Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

mene je kao klinca bio blam sto cale vozi rondjavi predratni bajs (mislim da je zandarski). sad mu zavidim. stvarno je mucno videti nekog na planinskom a ne zna ni da ubaci u pravu brzinu nego vergla onako ko mutav. pomodarstvo.dobar savet, za stari polovnjak, nisam o tome previse razmisljao. a sta znam, desi se nekad da vozam i van grada, bivala je i fruska gora, i off road, i 100km u cugu. ali pretezno gradska voznja. znaci da nabavim dva. :)

Link to comment
mene je kao klinca bio blam sto cale vozi rondjavi predratni bajs (mislim da je zandarski). sad mu zavidim. stvarno je mucno videti nekog na planinskom a ne zna ni da ubaci u pravu brzinu nego vergla onako ko mutav. pomodarstvo.dobar savet, za stari polovnjak, nisam o tome previse razmisljao. a sta znam, desi se nekad da vozam i van grada, bivala je i fruska gora, i off road, i 100km u cugu. ali pretezno gradska voznja. znaci da nabavim dva. :)
Ja bih ti preporučio da kupiš trekk bicikl, to je dobra kombinacija za grad i lak teren.
Link to comment

Evo, naleteo sam na sliku moje zveri (nisam imao pojma da Capriolo ima sajt), s tim sto je moj ram plavo-crno-sivi, a ovde su i specifikacije. Za 130 ojra je sasvim solidan.cobra.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Biciklisti šta se radi ? :rolleyes: Jel planira ko kakve turističko avanturističke duže ture ? Ja nisam ništa konkretno isplanirao ali verujem da ću ipak nešto tako voziti i ove godine :)

Link to comment
Evo, naleteo sam na sliku moje zveri (nisam imao pojma da Capriolo ima sajt), s tim sto je moj ram plavo-crno-sivi, a ovde su i specifikacije. Za 130 ojra je sasvim solidan.cobra.jpg
ja sam svog polovnog bulls-a platio 250 eurića kod nekog aspolventa fizike i nisam uopšte nezadovoljan, dobio sam bajs odličnih odlika i performansi: deore xt menjači, selle italia sedište, cateye enduro brzinometar i, naravno, plavo zvonce:bajs1wb6.jpg
Link to comment
ja sam svog polovnog bulls-a platio 250 eurića kod nekog aspolventa fizike i nisam uopšte nezadovoljan, dobio sam bajs odličnih odlika i performansi: deore xt menjači, selle italia sedište, cateye enduro brzinometar i, naravno, plavo zvonce:
kada već pričamo o cenama, toliko sam (250e) i ja platio polovni (prilično novi) KTM Lifeway ... Najveći bajk koji sam ja do tada video (što mi realno i treba jer sam visok 2m i imam 105kg).
Link to comment

očito je 250e standardna cena za sve MB najlegalnije moguće uvezene iz EU.i uvek su skoro novi. i uvek im je cena barem +300e ispod one tržišne (polovne).

Link to comment
ja sam svog polovnog bulls-a platio 250 eurića kod nekog aspolventa fizike i nisam uopšte nezadovoljan, dobio sam bajs odličnih odlika i performansi: deore xt menjači, selle italia sedište, cateye enduro brzinometar i, naravno, plavo zvonce:
Pa tacno se vidi da je kvalitet u pitanju, dok je ovaj moj vise "nasminkan" nego dobar ali, ponavljam, za te pare moze da prodje. Video sam u Novom Sadu jedan brutalno dobar Scott-ov od 30 i nesto hiljada i rek'o sam sebi da cu ga uzeti... jednog dana.
Link to comment
Ja se ne razumem mnogo, ali samo da pitam da li bi i hybrid bicikli bili pogodni za grad i teren?
Glavna i skoro jedina razlika koju amateri uoče na MTB biciklima u odnosu na ostale izvedenice( trekking, cross, hybrid )je razlika u veličini kotača MTB = 26 inčaostali (treking, cross,hybrid) = 28 inča26 inča bolji za šumske staze, makadame, brda i može definitivno po težem terenu od 28 inčnog, dok ovaj (28 inča) udobniji i brži te bolji za vožnju bez divljanja po asfaltu i solidnom makadamu
Link to comment
  • 2 weeks later...
ako si u gradu i ne mislis da se penjes uz neka brda onda ti je najbolja varijanta town bike tj bicikl sa jednom brzinom priolagodjen gradu - townie.
Meni treba ovakav neki bicikl (ukoliko se pod brdima ne podrazumevaju ovi beogradski usponi koje ću ja ionako savladavati pešice gurajući bajs pored cool.gif). I odem ja tako na sajt capriolo i kliknem na city (to mi nekako najlogičnije) i dobijem ovo. Mislim, lep je i sve to, ali ima 18 brzina. Koji će mi to? Ja i ne znam kako se to vozi. Gde ima da se kupi taj obični koji je 3opge pominjao? Kako da ga uopšte tražim kad ovi pod gradskim podrazumevaju bajs sa 18 brzina. Ono, treba mi neki model, kako to izgleda i slično.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...