvrči testo kad sipaš! Poredjati komade piletine, tako da ne potonu skroz do dna, pa preliti ostatkom. Tepsija veća jer testo ne sme da bude predebelo, bice gnjecavo, znaci oko 1 cm.Peče se na 250 oko 30-40 minuta. Zatim se prelije umućenim mileramom sa biberom pa zapece jos 10-15 minuta.Ako ti je baš frka da li će da ti se ispeče piletina, proprži je prvo u tiganju koliko da porumeni.edit: primeti da je povrća nula :Dmada, nije lose pripržiti sa piletinom i malo praziluka sa biberom, preporučujem.
Zaista imamo problem s definicijom jednostavnosti. :D
najn,najn, to nikako, to onda nije pravatm kvrguša
E ako nije onda neću da je spremam. :lol:
1 pozar ili opekotine 3stepena vidim
Požar moguć, ali opekotine jok. Oprezan sam u kuhinji kao rukovalac nitroglicerinom. Edited by wall
Link to comment
Zaista imamo problem s definicijom jednostavnosti. :DE ako nije onda neću da je spremam. :lol:Požar moguć, ali opekotine jok. Oprezan sam u kuhinji kao rukovalac nitroglicerinom.
to kazem jer je meni problem to zagrevanje pa rukovanje vrucom tepsijom, cist adrenalin..ugl se opecem..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...